• Pohádka

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Ze začátku super seriála asi do půlky třetí řady a hodnotit to tehdy dal bych jasných pět hvězd. Jenže teď už je to tak rozvleklý, utahaný a navíc vykrádají sami sebe, že mě ani netěší Barneyho pomalá náprava ani Tedovo nálezání. Prosím najděte už tu matku! :-)

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tak trochu jiní superhrdinové jsou vlastně super! První série dokanalá, přitáhla mě a už mě nepustila a závěrečné finále, bylo hrozně zábavné. V té druhé už jsem čekal, že přijde i nějaký děj a to je vždy horší, ale i tady to bylo zvládnuto na jedničku, i když některé epizody už zaváněly. Ale ta třetí ... no já nevím. Jsem nakažen vlnou optimismu z těch dvou, ale druhá epizoda mi přišla jako totální s... no divný to bylo a ty schopnosti, co mají teď? To je děs, kde je kreativita z prvních dvou? Nicméně dám tom šanci, jelikož i bez Nathana jsem si oblíbil ,,cool" Simona skákajícího postřechách a zachraňujícího svůj svět a svou lásku Alishu :-) A na závěr si neodpustím to, co si myslí asi všichni fanoušci tohoto seriálu Nathan je prostě super a měl by se vrátit! :-)

Muži v naději (2011)

Film na mě působil tak nějak mile. Ale vlastně i depresivně. Takže to v budoucnu budu muset podvádět, abychom měli zdravý pevný vztah? :-) No .. nevím. Jinak písnička od Mig je to, co mě přitáhlo a i ta je dobrá! Ovšem ten konec byl malinko nahodilý, jak se to všechno tak krásně vyřešilo, ale protože jsem zastáncem dobrých konců v českých filmech, tak ok beru :-)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Krobot skvělý. Scény s Luňákem a Kuželem to je jako sledovat Pata a Mata ve fotbale. Vtipů tam pravda mohlo být více a děj mě naprosto nezaujal. Ale s odstupem času, kdy si s kámošema říkáme hlášky z tohoto filmu, musím uznat, že se mi to vlastně líbilo. Navíc jak už je řečeno u seriálu, každej kdo dělá týmový sport se v tom aspoň trochu musí najít :-) Takže z původního rozčarování jsem přešel do mírného optimismu :-)

Vrásky z lásky (2012)

Místy vtipné, místy dojemné, místy mi to připomínalo film Babí léto, ale pořád jsem si říkal, tak teď už se to rozjede. Ta baba má šílenou energii, takže musí něco přijít ... jenže hle přišel konec. Nad výkony skvělých herců se rozplývat nebudu, nic jiného jsem nečekal. Možná i proto z toho nejsem tak nadšen. Příjemné, jednou vidět stačí a osobní zážitek v kině tomu také dost pomohl :-)

Zelený sršeň (2011)

Dávám dvě přesně o jednu méně než jsem se ve filmu zasmál. Chemie mezi hlavními hrdiny nulová. Akce po skromnu a lehce nepřehledná. Oddychovka to sice je, ale nikterak zábavná. Waltz potěšil, ale to jak se snažili být všichni absurdní a vůbec se to nehodilo, mě nepotěšilo.

Trainspotting (1996)

Supr herecké výkony. Muzika, kterou si pobrukujete měsíc po zhlédnutí. Scéna s písní Perfect day mě dostala a přehrávám si jí pořád. Syrový pohled na danou problematiku, který ukáže více než jakékoliv zakazování. Zkrátka mě mzí, že jsem tento film tak dlouho odkládal.

Kult hákového kříže (1998)

Silné. Náprava padoucha je trochu naivní, ale za to se jí dá i věřit. Norton skvělej. Akorát jsem asi tak hodinu před koncem čekal, koho mi to teda zabijou, jelikož jsem si je oblíbil oba. K závěru už to bylo jasný, ale přece jenom se s tím člověk těžko smiřuje. Nic to ale nemění, na věci, že tohle je opravdu silné.

Ocelová pěst (2011)

Směsice Stalloneho filmů (Do toho! Rocky) říznutá Transformers se všemi klišé, které k tomu patří ... ále kašlu na to, byl to nářez! :-)

Panu učiteli s láskou (1967)

Vzhledem k tomu, co bych chtěl dělat to bylo přímo povinné :-) Nicméně nemám mylnou představu, že by se takto děti dali napravit. Jedna poznámka, kdo dělal dabing, měl za ušima. Ty výkřiky dětí jsou naprosto famózní a jen podkreslují některé nezapomenutelné scény.