Maléry pana účetního (1980)

Není to žádný sofistikovaný humor, prostě jen blbé skeče u kterých se člověk blbě směje, perfektní oddechovka u které není třeba přemýšlet.škoda jen že další díly nedokázali aspoň udržet kvalitu.

V hlavní roli já (2008)

Pěkná absurdní a hlavně hodně černá komedie u které se sice nebudete nonstop smát, zato si ale budete nonstop říkat, že to už snad ani není možné. Do toho se objevuje Bernard z Black Books, který prostě alkoholové existence umí.

Láska a smrt (1975)

Něco od Woodyho u čeho nemusíte moc přemýšlet a budete se hlavně smát. Velmi povedená parodie ruské carské společnosti, literatury, myšlení filosofie a buhví čeho ještě. Klasický Allenova neurotická postavička uprostřed napoleonských válek prodírající životem:) Nelze dát méně než 5 hvězd.

How to Irritate People (1968) (TV film)

Neznámé i známé sketche z doby předMontyPythonovské, některé naprosto geniální, některé trošku nedotažené, některé, které již známe z létajícího cirkusu. Hodina kvalitní zábavy,při které se dozvíte jak naštvat lidi.

Žlutovous (1983)

Trochu jsem se bál, že to bude jen nějaká splácanina s herci Monty Pythonů, ale naštěstí se obavy nenaplnily. Graham Chapman si skvěle poradil s perfektně napsanou rolí piráta Žlutovouse,přítomnost Erica Idle a Johna Cleese také potěší. Sice to není stoprocentní dílko Pythonů, ale často jde jejich humor cítit, takže jsem se celkem dobře pobavil u téhle zdařilé pirátské komedie.

Ztraceno v překladu (2003)

Velmi zvláštní film, kde je trochu složité najít si dějovou linii a každý si pak možná najde tu svou jedinečnou. Nemůžu říct, že bych z tohoto filmu byl celý vedle,ale jakýmsi zvláštním a veskrze pozitivním způsobem na mě zapůsobil.

Temný rytíř (2008)

Před shlédnutím filmu jsem by dost skeptický, přeci jenom starý batman byl jeden z mých oblíbených dětských filmů. Po shlédnutí nejsem zklamaný, nemůžu ale ani říct, že bych byl nadšený. Ze začátku to vypadalo celkem nadějně s časem ovšem začal příběh pointu a rozhovory o dobru a zlu byly dost zmatené. Tento film mě moc neohromil, ale nemůžu říct, že by to bylo prznění starého tématu, díky Ledgerovu ztvárnění Jokera to nakonec jsou 4 hvězdičky.

Hlava-22 (1970)

Velice důstojná adaptace skvělé knihy, bohužel kniha je tak geniální, že ji jakákoli filmová adaptace nedokáže překonat

Avatar (2009)

Začnu tím pozitivnějším, vytvoření úžasného světa pomocí nových technologií, necpaní 3D efektů za každou cenu, tím to bohužel končí, děj je naprosto neoriginální a po době kdy se přestanete kochat prostředím si začnete říkat, kde je ten příběh? Ke konci filmu neustále doufáte, že přijde něco originálního, ale pořád nic a konec, který jste předvídali asi od půlky filmu opravdu přijde.

Rok ďábla (2002)

Naprosto geniální mystifikace, která mě baví a baví. Od lásky která voní deštěm po Nohavicovu teorii alkoholového kopce. Třešinkou na dortu je andělské Plíhalovo "já si ještě chvilku posedim a přijdu". Celé doprovázeno skvělými písničkami.