Já, Claudius - Královna nebes (1976) (epizoda)

Spoilery! Travičské žezlo po Livii, která se na sklonku života pokouší zachránit co se dá, nám převzala Livila a další z těch méně špatných postav opustila svět živých. Znovu se ukázalo, že jedinou cestou k dlouhému životu je vyčkávání v závětří a strategie neutrálního Švýcarska. Každý divák jistě skočil tvůrcům na lest a myslel si, že Livia je ta nejhorší bestie, jakou si lze představit. Seriál však postupně odhaluje ještě nebezpečnější krysy a děsím se toho, co bude následovat v nadcházejících dílech. Docela síla. Ať už je řeč o popisu úvodních orgií, nebo o dalším travičském číslu. Smrt Livie jsem si každopádně velmi užíval. [84 %]

Fauda - Episode 9 (2018) (epizoda)

Spoilery! Na tomto seriálu mě vždy bavilo to, že nemám rád téměř žádnou postavu a moc si užívám, když kdokoli umírá. Konkrétně v této se s úmrtími nešetřilo a chrochtal jsem tedy blahem. Musím tvůrce po delší době pochválit, jelikož se v obou případech jednalo o velká překvapení. Krásně se nám přiostřilo a bez jakýchkoli vytáček a vatových výplní. Za největšího odborníka této databáze musím konstatovat, že tento díl byl v rámci druhé série doposud nejlepší. [88 %]

Fauda - Episode 8 (2018) (epizoda)

Spoilery! Že by se nám Fauda probouzela k životu? Velmi dobré, leč očekávané finále. Ať už se bavíme o vězeňské pasti či zavražděném otci. Teď by se nám mohla krásně roztočit kolečka krevní msty. Ranní soulože, líbání a přání dobrého rána tam bylo znovu na můj vkus přehršel, ale jinak musím pochválit dějové zvraty a celkový spád. Další epizoda, na kterou se dalo dívat. S ohledem na závěr. [80 %]

Já, Claudius - Aspoň zlomek spravedlnosti (1976) (epizoda)

Spoilery! Moc si neumím vysvětlit zdejší nízké hodnocení. Starý Claudius se šel vysrat na záchod a během sraní nám pověděl o jedné moc zajímavé a velmi důležité etapě římských dějin, která je aspoň tak trochu satisfakcí po jatkách z minulého dílu. Přibyla další otrava a smrt poslední naděje na zářnou budoucnost - smrt Germanika, kde se v hlavní roli objevil travič Caligula. A nechybělo ani na nahlédnutí do soudní síně dávnověku, kde si mohl každý prohlédnout, kde se rodila podoba současného soudního systému využívaného ve velké části světa. [84 %]

Já, Claudius - Bojte se královny (1976) (epizoda)

Spoilery! Tak tohle byl hnus velebnosti. Je hrozně nepříjemné sledovat běsnění jedné proradné bestie, která se neštítí absolutně ničeho. Tentokrát to odnesl i samotný Caesar, protože se rozhodl přijít na sklonku života k rozumu. Divák může být sebevětší gentleman, ale pochybuji, že se by se kdokoli ubránil neutišitelnému nutkání Livii brutálně zavraždit. Seriál sleduji s dabingem a šíleně mě sere koktající Claudius. Ke zbytku nejde mít výhrady. Děj posouvaný prostřednictvím luxusně napsaných dialogů nemá slabá místa. Závěrečné minuty bylo řádné popravčí psycho připomínající mafiánské praktiky během vykonávání převratu. Mnoho těch "dobrých" už nám nedýchá. [85 %]

Fauda - Episode 7 (2018) (epizoda)

Spoilery! Ta izraelsko-arabská love story mě poněkud nebere a jediným pozitivním prvkem z celého jejího trvání bylo to, že ta číča konečně poodhalila svoje dvě Nízké Tatry. Naštěstí se tentokrát tvůrci rozhodli překvapit diváky dějem a akcí a znovu ukázali, že když chtějí, tak zkrátka umí. Pokus o únos toho psychopata byla znovu Fauda ve staré dobré formě. Krásná práce s napětím, s gradováním děje a třešničkou na dortu byl útěk ve Škodovce. I samotný děj nám vydatně poskočil. [78 %]

