Zmizení (2013)

Delší dobu jsem neviděl takhle kvalitní krimi, temnou krimi. Příběh se vleče, venku prší a sněžní. Chlad a úzkost doslova na diváka dýchá! Do toho celkem kvalitní herecké výkony ( nenapsal bych mimořádné, ale do tohoto snímku naprosto sedící - asi šťastná ruka při výběru )....škoda konce, z kterého jsem rozhodně PUF nebyl a mírně mě zklamal. Do toho dusna a temna by se hodil trošku černější moment, ještě že přišel poslední střih, kdyby se totiž vyklubal krtek, sebral by 5 hvězdu.

Ztraceni (2004) (seriál)

Tak a mám za sebou Lost…logické je začít na začátku : - )) takže první dvě série mě totálně dostaly…neviděl jsem nic lepšího, na každý díl jsem se těšil jako děcko na novou hračku…95%....třetí série přinesla jisté rozpaky, ale jako celek působila velmi kvalitně…86%...no a pak přišel pozvolný pád, 4 a 5 série ještě zkousnutelná…6 série a hlavně konec už opravdu NE…NE za vaření z vody a demenci…a totální snahu nějak z toho vybruslit…50%....škoda, kdyby se Ztraceni ztratili na konci třetí série a klidně pochcípali napsal bych BRAVO…takhle je to pro mě slušný seriál, který „nevěděl“ kdy má skončit…77%

Zúčtování (2016)

Role jako kovaná pro nejslavnější herecké poleno za velkou louží! Konečně dal někdo Benovi roli co mu sedne na 101% a vypadá to celé téměř dokonale. V letošním roce pro mě top film. Scénaristicky v pohodě, akce velmi dobrá, celkově to šlape jak má ( mix akce a drama ). Návrat ke kořenům výborně zpracovaného thrilleru, který se v současné době vytrací jako jedovatý pšouk na čerstvém vzduchu.

Zulu (2013)

Velmi dobře zvládnutá kriminálka po všech stránkách. Na začátku hezky drsné pokoukání, které se mění v dobře zahranou a napsanou krimi. Jsem rád, že Orlando ukázal, že umí zahrát velmi zdatně a nepotřebuje k tomu šípy. Konec předvídatelný, ale velmi milý. Zulu sice nic nového v žánru nepřineslo, ale na druhou stránu drtivou stopáž filmu mě velmi bavilo.

Železná srdce (2014)

No a co, že je poslední půl hodina absolutně absurdní, mě to nějak nevadilo. Naopak, celkem jsem litoval, že jsem nešel do kina a neužil si zvuk na plno, všechny ty vystřely a nabíjení. Co mi vadilo celkem dost byla nadměrná ukázka toho, že válka je fakt hnusná. Ano, je! Nemusel jsem sledovat několikrát tu samou scénku vystavěnou v jiném prostředí ( Normanův výcvik v chlapa co nesnáší nácky ) . Jinak není co vytknout, vlastně je, ale napsal jsem že mi absurdita nevadí. 79%.

Žena v kleci (2013)

Viděl jsem až jako druhý film po Zabijácích. Naprosto srovnatelné, hezky chladné a dobře vystavěné. Sám sebe jsem trochu ošidil, viděl jsem během pár dní dva stejné filmy, rozhodně nedoporučuji si pouštět oba dva díly za sebou....Jinak téměř bez výhrad.

Ženy v pokušení (2010)

Velmi příjemná komedie, na české poměry, okořeněná kvalitními hereckými výkony...u pár hlášek jsem se smál celkem dost hlasitě...sečteno a podrženo, pohodovej filmek na vypnutí mozkového zařízení, který pokud nečekáte mnoho dokáže i velmi mile a nenuceně rozesmát!

Žraločí invaze (2012)

No ne, tenhle film má všechno, zamilované párečky, hodného tatínka, hezky zábavného vraha, odvážné japonské kamikaze, a dva hladové žraloky, musím uznat, že ten co působil na parkovišti byl tedy o dost hodnější...označil bych tento film mládeži jako velmi přístupný, naučí se překonávat trable ve vztahu, blonkcy zjistí že možná nenosí své vysněné boty, mladý rybaří se naučí jak se napichuje pořádná návnada....jo a ještě ten pes, ten byl jasnej od začátku, kdo by nechtěl pejska "kazišuka" :D BAVIL jsem se!

12 let v řetězech (2013)

Emocionálně a dramaticky mě naprosto minula prostřední část filmu, kde je možné vidět dokolečka to samé...celkem škoda po nadějném začátku, kdy jsem si říkal, že naprosto chápu zdejší hodnocení do čtyř až pětkových výšin. Vykoupení nastalo až v poslední dvacetiminutovce kdy jsem na akt bičování a zarostlého Fassbendera čuměl z hubu dokořán! Ani mi tentokrát nevadil předem avizovaný konec...silné tři nebo hodně vykastrované čtyři.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Nejlepší film co natočil Michael Bay od doby Ostrova a Skály. Akční scénky skvělé a dechberoucí. Čekání na druhou vlnu útoku zvládnuté do nejhlubšího zákoutí divákova očekávání. Bravo Míšo, vyprdni se na ty roboty, tohle byla totiž vzpomínka na to, že dokážeš natočit biják co má grády i s tím škaredým patosem....