• Krátkometrážní

Kick-Ass (2010)

"Nemá ta včelka trochu jiný obličej?" Lepší než všichni Spajdrmeni, Betmeni a Xmeni dohromady! Parádní jízda, která se valí dopředu jak lokomotiva a nedá vydechnout až do konce. Skvělé tempo je navíc obohaceno o mohutnou kadenci humoru, nezvyklou brutalitu a výtečnou hudbu. Nejzábavnější film od Hanebných parchantů a Matthew Vaughn má hodně slušně našlápnuto na to, aby se Tarantinovi minimálně vyrovnal. Naprostá spokojenost, parádička - 85%.

Max Payne (2008)

Sněží a sněží...a zase sněží. Chvilku jsme v budově, Max Payne vyjde ven a co to?! Zas ten proklatý sníh. Trapné filmy bez špetky nadsázky, kde neporazitelný a nesympatický hrdina přežije sám proti padesáti samopalům, už dávno vyšly z módy pane rejžo. Alespoň jsme se chvíli mohli kochat tou mladou Ukrajinkou, kterou jsem si překřtil na Vykurylenko. Škoda že Max byl takový suchar a kvůli němu jsme my diváci přišli o další záběry na její vnady.

Olověná vesta (1987)

První půlka je opravdu výtečná. Byl to takový bombastický rozjezd, že jsem ani nedutal. Nejgumovatější guma ze všech gum. Celé to navíc postupně graduje a vůbec, je to téměř dokonalé. Bohužel druhá část se s tou první nedá srovnávat a trochu vykonstruované finále s vietnamskou ostřelovačkou mi nepřipadalo úplně košér. Zvlášt když si vzpomenu jak na mě zapůsobily starší Stezky slávy nebo Apokalypsa.

Je nám osmnáct (2008)

Příjemná komedie s jednou velice pěknou pani. Není to nic objevného, ale čiší z toho pohoda.

Film o filmu Děšťová víla (2008) (TV film)

Nudný film o filmu, kde jsou všichni protagonisti znudění a Donutil tam samotný film neskrývaně kritizuje :) Tohle asi moc lidí nenalákalo.

Zkurvenej pátek (2000)

Pohodová pytlovina na zasraný páteční večer :) Když k tomu navíc hraje hromada parádní hudby, je to na zlepšení nálady jako dělané.

Směšný pán (1969)

Mám rád neznámé a zapomenuté filmy, tím spíš když jsou z nové vlny. Směšný pán vyniká hlavně svým žánrovým rozsahem-je to mysteriózní drama, kritika režimu a občas i tragikomedie. Tradiční Kachynovy řemeslné kvality nechybějí (kamera často používá k navození snové atmosféry rozostřené okraje záběrů), Liškova hudba je výtečná a Vladimír Šmeral exceluje tak, že jsem mu při jeho sabotážích nepokrytě fandil. To se ovšem nelíbilo doktorovi Adamírovi a jeho jeho hláška "pokud nám to tady budete takhle jebat" mne docela hodně pobavila :)

Kill Bill 2 (2004)

Slabší Tarantino. Zatím asi nejhorší z jeho filmů. Každý jediný je něčím vyjímečný, kdežto Kill Bill 2 je jenom mírně akční konverzačka, která bohužel vyznívá trochu mdle. Zvlášt po tom, co si vybavím téměř dokonalé Parchanty, kultovní Pulp, parádní Jackie a drsně vtipné Gaunery. Přesto stále kvalitní - klasicky hudba a pár opravdu čistě tarantinovských momentů(rozšlápnuté oko, dialog o klobouku).

Božský (2008)

Styl je naprosto úžasný, ohromující a dokonalý. Už jsem toho už viděl hodně, ovšem vizuální stránku s tolika kamerovými nápady, to ještě ne. Hudba je taktéž výtečná. Nyní se ovšem dostávám k jádru onoho problému a tím je naprostá nepochopitelnost příběhu. Kdo není odborníkem na italskou politiku, nemá šanci ty desítky jmen vstřebat. Opravdu hodně scén jsem nepochopil a glosoval je tichým "co to má...?!". Jediné co mi tedy zbývalo, bylo kochat se kamerou, hudbou a výtečným Servillem. Až Sorrentino natočí tímhle stylem něco "normálního", tak mu filmový svět bude ležet u nohou.

Vyhoštění (2007)

_______ update: Po těch pár letech to celé jaksi zemdlelo a nepomohlo ani 35mm. Krása obrazů se za chvíli okouká a i když jsem se hodně snažil, nic moc jsem za nimi nenašel - všechno je tak dokonale zaranžované a vypočítané, až to působí neupřímně.