Akt (1997) (divadelní záznam)

Úvodní seminář se mi nelíbil a celková hra mě taky příliš nepobavila. Nechápu zdejší vysoké hodnocení. Tady se jedná o představení na vysoký Cimrmanovský standart, velmi slabé. * * jen z úcty k ostatním geniálním hrám.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Steven se zřejmě až příliš spoléhal na úžasného Toma a snad ještě úžasnější Meryl. K tomu měl navíc domluveného mistra Johna Williamse pro soundtrack a polský šikula dřímal v rukou kameru. Navíc měl Steven v rukou divácky nesmírně vděčné a atraktivní téma. Neubráním se pocitu, že těžce usl na vavřínech a nabral dojmu, že se úspěch dostaví jaksi automaticky. Byla z toho sice nominace na Oscara, ale mám pocit, že proběhla čistě jen z úcty a respektu k dílu všech výše zmíněných. Není to vůbec dobře zpracované. Člověk nedostane možnost se jakkoli sblížit s jednotlivými postavami a tak zhlédne celý snímek s naprostou absencí jediného náznaku emocí. V podstatě mi bylo naprosto ukradnuté, jak dopadne soudní jednání, které se mimochodem také odehrálo snad ještě rychleji než začalo. Dívat se na to dalo, ale snímek nenaplnil ani část mých takřka neexistujících očekávání.

Akta X - Film (1998)

Na seriál si vzpomínám zejména z dětství, kdy mi zpříjemňoval večery. Rozhodl jsem si tohle dětství připomenout také touto filmovou adaptací. Ani nevím proč jsem koukl zrovna na tuhle adaptaci, když je v podstatě jedna z nejhůře hodnocených. No co už? Zkrátka a dobře, příliš mě to nenadchlo. Příběh je poměrně vágní. Není moc oč stát. Navíc je roztahaný do dvou hodin a pravděpodobně vás za tuhle dobu unudí. Příběh je přesycen hromadou naprosto nelogického chování snad úplně všech, kterým se snaží přihrnout trošku toho drama, které jinak ve snímku zcela chybí. Zbývá tak snad jenom příjemný pohled na duo Duchovny Anderson, mezi kterými to parádně jiskří. Za sebe to vidím maximálně na dvě pěticípé.

Akumulátor 1 (1994)

Já vám pořádně nedovedu ani říct čím, ale něčím si tento prazvláštní snímek moji pozornost zasloužil. Scénář je výborný a nastíněný problém den ode dne aktuálnější. Nejvíce bych vyzdvihl jednoznačně velmi příjemné a mnohdy super vtipné dialogy. Pochvalu si určitě zaslouží, vzhledem k době vzniku, snad až přelomové efekty. Docela by mě zajímalo, jak byl snímek přijat širokou veřejností v době svého vzniku. Přeci jen se jedná o snímek velice nevšední, v mnoha směrech odvážný a zcela se vymykající běžným konvencím. Mně se snímek zamlouval. Má co nabídnout a myšlenka dvou prolínajících se světů je poměrně pěkná. Škoda, že se Honza Svěrák přeorientoval a posledních 5 let se věnuje výhradně tvorbě neuvěřitelných píčovin. Jeho poslední dvě pohádky jsou vážně totální sračky. Tady bych to viděl na takové výrazně lepší 3 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele ytheri.

Alenka v říši divů (2010)

