• Romantický

Kolja (1996)

Tragikomický příběh, ze kterého je cítit lidskost. Spojení staršího svobodného, a tak trochu mrzutého muže s ruským chlapcem je prostě kouzelné. Pár uživatelů tu píše, že je to všechno jen chladný kalkul a podbízivost. Možná, že to bylo vykalkulované a šlo především o hru na city, ale ten film je tak nádhernej, že čert to vem. Tahle spolurpáce obou Svěráků dopadla na výtečnou. Více takových filmů!

Cellular (2004)

Thriller, který je napínavý od začátku do konce. Herecké obasezní je dobré, nejvíce se mi líbil Jason Statham v roli záporáka, a tempo je svižné, takže ve správné náladě se pak dá odpustit i reklama na "skvělé" telefony Nokia.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Vynikající film se skvělou Renée Zellweger. Romantická komedie plná inteligentního humoru a dobrých hlášek. Film popisuje obyčejný život jedné třicátnice, která žije sama, navíc nemá zrovna míry modelky a hlavně má talent na trapasy, protože je tak trochu „praštěná.“ Přesto vás dostane svým kouzlem a budete ji přát, aby konečně našla svou lásku.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Druhý díl je o něco slabší než jednička. Bridget už není tak přirozená jako v jedničce a hlavně ani neví, co vlastně chce. Jinak co se týče Marka Darcyho, připadal mi trochu "ušlápnutý", jediný Daniel Cleaver se nezměnil a zůstal stejný sukničkář s vítězoslavným výrazem ve tváři. Navíc mi ve filmu vadila scéna v thajském vězení, to Thajsko mi tam přišlo navíc.

Bournův mýtus (2004)

Dvojka se mi líbila stejně jako jednička, film je napínavý a rozjíždí se svižným tempem. které nezastavuje až do konce. A k tomu všemu neotřelý a vynikající Jason Bourne.

Bourneovo ultimátum (2007)

Do třetice skvělá akční jízda. Výborné zakončení celé trilogie, kterou řadím mezi mé top filmy.

Bobule (2008)

Když vidím to poměrně vysoké hodnocení, tak mám pocit, jako bych sledovala úplně jiný film. Já si ale nemůžu pomoci, mně se to prostě nelíbilo. Z celého filmu mě zaujalo pouze nádherné prostředí jižní Moravy, jinak samotný děj mi připadal nudný a postavy nevěrohodné. Jsem zvědavá, jak dopadne druhý díl, který by se měl na podzim objevit v kinech (do kina ale na něj rozhodně nepůjdu, počkám si na dvd). Jelikož se mi ale nelíbila jednička, tak si od dvojky moc neslibuju, zvláště, když pokračování mívají většinou sestupnou tendenci.

Bílé peklo (2001)

Německé filmy nemám moc ráda, ale tento se mi celkem líbil, přestože v něm najdeme pár chyb. Například to, jak Clemens na íránském velvyslanectví náhodně potká svého strýce a našly by se i další. Film je navíc dost natahovaný a ten dojemný konec mi také příliš neseděl k danému žánru, myslím si, že na tom mostě to mělo skončit, ale celkově se mi to líbilo, takže případné nedostatky beru s nadhledem. Pro mě je to strhující drama o odvážném vojákovi, který v krutých podmínkách sibiřské divočiny absolvoval strastiplnou cestu domů ke své rodině.

Bestiář (2007)

Karel Roden a Marek Vašut podávají klasický výkon, na který jsme u nich zvyklí. Jinak se ale Bestiář řadí k současným bezduchým českým filmům. Je to o sexuálních vztazích mladé ženy, která se nedokáže rozhodnout, co vlastně chce. Jinak Barboru Nesvadbovou zrovna nemusím a Irena Pavlásková, až na geniální Čas sluhů, také nepatří mezi mé oblíbenkyně.