Nespoutaný Django (2012)

Mohlo to být za plný počet, ale to by se o pytlíkách přes hlavu nesmělo mluvit deset minut, kolty hlavního hrdiny by nesměly prostřelit deset lidí za sebou, zatímco on sám se kryje za jedním, muselo by tam být víc vtipu o černoších a nesměly by působit jako reklama proti diskriminaci. Koho to napadlo u filmu, který tak předhazuje opovrhování a postavení afroameričanů, že černochovi po zabití bělocha stačí zvednout ruce nebo ukázat papír a vše je v pořádku? Taky holky mi nějak chyběly - Calamity Brünhilda to nějak sama nezvládá. Na druhou stranu - velkou silou to táhl nad průměr doktor, občasný ten vtípek a spád filmu.

Nevěstinec (2011)

Když si chce člověk uhnat depku, pak je toto ten pravý materiál ke sledování. Doufal jsem, že se to alespoň jednou obejde bez té melancholicky ponuré nálady nevěstince a že to skončí dobře. Samozřejmě život kurtizán idylický nebyl, jenže když nám filmy mohou lhát v tolika jiných věcech, mohly by i tady jednou udělat výjimku. Paradoxně ta první "tragédie" nevěstince, kdy už si divák myslí, že mu film dostatečně názorně ukázal rizika povolání na příkladu Židovky-Jokera, se postupně mění jen v jednu zajímavou epizodu daleko temnějšího příběhu. Holky mne vcelku potěšily - i když ničím nevyčnívaly a byly takové odevzdané. Zklamala mne ale bordelmamá. Její veškeré emoce a myšlenkové pochody jsou znázorněny ve scéně s opiáty a s dětmi. Zbytek filmu jde o nevýraznou osobu lomeno recepční..

Next (2007)

Při prvním shlédnutí jsem to vcelku hltal a užíval si originální námět. Teď když se na to dívám, vidím jaký film doopravdy je. Nicolas je ulízaný divnochlápek, který sice předvídá budoucnost, ale nemá dost rozumu ani na to, aby si dal pozor, nepřitahoval k sobě pozornost a nedělal další chyby. Agentka je jenom čubka v černém, která asi jen desetkrát zopakuje, že ona a její úkol jsou tím nejdůležitějším, protože musí zachránit svět. A přesto že je plná soucitu a lásky a staví svůj postup na tom, že Cris umí nahlédnou do budoucnosti, která je nanejvýš dvě minuty vzdálená, připásá ho ke křeslu a ptá se ho, zda by se nekoukl do zhruba několikatisíci-násobně vzdálenější budoucnosti. Co se románku týká - Biel je sice pěkná, umí vrhat dojemné pohledy, ale jinak jde o nevýraznou postavu s naprosto předvídatelnou budoucností (a to nemám Johnsonovy schopnosti - i když pravda, jedna bombastická chvilka moji věštbu lehce narušila a překvapila mne).

Nezvratný osud (2000)

Tady to vše začalo a tady to i skončilo - jak jejich životy, tak veškerá nápaditost a hororovost. Velmi originální a vcelku nápaditý film, na kterého navazují absolutně nenápadité a neoriginální sequely. ostatně i ty postavy mi připadají o třídu výš než v ostatních dílech. Shodou okolností je tou jedinou postavou z dalších dílů, která mne opravdu zaujala a která byla úžasná, postava z tohoto dílu.

Nezvratný osud 3 (2006)

Další ždímačka. Bez nápadu, inovace - jen jméno prvního dílu a jiné pořadové číslo. Už ty dvě svlečny na začátku dávaly tušit, jak bude vypadat i zbytek filmu. Každou druhou scénu lze buďto očekávat nebo se člověk mlátí do čela, jak je to hloupé. Typickým příkladem je ono typické "mně nic nehrozí, já jsem v pohodě ... bum!". To se opakuje nejen u toho metálisty, nebo co je to za zjeva, ale i u dalších lidí (černovlasá holka). Konec tomu nasadil korunu. Stačí se setkat s přítelkyní a rázem zapomenete, že vám hrozí smrt. Už dvakrát jsem také přehlížel tu tupost s jakou v této sérii přistupují k naprosto přesné předpovědi budoucnosti. Tady už mne to potřetí uhodilo do oka a pořádně pocuchalo nervy.

Nicolas Le Floch (2008) (seriál)

Snad je to tou atmosférou, snad stopáží anebo něčím úplně jiným :) ale seriál mne nenadchl. Hlavní hrdina nesympatický a divný - stačí projet galerii - ten samý výraz, snad jen s lehkou obměnou mezi jeho přihlouplým úsměvem a otevřenou pusou. Ostatní postavy jsou všechno možné, jen ne zajímavé (čest výjimkám, většinou lehkým). Směska úchylnosti - asi patří k atmosféře, akce - nic moc a detektivní část se mi také příliš nezamlouvala. Body přidávám za to, že se s tím nepářou - jak pitva, tak holky jsou zobrazovány, tak jak to má být. Ale další díl kvůli tomu pouštět asi nebudu..

Nikita (2010) (seriál)

Opět (jako u Protiúderu a dalších) oceňuji tu rýpavost, co se bordelu v tajných službách týká. Znovu jde ale o tu výrazně lepší část té třičtvrtěhodinovky, která je ale srážena akcí a tupostí toho zbytku. Pominu-li nesympatickou Nikitu, stejně mne do nosu praští minimálně ta tupost a hlouposti, tak často se v takovýchto seriálech opakující. Když už poněkolikáté Nikita rozmlouvá (ať už sama sobě nebo druhým) zabití jejího největšího nepřítele, tak bych ji majznul ovladačem, že by se jí oči narovnaly .. jasně, že to zdůvodní ochranou drahé vlasti a tajných dobrotivých agentů, kteří neměli to štěstí, aby odhalili zlořáda jako ona. A tak bojuje se svým největším nepřítelem a zabíjí jeho agenty (přičemž životy agentů jsou její jedinou zástěrkou proč tento seriál dávno neskončil), zatímco jeho nechá vždycky prchnout nebo jej dokonce brání. Aby s ním samozřejmě v dalším díle mohla zase bojovat..

Nitro (2007)

Naprostá hovadina, ale vzhledem k tomu, že jsem tento film zkouknul hned po Mortal kombatovi, tak tam tu jednu hvězdu najdu. Příběh nic moc a když se konečně něco stane, nejraději bych zpřerážel prsty tomu, kdo to vyplodil, ale alespoň se to dá příběhem nazvat.

Obchodníci (2013) odpad!

Rád bych něco zkritizoval, ale ono ani není co. Tak bezobsažný film jsem už dlouho neviděl. Jsou tu jen zoufalci, kteří se na podvodech snaží trhnout, co se dá, malíři, kteří drží spolu, ale to je asi tak jediné, co dělají a vyjma jednoho malování aktu jsou zcela zbyteční, až po výstavní šlapku, která dá všem, kteří jí slíbí výlet do Egypta. Pokud mne něco zaujalo, tak jen v negativním smyslu slova - třeba dialogy byly tak toporné, že s nima mohla soutěžit jen ta údajně erotická scéna Novákové, která asi prvně v životě dělala něco podobného, zatímco ti ostatní prvně v životě asi mluvili.