Potíže s Arizonou (1987)

Přibližně po dobu úvodních 20 minut, jsem byl z filmu nefalšovaně nadšen. Bohužel se snímku poté podařilo, ztratit v mých očích veškerý náboj. Absolutně mě přestal bavit a zajímat děj. Moc nedovedu definovat příčinu. Kromě toho, že jsem od začátku nemohl vystát Nicolasovu mrchu ženu a postupem času mě dokonce přestal bavit i Cage, to nebylo až tak marné. K nějakému tomu lehkému pousmání došlo. Vše měl na svědomí Nathan Arizona, jehož postava byla skvěle napsaná. Bohužel dostala naprosté minimum hereckého prostoru. Jinak jsou po většinu času všichni herci v jedné nekonečné herecké křeči. I bratři Coenovi nějak začínali. A ještě bych měl hodit nějakou poznámku o Donaldu Trumpovi, takže například uvedu, že jedním z jeho předvolebních slibů bylo například snížení daní a tím chce v USA snížit nezaměstnanost a překonat tak období vlády Ronalda Reagana, kdy byla nezaměstnanost vůbec nejnižší. Tento snímek je zasazen právě do období Reaganovi vlády, takže si dovedl najít zaměstnání i psychopatický retard, kterého ztvárnil Nicolas Cage. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Poslední dlouhou dobu koukám z valné většiny na kvalitní komplikované snímky. Obyčejná americká komedie pro mě tedy byla příjemným zpestřením. Seann William Scott je naprosto ideální materiál do podobných filmů. Ve filmech tohoto typu se dokáže postarat o zábavu a na větší roli prostě nemá dostatek talentu. Vzhledem k tomu, že se jedná o americkou komedii ze školního prostředí, která je situována převážně na diváky, kteří se v tomto prostředí rovněž pohybují, a tak je hloupost očekávat nějaký sofistikovaný humor. Veškerá legrace je zde založena na otevřeném hovoření o kopulaci, nechutňačinách, trapných situacích, popřípadě kombinacích právě zmíněného. Já se musím zastydět a sportovně uznat, že se snímku v mých očích občas podařilo býti vtipným. Děj není nudný a stále se někam vyvíjí, což je v komediích tohoto typu klíčové k udržení divácké pozornosti. Po dlouhé době jsem si připomněl, jak otřesný je český dabing. Zejména v novodobých snímcích. Bohužel se snímek těší takové popularitě, že jej v orginále nebylo možné snadno sehnat a nebyl jsem ochoten důkladnějšímu hledání věnovat nějaké větší kvantum času. S ohledem k faktu, že v originálu by byl film nejspíš lepší, přimhouřím při hodnocení malinko oči. Nemohl bych se na filmy tohoto typu koukat denně, ale jednou za časrozhodně neuškodí, nechat si malinko vygumovat mozek. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka Asia_Power.

Trabantem z Austrálie do Asie - Z dílny do nemocnice (2016) (epizoda)

Spoilery! Další cool díl, který se táhne v rytmu nekonečných oprav žlutých bouráků a cestě z jedné nemocnice do druhé. Téměř každý člen posádky na této výpravě málem jednou umřel. Tentokrát to bylo díky luxusní a naprosto hygienicky nezávadné indonéské kuchyni. V tomto dílu také zazní ten vůbec nejslavnější hit dua M + M. Vlastně je to zřejmě jejich první song. To není vůbec zlá bilance. Uvědomuji si, že se nám pomalu blíží finále. Bude se mi stýskat.

Perníkový táta - Mělo by to být bez násilí (2008) (epizoda)

Spoilery! Pěkný díl řídící se hlavním pravidlem úspěšné ekonimiky, že nejdůležitější je umět věci prodat. To, že nemáte péct perník z čeho je nepodstatný detail. Na seriálu se mi strašně líbí, že se prakticky v každém díle dozvíte o dalším praktickém použití chemie. Nyní konkrétně to, že se dá poměrně snadno zneškodnit zámek. Během sedmi dílů se mi podařilo vypěstovat nepopsatelně silnou averzi vůči švagrové hlavního hrdiny. Moc v lásce nemám ani retardovaného feťáka, který zde hraje debila a stará se tak o vtipnou složku děje. Závěr dílu byl dost cool. Důstojné finále první série, které má potenciál nalákat na sérii následující. Já osobně ji rozhodně nevynechám.

V hlavní roli já (2008)

Spoilery! Tu a tam jsem se uchechtl. Až mě to samotného překvapilo. Dylan Moran je mi dobře známý. Párkrát jsme spolu měli tu čest a nikdy to nedopadlo zle. Společně s jeho ošklivým kamarádem (skoro až teplým přítelem), tvoří poměrně sympatickou dvojici. Nápad s domečkem, který obyvatelům doslova "padá na hlavu" je cool a spustí pár lehce černohumorných situací. Ve filmu není o umírání nouze. Umírají tradiční majitelé dvou nohou, umírají naši čtyřnozí miláčci, a dokonce umírají i lidé, kterým nožky vypověděly službu a jsou plně mobilní. Celý film je potom o snaze tyto nehody nějak zamaskovat a za jakoukoli cenu se vyhnout hrozícímu trestu. Pěkné tři kousky. Bavilo! Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka Asia_Power.