Předlohu jsem nečetl, tudíž budu vycházet z příběhu, který nastolil tento film. Příběh se mi nelíbil vůbec. I na pohádku byl velmi primitivní a stupidní. Animaci jsem očekával daleko lepší. Vzhledem k tomu, že je to pohádka, nemá ani smysl komentovat dialogy. Po dlouhém váhání v rozmezí 0 - 1 . Dávám nakonec * za obsazení Johnyho Deppa ( ve filmech Tima Burtona neodmyslitelného ), jindy skvěle hrajícího, v tomto případě hluboko podprůměrného a také nesmím opomenout pár vtipných hlášek už né tak vtipných postav.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Od předchozího dílu, který jsem viděl před dlouhými 6 lety, kdy jsem ještě míval malé přirození a nebyl jsem ani z poloviny tak dokonalý, jak jsem nyní, se toho v tomto pokračování dost zlepšilo. Parta retardovaných Alenčiných přátel bohužel zůstala, ale naštěstí se kolem nic děj příliš nemotá. Trošku mě mrzí, že nemohu napsat, že by se z Alenky stala nějaká kráska. Je bohužel pořád stejně šeredná. Když se k ní přidaly její čínské šaty, tak už mě neiritovala pouze Alenka, ale i její oděv. Animace byla čarokrásná, z množství barev jsem měl téměř erekci a humor už není situován výhradně pro 3 až 6leté děti, ale s chutí jsem se zasmál i já. Původně jsem zamýšlel dát 4 hvězdy, ale bylo mi to zakázáno, že prý jsem ovlivněn účastí Sacha Baron Cohena, což jsem skutečně byl. V tomto snímku si střihl krásnou roličku, která mu prostě musela sednout, neboť zde hrál svoji typicky arogantní postavu a v tom je nejlepší na světě. Ve fázi rozhodování, či mi stojí s tímto snímkem ztratit část svého drahoceného času byl rozhodujícím faktorem Johnny Depp, který mě rovněž potěšil. Myšlenka s cestováním časem byla moc fajn, ale příběh točící se kolem záchrany několika zrzků byl fajn trošku méně. Závěr mě dost zaskočil. Vše nasvědčovalo tomu, že svět za zrcadlem kvůli pár vteřinám zanikne a už jsem vytahoval kapesníčky, že se po 15 letech rozpláču, ale nakonec přeci jen vše dobře dopadlo a nikdo nepřišel k újmě na zdraví. Lepší 3 kousky. Musím poslouchat.

Alexander Veliký (2004)

Dlouhá stopáž by mi vůbec nevadila, kdybych se nemusel její polovinu koukat na ubrečeného homosexuála. Je určitě fajn, že divák mohl vidět i druhou Sašovu tvář, ale myslím, že by bohatě stačilo něco takového několikrát naznačit a zkrátit tak film o hodinu. I tak se ovšem z mého odborného pohledu jednalo o velice vydařenou historickou sondu do života jednoho velikána. Pro blaho mužů v jeho blízkosti doufám, že byl Saša Veliký veliký jen duchem. Stone podobné filmy zkrátka umí tvořit. Ačkoli by se na filmu našla spousta much, tak v něm byly také pasáže jednoduše skvělé. Třeba takový indický masakr neměl chybu. Lepší tři hvězdy. Z mého pohledu velice kvalitně zpracovaný historický film, který mi zde připadá lehce nedoceněný.

Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den (2014)

Asi jsem si měl někde přečíst, že tento film vyvrhla dílna Walta. Je to zřejmě koukatelné pouze pro snovou rodinku s hodně malými dětmi. Pro ostatní to bude pravděpodobně podobná sračka, jako to byla pro mě osobně. Čekal jsem legraci ve stylu jednoho extrémně zkurveného dne a dočkal jsem se pouze několika trapných chvilek, ze kterých se prakticky vždy nějak vybruslilo. Film je tak přeslazený a pozitivní, až vše působí velmi nudně. I přes krátkou stopáž se mi podařilo vydatně se nudit. Dávám ošklivou hvězdu a ani pořádně nevím za co.

Ali G, Aiii (2000)

Absolutně se mi nelíbilo povídání asi se čtyřmi hosty, kteří se v Aliho show postupně ukázali. Zbytek nemá nejmenší chybičku. Debilní smích v pozadí už jsem se naučil ignorovat. Veškeré rozhovory s ochránci všeho možného byly perfektní stejně tak jako kazašské výlety do ulic. Úplně nejlepší byly rozhovory s extrémními ochránci zvířat. Naprosto smekám před geniálním výběrem otázek, kterými své diskutéry absolutně odzbrojí. Dlouho jsem se u ničeho takhle od srdce nezasmál, takže i přes výše zmíněné nedostatky musím sáhnout po hodnocení nejvyšším. Je to ještě o kus lepší než předcházející výborný film.

Ali G: Bling Bling (2001)

Do třetice všeho dobrého. Opět jsem se parádně zasmál. Ten kluk má vážně talent. V podstatě jsem viděl 4 a půl hodiny materiálu, od kterého nebylo možné se odtrhnout. Perfektní od samého začátku až do konce. Úplně nejlepší mi přišla pasáž s Boratem u těch mentálů, kteří prováděli něco jako tanec se zavřenýma očima. To byla paráda. Nemám co bych vytkl. Děkuji za prodloužení života, pálím plný počet a těším se na další hodiny seriálu.