Ochránce - Vražda vychovatelky (2021) (epizoda)

Spoilery! Bohužel se nemohu přidat mezi zdejší smetánku honimírů, která je z tohoto seriálu v pozoru. Zatím mě to absolutně nechytilo za kulky. Přestože je tento díl o něco málo zajímavější než ten první, tak celkově mě to nijak zvlášť nebaví. Nic z toho, co jsem zatím viděl neshledávám bůhvíjak šokujícím. Klasickej pasťák plnej puberťáků, kterým je dobrá jakákoli slabší díra v blízkosti. Na tomto seriálu mě zatím oslovuje jen jakási nejednoznačnost. Popisuje nám problémy s mládeží a společností, ale nijak nemoralizuje a nechává více méně na divácích si určit kdo je kdy v právu a nutí nás se celkově nad dějem vždy alespoň trochu zamyslet. [62 %]

Po jedné stopě - Kongo, temné srdce Afriky (2023) (epizoda)

Musím říct, že docela obdivuji odvahu kluků. Já potkat několik desítek podivně vypadajících negrů, co kope u silnice hroby, tak šlápnu na plyn a jedu daleko do píče od nich. To byl vcelku děsivý obrázek. Kór v Africe, tam skončíte v jednom z takových hrobů, ani nevíte jak. Kluci se s nimi dají do řeči, plácání po zádech, objímačka a hrozná pohoda. Jinak DR. Kongo zatím bez debat nejděsivější země. Je tam vidět, že země procházela v posledních letech sérií změn a místní nestíhají ani kopat hroby pro všechny mrtvoly. Všude spousta vzpomínek na krvavou kolonizační minulost. Další extrémně zajímavá a na informace bohatá epizoda. [77 %]

Po jedné stopě - Nemám rád písek (2023) (epizoda)

Další názorná ukázka toho, jak nechutně a neskrývaně je Afrika konstantně vykořisťována. Tentokrát je v hlavní roli tradiční ropa a Angola. Plánovaná objížďka demokratického Konga trajektem moc nevyšla, za což jsem moc rád, protože díky tomu uvidíme další chudou a velmi nebezpečnou zemi. Krásná ironie osudu, že v zemi takhle bohaté na ropu nejel trajekt, protože nebyla nafta. Po kratší pauze se znovu na scéně objevil Martinův největší nepřítel - písek, a tak byla na pořadu dne spousta zábavy. [77 %]

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím s politováním konstatovat, že obsah a ohlasy okolo tohoto seriálu mě solidně navnadily. Bohužel nemohu říct, že bych měl během seriálu erekci. Vladyka mi pro roli ředitele absolutně neseděl. Nemůžu si pomoci, ale čerstvě po dokoukání  případů prvního oddělení v něm prostě stále vidím toho ňoumu. Role středoškolských studentů a studentek bylo nesmírně zvláštní a absolutně nepřipomínalo středoškoláky, což mi celou dobu zásadně kurvilo zážitek. Ještě tomu dám pár dílů šanci, ale nemohu říct, že by na mě pilot udělal velký dojem. [60 %]

Po jedné stopě - Kongo vrací úder (2023) (epizoda)

Chodící doktor s cigárama a dřívkama na kdejaké nemoci neměl chybu. Díky konžské byrokracii se kluci mohli v Kongu krásně zdržet a my si s nimi vychutnat nejroztodivnější druhy ovoce koupání v rozbouřené řece Kongo. Na závěr konžský asfalt vystřídalo bahno a nemohlo tak chybět několik pádů. Šokovala mě informace, že v Kongu má  údajně AIDS každá třetí žena. [80 %]

Po jedné stopě - Zvířata bez hranic (2023) (epizoda)

Konečně zase návrat mezi lidi. K vidění byla například trocha BDSM praktik na rovníku, ochutnávka konžské kuchyně v čele s housenkami, setkání s Mirečkem z básníků a ještě větší překvapení než Mireček byl asfalt v Kongu. Užívám si tento cestopis. [77 %]

Po jedné stopě - Showbyznys v rukou Křováků (2023) (epizoda)

Být v modrých číslech si tato epizoda zřejmě nezaslouží, nicméně je třeba uznat, že se doposud jednalo asi o nejslabší díl. Návštěva parku určitě super, ale asi nebylo třeba ji natáhnout na tolik epizod. Přeci jenom mnohem raději sleduji, když kluci na motorkách projíždějí pustou afrikou a střetávají místní v jejich přirozeném prostředí. Ten navoněný pobyt v parku mi 20 čísel do pozoru rozhodně nestaví, i když pohled na volně žijící slony musí být opravdu skvělý. Martinovo trávení volného času bylo celkem o ničem. A ta fraška s pigmejskými lovci byla vyloženě ubohá. Parta malých černoušků, kteří vypadali, že jsou minimálně načichaní nějakého lepidla a totálně ožralí nějakou dobu pobíhala a hulákala v lese, tam bylo cítit, že je to jen show pro získání trochu těch peněz na další chlast od bělochů. [60 %]

Po jedné stopě - V údolí goril (2023) (epizoda)

Spoilery! Všechna čest. Kluci dokázali i dvoudenní projížďku provizorním člunem šnečí rychlostí podat poměrně zajímavě. Vlastně se tady toho tolik nestalo. Projížďka lodí a prohlídka národního parku ve Středoafrické republice s velmi smutným koncem spojeným s covidem. Prohlídka má tedy extrémně hořkosladký konec, kdy se prohlídka nádherného pralesa a divokých goril prolíná se smutným Martinem, který trpí v izolaci s covidem a skládá básně. [75 %]

Po jedné stopě - Vánek ve vlasech (2023) (epizoda)

Po předchozí dosti drsné epizodě nastává vítaný oddech. Krásná asfaltová cesta až do Konga, do země, kam bych se bál z celé Afriky snad možná nejvíc. Nahlédneme, jak vypadají skuteční lovci. Také se podíváme na podstatně příjemnější práci na čerstvém vzduchu, než je těžba písku z vodního dna, a to konkrétně výroba hudebních nástrojů. Nemůže samozřejmě chybět malárie, kterou se podařilo zklidnit s nebývalou efektivitou. Zlatým hřebem však byla zřejmě Igorova komentovaná prohlídka 5hvězdičkového konžského hotelu. To bych se vyspal raději asi na kopě hnoje. Závěrečná 12hodinová projížďka na jakémsi provizorním člunu mě poté spolehlivě navnadila na další díl. [84 %]

Případy 1. oddělení - Trik (2022) (epizoda)

Velice důstojné zakončení velmi solidního českého seriálu. Snad jen ta závěrečná vsuvka s tou feministickou lesbou nemusela být. Pochybuji, že se mezi diváky našel jediný člověk, kterého by v celém průběhu seriálu rajda Majda jedinkrát zajímala. Jsem rád, že se na píču ředitelku taky uvařila ta pověstná voda. Dost mi její chování připomínalo Danušku Nerudovou, ta také měla zálibu utrácet rozpočet za předražené a nesmyslné píčoviny a celkově tam bylo mnoho paralel. Samotný případ mě znovu moc nebavil, a to zejména proto, že byl pachatel na první pohled průzračně jasný a já měl vyřešeno tentokrát dřív, než jsem se vůbec dověděl o co šlo. Ale chápu, že první oddělení nedosahuje mých kvalit a potřebovali malinko více času. Každopádně moc hezká rada do života, že rozjíždět podnikání s cigošem není vůbec dobrý nápad. Klidně bych si časem dal další sérii. [80 %]