Den před krizí (2011)

Chyba tomu sice filmova sceneria Wall Street 2, skusenost a priam az klaustrofobicka amosfera moze posobit na divaka matuco pri hodnoteni tohto filmu, no zamer, ktory mal J.C. Chandor splnil do bodky, a priblizil tak najvacsie zvierata z big league v svetle, v ktorom ich uprimne chceme vidiet a zazit. Jeremy Irons vyborny, demi standard, bettany vyborny a spacey ako vzdy excelentny pozitkar tychto roli. Najlepsi debut roka 2011. There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat. 7.5/10

Šípková Růženka (2011)

Julia Leigh sa snazi o sofistikovanu a tajomnu hru, no zlyhava pri jej obsahu, ktory aj napriek nespornym kvalitam filmu divaka neposuva nikam emocne ani intelektovo.. Drzo chladne aj ked miestami prijemne zvrhle az na par momentov, ktore sa tvarili dolezito. Na debut slusne. 6/10

Život v jednom dni (2011)

Krasa dokumentu LIFE IN A DAY je v jednoduchosti posolstva, ktore prinasa. Tak rozmanita, carovna, casto krat vtipna a casto krat smutna uprimnost ludi, vo mne zanechala velmi silny dojem.. Pride mi az nemozne vystihnut majestatnost ludstva a pri tom posobit tak utulne..Unikatne originalne!!!

Vyměřený čas (2011)

Presny opak Real Steel. Super originalny a zatial asi najviac nevyuzity napad roku, priemerne zahrany a zrezirovany. Skoda, ze sa toho nechytili velki hraci..mohol to byt jeden z najlepsich filmov roka 2011.

Ocelová pěst (2011)

Uz kam sa clovek prepadne, ak sa maju tieto filmy brat vazne. Roboty sa biju v ringu namiesto ludi v roku 2016 klise kasa vsade navokol, a po 15min viete presne co sa bude diat az dokonca..co z toho ked su tam nacpane prachy a vyzera to cool, ked pri konci sa clovek citi trapne, ze to seriozne pozeral tych 120min

Ďáblův dvojník (2011)

Trosku nevyvazeny film. Prva polka zoznamovacia, plna otaznikov, dohadov, ale aj udivu. Druha polka taka trosku odflaknutejsia..no film sa pozret da..Sadamovo zavolanie Latifa na kobercek radim zatial do top5 scen roka...isiel z neho mraz..smrt...tien...fujj..Film ale vyborne natoceny..pacila sa mi kamera, ale strasne sa mi nepacila Sarrab..nepritazliva, odpodzujuca velmi lacno posobiaca zena druhe fujj..No a k tomu nasilu a americkej propagandy tiez asi len do tretice...7/10

Klíč k minulosti (2010)

Vyborna story, ktora mohla mat tie najvyssie ambicie spolu s vybornou Kristen S. Thomas a mladuckou Mélusine Mayance. A prave tato dvojica sa podiela na velmi silnom emocnom zazitku hlavne v historickych prestrihoch, no zaroven je aj kamenom urazu, a dovodom preco nedavam vyssie hodnotenie. Ked totiz clovek prepleta vynimocny a dychberuci pribeh so vsednym, nezaujmavym a absolutne nevyraznym klise, len tazko dosiahne ucel, ktory si film nastavil skor ako sa rozbehol plnou parou vpred. Musim, ale este raz zdoraznit, ze ide o velmi dobry film, v niektorych castiach excelentne zahrany natolko, ze sa clovek az divi co pri pozerani preziva. Skoda paralel, ktore sa nedaju zlucit ani nasledne stravit na to aby Sarah's Key bol true Key to success. 7.5/10

Bellflower (2011)

Na debut slusne zrezirovane, vyborne naozaj vyborne zahrane, ale nie lepsie ako Edwardsov Monsters, z minuleho roku ci tohtorocny Cahillov debut Another Earth. V kazdom pripade sa to dalo pozret a skryta myslienka tam niekde v zadu je sice pritomna, ale nepride mi ako hlavny motiv. Film pre narocnejsieho divaka. 7/10

V cizí kůži (2011)

Na prvy pohlad blazniva komedia s par krat obohratym hlavnym motivom, na hlbsi pohlad celkom prijemne vykreslenie situacie a problematiky dnesnych "uspesnych" rodin aj ked reynoldsova postava bola niekedy trochu zbytocne pritiahnuta za vlasy.

Jiná země (2011)

Velmi prijemne prekvapenie v tieni vsade rozoberanej a neprehliadnutelnej Melancholie od Triera. Another Earth, je originalny napad, so slusnym scenarom a aj ked Mike Cahill je oproti Trierovi len wannabe, je to prave rezia, ktora drzi druhu polku filmu v napati. Zatial co sa tvorcovia snazia film zhustit teoriami quantovej fyziky a parallel universe, divakovi sa prirodzene priblizuju hlbsim pribehom dramatickych udalosti hlavnych postav, ktore su prepletene a vyhrotene az na hranu. Scena s ruskym kozmonautom nemala chybu. Jeden z top independent movies of the year!! 8/10 (ked uz sme pri tej fyzike, prehliadnime zakony o gravitacii a orbite..)