Love, Death & Robots - Když převzal moc jogurt (2019) (epizoda) odpad!

Tento díl si pohrává s dosti otřepanou myšlenkou, jak by asi vypadal a dopadl svět, kdyby moc nad ním převzala umělá inteligence. Zřejmě proto, aby se o dílu mluvilo a nevypařil se okamžitě po zhlédnutí z paměti, zde byl odprezentován ten šílený nápad, že umělou vševědoucí inteligenci zde bude zhmotňovat co nejujetější věc, kterou důvěrně známe - například jogurt. Žádný myšlenkový přesah, jak zde prezentují zdejší honimíři to samozřejmě nemá. Je to mnohokrát zrecyklovaný nápad. Není to ani zajímavé, ani inovativní a už vůbec ne vtipné. Absolutně to nestojí za pozornost a těch 5 minut se táhne jako Fialovy bezobsažné proslovy. A animace doposud vůbec poprvé zcela nezajímavá. [10 %]

Love, Death & Robots - Požírač duší (2019) (epizoda)

Nad animací jsem si nepohonil jako většina zdejších hodnotitelů, ale neurazila mě. Zato mě však velmi urazil krajně nezáživný děj. Vtípky zde nefungují a absolutně nechápu, proč mají jednotliví tvůrci takové neukojitelné nutkání cpát všude kočky.  Upíří monstrum vzhledem k možnostem animace zoufale nezáživné. Děj místy dokonce nudnější než Jurečkovo blábolení. [50 %]

Love, Death & Robots - Obleky (2019) (epizoda)

Nápad s farmařením na nově osídlené planetě, který se odhalí divákům až v naprostém závěru byl asi fajn. Zbytek ovšem za moc nestál. Úplně do kolen mě rozhodně nedostala dosti jednotvárná animace a už vůbec ne stereotypní akce. Na prostoru 16 minut se tak rozprostřelo nezvykle moc nudy. V jednoduchosti je krása holt neplatí vždy a všude. [60 %]

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Znovu jsem v tom zacítil takovou sluníčkářskou agitku. Tentokrát jsme museli všichni vidět ženu v permanentní roli oběti. Ať už zločin spáchá či zahlédne, tak vždy musí utíkat a bojovat o holé přežití. Závěrečná pointa a zacyklení bylo fajn a připomínalo uvěznění v očistci, ze kterého není úniku a kde člověk prožívá svá doživotní muka. Tím nelepším byla znovu samozřejmě animace, která byla znovu úplně jiná, jedinečná a neskutečně působivá a nechyběla ani trocha té nahoty. [80 %]

Love, Death & Robots - Tři roboti (2019) (epizoda)

Nemohu se zbavit pocitu, že se tento díl pokouší tvářit chytřeji, než jak chytrý ve skutečnosti je. Ve své podstatě jen vyždímal 100 x recyklované téma postapokalyptické budoucnosti a jako průvodce zvolil 3 nezajímavé plechovky, které mají představovat moderní řady dnešních oblíbených hraček. Nemohlo se to obejít bez sluníčkářské agitky. Tentokrát to bylo nešetrné chování vůči naší planetě, které vyústilo až k ekologickému samozničení. Animace v pohodě, ale tentokrát jsem si z ní rozhodně neucvrkával. Pointa nic objevného. Navíc moc nemusím kočky. [65 %]

Love, Death & Robots - Na Sonnie si nepřijdete (2019) (epizoda)

Velmi zajímavý projekt velmi příjemně krátké stopáže. Jednotliví tvůrci zřejmě dostali za úkol natočit sluníčkářskou agitku, kde bude láska, smrt a roboti. Tento díl si vzal na paškál téma věčného souboje muže proti ženě a není těžké odhadnout, kdo vyhrál. Srdce nejedné zapřisáhlé feministky jistě poskočilo nadšením. Závěrečná pointa si hraje na něco víc, než čím je. Úplně mě neoslnila, navíc na diváka pomrkávala již od samotného souboje. Nemohlo chybět ani trochu toho lesbení a animovaných kůzlátek. Co mě však dostalo ze všeho nejvíc byl rozhodně souboj monster, který byl kule rvoucí a neměl jedinou chybu. To jsem si regulérně ucvrkával. [83 %]

Prehistorická planeta - Lesy (2022) (epizoda)

Poslední díl se nese ve stejném duchu jako díly předchozí. Tentokrát nás tvůrci vzali do lesů, především mezi býložravce. Velice pěkné završení této audiovizuální pastvy pro oči a pro uši. Kdo si ujíždí na dinosaurech, ten by rozhodně tento seriál neměl vynechat. Celková zvolená délka byla za mě ideální. [84 %]

Prehistorická planeta - Ledové světy (2022) (epizoda)

Ačkoli tento díl sliboval pohled na ledové světy, tak ledu a sněhu jsme moc neviděli. Díl se zaměřil spíše na to, co jednotlivé druhy dinosaurů všechno museli stihnout během krátkého období, kdy led a sníh šel do ústraní a dal prostor slunci a relativnímu teplu. Znovu je třeba se zopakovat a pochválit opravdu oku lahodící animaci. Se zcela nepatrným přimhouřením oka máte opravdu pocit, že sledujete živá zvířátka. Zejména pak Hadrosauři byli nepopsatelně kjůt. [84 %]

Prehistorická planeta - Sladké vody (2022) (epizoda)

Tak kromě toho, že si zde může člověk vychutnat pohled na to, jak T-Rex ohne T-Rexici, tak tato epizoda nabízí obří ropuchu, prapodivnou prehistorickou kachnu a nelehký boj o nejlepší hnízdo pro snůšku vajíček. Moc se od toho během sledování nedá odtrhnout. Opravdu působivé záběry a luxusní efekty. [83 %]

Prehistorická planeta - Pouště (2022) (epizoda)

Nejsem odborník, ale soudobé různorodé rostliny rostoucí na poušti po dešti, bych tam úplně růst mezi dinosaury nečekal. Bohužel nemám patřičné znalosti ani chuť investovat čas do hledání, abych to mohl tvůrcům rozporovat. V podstatě velmi podobná epizoda té předchozí. Pobřeží vyměnili tvůrci za pouště, ale jádro zůstává. Znovu se seriál soustředí na to nejdůležitější - tedy hledání potravy a páření jednotlivých roztodivných druhů. Animace je znovu působivá a jediné, kde působí lehce zvláštně jsou souboje o samičky. [82 %]