Ženy sobě (2011)

Nebudem zvelicovat ak poviem ze najlepsia komedia roka 2011 hands down!! Milujem a som maximalne namotany na kazdu vtipnu zenu, ktoru stretnem a najvyssi mi je svedkom, ze ich zratam na jednej ruke, ale Kristen Wigg ma moje sympatie asi na vecno. Mila, vo svojej podstate maximalne NEoriginalna limonadka, ktora je ale prekvapivo hlbsia ako sa zda, a zaroven okuzlujuco odlahcena a vypracovana v kazdej scene. Nominacia na scenar je na mieste. Bridesmaids je velmi mile prekvapenie a neda mi nenapisat, ze som sa uprimne smial ako uz davno na ziadnom filme. 8/10

Nebezpečná metoda (2011)

Intelektualny film s vybornym skutocnym pribehom, prvotriednym hereckym obsadenim, prijemnym soundtrackom ale slabsim prevedenim. 7/10 Keira Knightley mi strasne vadila.

50/50 (2011)

Na moj vkus prilis priamociare a trosku lacno-sa-vnucujuce. Myslim, ze keby film zobral do ruk trosku skusenejsi reziser s mensou porciou testosteronu, mohol byt z toho velmi zaujimavy film. Mozno ani nemusi byt o moc skusenejsi, sedel by mi tam Jason Reitman napr, ktory miluje tento zaner a jeho inteligentne prvky vkusneho humoru odlahcujuce hlbsie a tazsie suvislosti, by tu boli na spravnom mieste. 50/50 je tak iba milou snahou, s dobrym smerom, decentnym scenarom a symatickymi postavami, no nezobral ma ani emocne ani ma nebavil tak ako som cakal. Par vtipov je fakt podarenych. 7/10

Děti moje (2011)

Celkovo hodnotim Descendants ako pomaly, neoriginalny az priam nudny film nebyt tej jednej humornej scenky..Payne kope ovela ovela nizsie ako Reitman, ktory riesi podobnu problematiku vo svojich filmoch, ale hra uplne inu ligu..Nikde nezasiel film hlbsie ako priemerny plytky american so zivotnou skusenostou. Chybal mi tu artistic touch..The Descendants je zatial v top 10 najvacsich sklamani roka a nadherny priklad nadhodnocovaneho priemeru. O Shailene Woodley,ale este budeme pocut..7/10

Začátky (2010)

Hlbsi, americko-romanticky pribeh, ktory hlada odpoved na otazky vztahov cas od casu suzujuce kazdeho z nas..Vyborny Plummer, velmi prijemne napisany pribeh scesany do stratena ma svoj sarm, no v konecnom dosledku nic hlbsie nepovie. 7.5/10

Moneyball (2011)

Nicim vynimocny film, ktory zasahuje do problematiky z roznych smerov vo svete sportu, a vrcholoveho manazmentu. Moneyball vo mne nezanechal aj napriek svojim nespornym kvalitam nic, okrem vety - We're all told at some point in life, we can no longer play the children's game. Tak to berem. Moneyball vsak na rozdiel od Billy Banea nepriniesol nic nove. 7.5/10

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Velmi solidne zahrana a prvotriedne natocena adaptacia svetoveho bestselleru, v rukach Davida Finchera posobi chladne, depresivne, temne a neprijemne, no predsa navykovo - presne ako to maju fanusikova Finchera radi. Vyborni herci a hudba atmosferu iba umocnuju, no mam pocit, ze Fincher chcel film zobrat do dimenzie, ktora bola limitovana pevnym scenarom povodnej predlohy. Preto na mna uplny zaver posobil trosku znasilnene a az prilis atraktivne na charakter filmu tohto kalibru. 8/10

Nákaza (2011)

Mrazivy zaciatok filmu divaka pripravuje na vyssi level na akom sa film skonci, no je to blizsie k styrom hviezdickam ako k trom, a celkom doveryhodna studia kolapsu funguje s hudbou tiez slusne. 7.5/10

Půlnoc v Paříži (2011)

Roztomily, mily a americky "romanticky" film Woohyho Allena, ktory sa netvari dolezito, ani nema velke ambicie no citit z neho cistu lasku autora pre svoje umenie a svoju pracu. Milujem Woodyho uprimnost vo filmoch, lebo je tak velmi priezracna, az oslobodzuje, a kto z tych co chodia v lete bosi po dazdi by netuzili zazit Woodyho Midnight in Paris? Nadherny utulny a najlepsi Woodyho film za poslednych 10 - 15rokov.

Warrior (2011)

UFC a MMA maju konecne svoj film. Sport, ktory lame rekordy sledovanosti a ziskava si stale vacsiu popularitu zviditelnil O'Connor v podani favorizovaneho Toma Hardyho a menej znameho Joela Edgertona. Ockovsky to vsetko zastresuje Nick Nolte, ktory ma evidentne tie najvyssie ambicie tento rok. Film, ktory budete prezivat, kde si mozno aj poplacete a pochopite, ze Warrior mozno ani tak neni o uderoch v klietke ako o uderoch medzi tymi najblizsimi, ktorych najviac milujeme. Vybore zrezirovany film, ktory balancuje niekde medzi 4* a 5* a veru blizsie ma k tym piatim, no nezbavil som sa pocitu, ze niektore veci sa mozu stat len vo filme :) 8.5/10