Rodina Sopránů - Univerzita (1999) (epizoda)

Spoilery! Na obou frontách velmi zajímavá podívaná. Na straně jedné vtipná návštěva kněze permanentně nadržené a nedostatečně ukojené Carmely, který požral a vypil, co se dalo a poněkud mu to nesedlo. Na straně druhé si Tony plnil své otcovské povinnosti, když vezl dcerušku na přijímací pohovory do školy. Nebyl by to život správného taliánského mafoše, aby se i během této cesty nenaskytla příležitost srovnat účty se starým známým. Velmi hezká epizoda plná zajímavých a zábavných kontrastů. [77 %]

Rodina Sopránů - Lučiny (1999) (epizoda)

Spoilery! Vynikající epizoda, která se z větší části vyrovnává se srovnáváním účtů z předešlého dílu. Donu Rakovině konečně zazvonila hraná a tak je třeba zvolit nového šéfa. Těšil jsem se na pořádnou melu, ale proběhlo to ve velmi přátelském duchu. Malý špekáček se konečně dopídí, že jeho tatínek se tak úplně neživí svozem odpadků. Nechybí pořádný mafiánský pohřeb, ale ani spousta scének pro odlehčení atmosféry. Nejvíce mě pobavily zřejmě dosti svérázné metody "špehování". [78 %]

Rodina Sopránů - Odmítání, vztek, smíření (1999) (epizoda)

Spoilery! Zatím rozhodně nejlepší díl. Týrání židáka a vyhrožování dokončením obřízky nemělo chybu. Neskutečně mě bavilo, kterak židák byl ochotný položit život, než aby se mafošům podvolil a o nějakou dobu později ustoupil svému židovskému tchánovi, který mu nabídl alespoň nějaký podíl v motelu. V závěru nechybělo nějaké to vyřizování účtů na italský způsob. [77 %]

Po jedné stopě - Setkání s Amigos da Picada (2023) (epizoda)

Nejeden fanoušek cestopisů musí chtě nechtě zamáčknout slzu při pomyšlení, že se neodvratným tempem blížíme do finále. Je cítil, že Angola patří k těm civilizovanějším africkým národům, avšak poznamenaným nedávnou občanskou válkou, jak už to tak v zemích, kde je velké nerostné bohatství chodí. Parádní díl, kde se z angolské vyhlídky tajil dech a projížďka serpentinami musela být boží. Teda minimálně mohla být, nebýt velmi přetížených motorek. Těším se na další zemi. [80 %]

Rodina Sopránů - 14 metrů na délku (1999) (epizoda)

Musím říct, že druhý díl mě oslovil podstatně více. Konečně jsem se naladil na vlnu tamního dosti svérázného suchého a lehoulince černého humoru s jemným cynickým odérem. Děj má nesmírně svižný střih. Stále se něco jede a celkem si užívám sledovat běžný život těch poblblých Taliánů, kteří mají pocit, že jim patří svět. Scéna s kamionem byla úplně libová. [75 %]

Rodina Sopránů - Rodina (1999) (epizoda)

Klasický pilot, který nás velmi příjemnou cestou seznámí s hlavními aktéry a zhruba nastínil děj, atmosféru a tempo, jakým se bude seriál ubírat. Je evidentní, že tohle bude běh na dlouhou trať. Seriál vsází na velmi osobní přístup a zřejmě bude pěkných pár epizod trvat, než diváku jednotlivé postavy nějakým způsobem přilnou k srdci. [70 %]

Volavka - Slib (2022) (epizoda)

Z finále mám pocit, že došlo k výraznému překroucení událostí v rámci dramatizace. Nechce se mi věřit, že by Jimmy nechal natolik volný průběh svým citům a emocím, že by si zničil důvěrný vztah s Larrym v momentě, kdy se mu začal velmi vydatně otevírat. Taktéž se mi úplně nechce věřit, že by ve vězení se zvýšenou ostrahou byl volný průchoďák a v areálu byly místnosti, kde mohou být kluci v klidu sami 2 a vesele si povídat. Avšak to všechno jsou takové drobnosti na tomhle extrémně chutném celku, který se těší mnohem menší pozornosti, než by si zasluhoval. Nejenom pro všechny milovníky sériových vrahů bude tato mini série opravdovou laskominou. [83 %]

Volavka - Tady se lže (2022) (epizoda)

Spoilery! Tak jsem se dočetl, že Paul Walter Hauser dostal za svoji roli Zlatý glóbus a nelze jinak než s tím souhlasit, smeknout a žasnout. Takové výkony být v Mindhunterovi, tak nám ho neukončí. Parádní epizoda, kde napětí eskaluje. Nechybí vyzrazené tajemství o Jimmyho totožnosti ani toužebně očekávané přiznání a detailní popis vražd. Další vynikající epizoda plná opravdu velmi výživných dialogů a atmosféry, která by se rozhodně dala krájet. [84 %]

Volavka - Jakže se jmenuje? (2022) (epizoda)

Spoilery! Nádherně napsané dialogy, u kterých je 20 čísel v pozoru a všechny chlupy na těle se neustále ježí. Nechybí znovu hromada flashbacků, kdy se dovíme pořádnou dávku informací o obou hlavních aktérech. Dozvíme se například, že Larry byl již od útlého věku veden k řádné práci, která obnášela například život na hřbitově, otevírání hrobů a okrádání mrtvol, takže ideální prostředí pro zdravý vývoj člověka. Nesmírně mě baví postava Larryho. Je to opravdu perla za perlou a naprosto nádherná psychologická studie pořádně vyšinutého individua. [85 %]

Volavka - Z ruky do úst (2022) (epizoda)

Asi se budu v komentářích opakovat, ale nemůžu si pomoci. Postava Larryho je tak božsky zahraná. Já tomu herci věřím každé slovo a každé gesto. To je opravdu něco neuvěřitelného. Jsem úplně přilepený na obrazovce kdykoli se objeví na scéně. Tvůrci tohoto seriálu si se mnou hrají jako kočka s myší. Líbí se mi, jak se do případu vnáší stále nové a nové trhliny a nesrovnalosti a jako divák musíte pracovat i s verzí, že může být Larry skutečně jen sériový "přiznavač" a vrah by mohlo být třeba jeho šťastnější dvojče Garry. Moc si to zatím užívám a jsem velice zvědavý, jakým směrem se bude vše ubírat. [84 %]