Perníkový táta - Prázdné ruce (2008) (epizoda)

Spoilery! Po delší době opět díl, který byl pořádně cool. Celý je o perných perníkových začátcích a snaze přetransformovat maloobchod ve velkoobchod. K tomu bylo třeba přesvědčit lehce nevrlého distributora. Vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě vkrádá do našich životů zima, tak se hlavní hrdina nedobrovolně uchýlil k letnímu sestřihu, který mu dost sekne, neboť nyní vypadá jako tvrďák. Závěrečná exploze neměla chybičku. Jsem zvědav na finále série. Zatím se jedná o celkem cool seriál.

Narcos - Nepřátelé mého nepřítele (2016) (epizoda)

Spoilery! Pablo Escobar po delší době působí jako usměvavý a milý tatínek od rodiny. Není to příliš překvapivé. Po odstranění úhlavního nepřítele v předchozím dílu, nyní může opět klidně spinkat. Dopustil se však zásadní chybičky, když nesprovodil ze světa Marizzu, či jak se ta půvabná slečna jmenovala, hned poté, co ji zneužil ke své pastišce na plukovníka Carrilu. Slečna práskla Limóna a konečně některou chytrou hlavu napadne, že by nemusel být špatný nápad, se právě na šampónka Limóna zaměřit. Limón dovedl DEA k Pablovu oblíbenému plešárdovi a tluštík z něj mohl vymučit pár informací. Jináč došlo k poměrně zajímavé spolupráci mezi mezi Oberynem Martellem a drogovým kartelem. Taktika je momentálně taková, že se Pabla pokouší jeho konkurence odstřihnout od penězovodu. Možná je na čase, začít vykopávat zakopané penízky.

Narcos - Hodný, zlý a mrtvý (2016) (epizoda)

Spoilery! Nevím, či se to dá vlastně považovat za spoiler, ale již z názvu se dá celkem snadno vydedukovat, kdo je hodný, kdo je zlý a kdo bude mrtvý. Díl se táhne v sérií Carrilovy likvidace Pablových posluhovačů, což se konečně dočká odezvy u Pabla. Díky moc pěkné pastičce se Carrila odebere pod drn. Taktéž jsem se během dílu malinko zastyděl, když jsem si až po 13 dílů povšiml, že Pedro Pascal je vlastně Oberyn Martell z Game of Thrones. Já vím, jsem bystrý hoch. Celkově se jedná o jeden z nejlepších dílů. Vzduchem sviští spousta kulek, takže je o prvotřídní zábavu postaráno.

O kuřatech a lidech (2015)

Spoilery! Neuvěřitelně originální záležitost, která dovede být vtipná a neskutečně zvrácená a nechutná zároveň. Pokud se vám někdy dostane do úst kuřátko s vyšším obsahem bílkovin, než by bylo zdrávo, tak jej okamžitě vyplivněte, protože je více než pravděpodobném, že se na něm ukájela celá Thanatosova rodina. Konečně jsem pochopil, kde vzala původ fráze "Chodit spát se slepicemi" a konečně jsem zahlédl pravou a upřímnou tvář dánského východa a můžu na mapě definitivně zaškrtat další část světa, do které se nechci nikdy podívat. Už samotný úvod, kde nám byl představen kompulzivní masturbátor Mads Mikkelsen, naznačil, že se bude jistě jednat o dosti nevšední divácký zážitek. Mads Mikkelsen však zdaleka není jediný psychopatský úchyl, kterého ve filmu zahlédnete. Dokonce by se skoro chtělo napsat, že je ten nejméně úchylný. Jeho bráškové jsou ti neburanštější burani, jaké si vůbec troufne vaše neburanská mysl představit. Pánové se chovají jako zvířátka, a jak se v průběhu filmu sami dozvíte, tak jimi částečně i jsou. Jejich táta se totiž v době, kdy ještě byl v kondici, věnoval genetickému inženýrství. Tento humor po většinu času dokonale funguje. Párkrát jsem se od srdíčka zasmál a vzápětí okamžitě zastyděl, když jsem si uvědomil, čemu jsem se to vlastně zasmál. Bohužel i tento nestandardní humor se časem omrzí. Navíc se mi ten nápad s podvedením genetiky moc nezamlouval. Více bych si snímek vychutnal s vědomím, že se jedná o obyčejnou rodinku retardů. Celkově vidím film na lepší tři hvězdy. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.

Perníkový táta - Šedá hmota (2008) (epizoda)

Spoilery! Celá epizoda byla v podstatě o pokusu o návrat do "normálního" života. Bylo celkem zajímavé sledovat, rozdílný přístup při hledání zaměstnání. Zatímco feťák musel jít za prací, tak za rakoviňákem přišla práce sama. Když feťák při hledání všechny diváky zaskočil a neuspěl, tak se pokusil navrátit ke kšeftu a pokusil oprášit si základy chemie a ve své znečištěné mobilní laboratoři se pokusil se svým retardovaným kamarádem vyrobit svoji dokonale čistou dávku. Závěr dílu se vlastně kompletně točil kolem rakoviny hlavní hrdiny. Ne, že by to nebylo vůbec zajímavé, ale už jsem v tomto seriálu viděl zajímavější věci. Opravdu se toho za 48 minut příliš nestalo.