Fauda - Episode 6 (2018) (epizoda)

Po delší odmlce jsem navázal dalším dílem tohoto seriálu a bohužel mám pocit, že se pohybujeme stále ve stejných vodách, jako v předchozích dílech. Líbil se mi akční úvod a líbil se mi akční závěr. Bohužel kompletní střední část znovu sklouzla k jakési židovsko-arabské telenovele a strašným způsobem jsem se nudil. Znovu se zopakuji - prodloužená stopáž seriálu nesluší, protože je do něj vneseno nesmyslně moc vaty. Už delší dobu mě nebaví sledovat Dorona, kterak se snaží dostat do vagíny svého přičmoudlého objevu. Jakési svítání na lepší zítřky naznačuje další ze záporáků, který působí velmi příjemným fanatickým dojmem. Tak snad si zvládne ukrajovat více prostoru z vyhrazené stopáže. I když chápu, že neustále se opakující melancholické a romantické dialogy, které nikam neposouvají děj, jsou velmi tvrdá konkurence. [40 %]

Rozparovač - Tenkrát v Yorkshiru (2020) (epizoda)

Vraždy prostitutek v člověku přeci jen nevyvolají ani vzdáleně srovnatelné emoce, jako vraždy jakýchkoli jiných žen. Přeci jen je v nás všech zakořeněno jakési pohrdání ženami vykonávajících toto nejstarší řemeslo. Lidé to tak cítili v 70. letech ve Velké Británii a cítí to tak všude na světě dodnes. Vůbec mě tedy nepřekvapilo, že jakási snaha o dopadení pachatele eskalovala až se smrtí 16 leté dívky. Zatím mě tato navoněná minisérie Netlifxu až tolik nechytla. Uvidíme, co vnese do děje výpověď první přeživší oběti. [70 %]

Já, Claudius - Co provedeme s Claudiem? (1976) (epizoda)

Další hodně zajímavá epizoda, kde v hlavní roli řádí opět babička roku, kde se zdá být jedinou možnou obranou předstírat bláznovství. Její běsnění a touhu po moci odnese další potenciální nástupce trůnu. Také došlo na fiasko v Germánii, kde v lesích dostala římská armáda, tuším poprvé v tomto měřítku, za vyučenou, což momentálnímu císaři na délce života také nepřidá, jak víme my vzdělanější. Přeci jen ztráta orlů je bolestivější než ztráta dobrého jména jeho chlípné dcery Julie. Moc pěkně se nám situace vyhrocuje na všech frontách a nezbývá už moc těch, kteří si v této šílené době zachovávají zdravý rozum. [82 %]

Night Stalker: Hon na sériového vraha - Lov (2021) (epizoda)

Netflix nesnáším, protože jsou píčusové a ze smyšlených důvodů o rasové rovnosti a dalších píčovinách zakazují naprosto neškodné, ba dokonce obohacující filmové klenoty, které patří k tomu nejlepšímu, co kdy lidstvo natočilo. Každopádně, každý musí uznat, že podobné dokumentární minisérie mají výborně zvládnuté. Závěrečný díl byl z celého dokumentu naprosto nejlepší a nejzajímavější. Moc nechápu, z jakého důvodu byli detektivové oslavováni jako polobozi, když kvůli naprostým píčovinám nedopadli psychopatského vraha mnohem dříve a mohli předejít naprosto zbytečným úmrtím. To je tak, když na případu dělá několik oddělených složek a hlavním cílem každé z nich je udělat si kariéru namísto spolupráce a odstranění mimořádně nebezpečného člověka, který se neštítil naprosto ničeho. Technicky vzato, nedopadli ho vůbec. Zlynčoval ho rozlícený dav po zveřejnění totožnosti, poté, co si zřejmě střihl osobák v půlmaratonu. Nezbývá než doufat, že bezpečnostní složky od té doby fungují a spolupracují podstatně lépe. Velmi zajímavý dokument, který klidně může posloužit začínajícím sériovým vrahům jako takové seznámení s tím, čemu se během své vraždící kariéry vyvarovat a jak v určitých situacích postupovat, aby byli co nejhůře dopadnutelní. [88 %]