Pomáhat a chránit (2011)

Iri su tento rok niak v kurze..najprv Kill the Irishman teraz pribeh svojrazneho policajneho serzanta. The Guard, je svojim sposobom velmi utulny film s vysokym nadhladom a poriadnou davkou humoru. Niekomu irsky humor nepride vtipny, ale je malo filmov, na ktorych sa z chuti smejem a Gleesnov tlsty kysly ksicht je pre mna absolutna delikatesa. " Who was up there firing from that f...ing canon?!!!! "The FBI man..probably hasn't had this much fun, since they burned all those kids in Vietnam."

Moje krásná učitelka (2011)

Chapem nite, ktore taha Hanks, ale zial ani nitka, ktoru dufa ze postrehne generacia a nieco zmeni v buducnosti, ani nit pre radoveho konzumenta so stupidnou love story mi nie je atraktivna a preto jednu star davam za Juliu, a druhu za Toma. Okrem nich, vo filme nie je nic co by stalo za tu hodinu a pol. 5/10

Melancholie (2011)

Vo svete plneho povrchnych malichernosti je melancholia vsade pritomna, aj ked nie vzdy viditelna. Lars von Trier, odhaluje ludske konanie, a ludsku povahu vzdy za extremnych podmienok, ktore podla neho maju dostatocnu silu cloveka rozobrat a odhalit v jeho podstate a ukazat kym je. Melancholia je film pre narocneho divaka, ktory ma zmysel pre detajl a hlbku. Su tu obrazy, ktore sa vam zapisu do mysle este na velmi dlho. Neviem ci sa da film hodnotit ako dobry lepsi najlepsi alebo zly. Ja mam pocit, ze ako uz pri vacsine Trierovych dielach, bud sa vam film paci alebo nie. Nemozte mat skoro pekny obraz na stene, tak ako ani zena nemoze byt skoro tehotna. Melancholia nie je na jedno pozretie je to vypoved extremne depresivneho cloveka, ktory niakym sposobom stale tvori a hlada pravdu aj ked citi, ze buducnost neprinesie nic pozitivne. Na mna Melancholia zanechala dojem, ale je to inych 5*. Je to Trierovskych 5. Bolo by zaujimave porovnat obcas diela Lyncha a Triera, lebo mam pocit ze aj ked su z ineho cesta, ingrediencie maju rovnake...alebo naopak?!

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Na vyborne ohlasy, ze film vytrca z ostatnej klasickej romatickej limonade je nieco pravda, ale prave tu a hlavne koncom februara, ked kazdy pochopi, ze Crazy Stupid Love je este na mile daleko od prepracovaneho a hlbsieho Kids Are All Right ci lahucko a elegantne zvladnutej Love Actually. Je tu snaha, no slabucka rezia a scenar, ktory je sice podporeny prvotriednym castom no mne to rozhodne nestacilo a to ze dam 3* je este vela koli mnou najviac HATED zhnito-sentimentalne scenes typu - Lets Everybody Hear! 6.5/10 Marisa Tomei je zas skvost!

Zvláštní vztahy (2010) (TV film)

Zaujate, subjektivne a neviem co mi vlastne chcel basnik povedat. Ale pozeratelne. 5/10

Strom života (2011)

Krasne tu vidiet tu priepast medzi Kubrickom ci Lynchom a Malickom, ktory sa podobne ako Aronofsky pri fontane popalil ked chcel zajst do duchovna, ktore je prilis osobne a prilis abstraktne aby to tyto tvorci obsiahli vo forme, ktore je zaujmava pre verejnost. Je tu citit urcita intimita, ktora bola ale pre mna neosobna, vykalkulovana a hlavne nudna, na rozdiel od Fontany, ktora mala aspon spad a dej. Velke sklamanie, zatial najvacsie tento rok. A sean penn toho moc nenakecal..4/10

Oddělené světy (2008)

Mal som tie najdivnejsie pocity, ake som kedy mal pri pozerani filmu.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ak mam byt uprimny som zaujaty voci tomuto zanru a filmom typu neexistuje fyzika, agenti su kulturisti, zlodejky su playmate a kladny hrdina je ten zasadovy vzdy cool zlocinec, ktory ma to najslachetnejsie srdce. Ale mozno mi len vadi ked sa taketo filmy beru vazne. Fast Five je rychle, dobre natocene ploche krmivo pre teenegerov a doslepych teenegerov, ktori zabudli ze uz sa nepise rok 2000. Ale z tych pocetnych rychlych sraciciek je tato asi najlepsia. 7/10

Velká krize (2011) (TV film)

"They almost bring down the US economy, but we can't put restrictions on how they spend the $125billion we're giving them because, they might not take it!" Populisticky natocena, ale fantasticky zahrana najvyssia hra na svete s najvacsimi zvieratami na svete. 8/10

Kamarád taky rád (2011)

viac ako klasicka klisovita americka limonadka, ale menej ako forgetting sarah marshall..justin sa zda byt dobry, ale v momentoch kde ma hrat je vidno, ze je dreveny jak sane. Mila Kunis je neskutocna herecka hybna sila v tomto filme a pomaly - alebo rychlo dokazuje, ze patri k hereckej spicke. 7/10