• Pohádka

Mizející vlny (2012)

No tak nebylo to úplně špatné, ale asi jsem čekal něco jiného. Něco dobrého jako Počátek, ale zase to byl jeden z těch filmů v KV co si pamatuji, i když za to může teda ta zadková scéna, ale tak aspoň něco :-)

Kung Fu Panda (2008)

Bylo to ale překvapení, když přišla tahle panda do animovaného světa. A že to byl hodně svěží vítr. Vždy obdivuji jak si dokáží tvůrci najít nějaké prostředí a vytěžit z něho maximum a tady se jim to sakra povedlo :-) Kung-fu banda je hrozně cool a chtěl jsem jí víc a víc. A kdo vymyslel, že tam bude kudlanka? Neskutečně vychytané! :-) Jo, jsem nadšen.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Jednička byla určitě lepší, ale tak to se dá čekat u většiny filmů. Důležité je na kolik pokračování zklame nebo ne. Tady mě vlastně nezklamalo. Nemohu říct, že bych se u toho nudil asi proto, že jsem u toho dělal spoustu jiných věcí, ale některé vtípky mě pobavili. A drsná kung fu banda funguje pořád, zvláště když se k nim přidají mistři Sifu, krokodýl a tur :-)

Život je krásný (1946)

Musím souhlasit s komentářem, že tento film je vlastně depresivní. Hodně mi vadilo, že náš hlavní hrdina nemůže uskutečnit své sny, a že v celém městečku vládne zkažený Potter a aby toho nebylo málo tak mu jde vše na ruku. Nicméně James Stewart je takový kladný hrdina, že už jsem dlouho neviděl jemu podobného. Nicméně nakonec ten závěr byl šťastný a i já jsem si mohl říct, že život je vlastně krásný :-)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tak tohle bylo minimálně stejně dobré jak jednička. Když přišlo na filozofování, tak jsem si řekl dobře odpouštím. Akce stála za to, ale čekal bych ji i více a jedna byla dost nepřehledná, takže jsem nevěděl o co jde. O všem když se na place objevili Bruce, Arnie a Sly tak jsem si vyloženě rochnil a neustále jsem měl na obličeji přišitý takový ten blbý úsměv. To, co dokázali tito tři pánové ovšem dokázal Chuck úplně sám. A pobavilo mě už jen to, že tam byl. a propos nesmím zapomenout na Jeana, to byl padouch :-) Akorát jsem si říkal jak v tom dole v těch brýlích může vidět. :-) No ... byl to nářez číslo 2 :-) PS: Viděl tam někdo Novaka Djokovice? :-)

Andělský podíl (2012)

Bavil jsem se královsky a po všech filmech, které jsem měl tu čest ve Varech vidět, tu bylo něco příjemného, osvěžujícího a hlavně to mělo dobrý konec. Do té doby jsem si myslel, že je to na tomto festivalu zakázáno. Takže i když by se to mohlo zdát jako nadhodnocenné je to prostě jeden z nejlepších filmů, co jsem ve Varech viděl. A měl úžasnou atmosféru:-) A klidně bych se na něj podíval znovu, i když mám obavy, že se mi stane něco jako u Pařby ve Vegas, která po druhém zkouknutí pro mě ztratila vtip.

Marley (2012)

Dokument to byl super. A patřil k tomu lepšímu ve Varech. Problém je ovšem v tom, že si pamatuji hrozně málo. Nicméně vím, že bezprostředně po shlédnutí jsem byl nadšen.

Chlapec pojídající ptačí zob (2012)

Na tomhle filmu byl asi nejlepší ten pán, který seděl vedle nás a neskutečně hláškoval při slavné scéně. Ta by mi ještě tak nevadila, i když jsem odvracel zrak. Ale vadilo mi, že vůbec netuším, co tím chtěl básník říct. Nic mi to nedalo a očekávání bylo mnohem větší než samotný filmový zážitek.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Tato show mě neskutečně baví. Hlavně některé postavy jako Boston Rob, Russel, Ozzy. První díly byly hlavně o ,,přežití" ale pořádně mě to začalo bavit až když šlo o přelstění, což se stalo až tak v páté řadě (tam ale zase byla velmi nesympatická dvojice ve finále:-)) Borneo - 3*, Austrálie - 3*, Afrika - 3,5*, Markézy - 3*, Thajsko - 3*, Amazonka - 5*, Pearl Islands - 5*, All Stars - 5*, Vanuatu - 3,5*, Palau - 4*, Guatemala - 3*, Exile Island - 4*, Cook Islands - 5*. Fidži - 3,5*. Čína - 5*. Mikronésie - 5*, Gabon - 4*, Tocantins - 4,5*. Samoa - 5*, Heroes Vs. Villains - 5*, Nicaragua - 3*, Redemption Island -4*, poslední dvě jsem ještě neviděl, ale těším se :-).