HJ-FILIP

Filip Jandus

okres Příbram

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 24.2.2017  11:29

Dojem:Fajn, banda londýnských povalovačů a vyžírků si usmyslí, že změní dění v Evropě.

• 24.2.2017  11:24
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Pitomá slátanina. Pokud bylo skutečně cílem paní Brdečkové, jak mi říkala, ukázat, kde je kolaborace, resp.její hranice, tak se absolutně nepovedlo. Postavám je podsunut charakter, většinou zcela jednoznačně. Člověk pak nemusí vůbec přemýšlet. Retrospektiva z roku 1968 je sama o sobě dost divný nápad a navíc není v kontextu s celkovým obrazem seriálu - tedy pomineme-li, že nemá hlavu ani patu. Pan Sedláček opět vytvořil dílo, které je ho hodné, podobně jako České století. I Vávrovy filmy mají o mnoho, mnoho vyšší úroveň!

• 25.1.2017  15:22
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Filmy Haralda Reinla ze šedesátých let jsou prostě skvělé. Obdobně jako knihy Karla Maye, z nichž vychází. Vyvolávají tedy v divákově předem značně vysoké nároky na nové ztvárnění Vinnetoua. A to jak filmu, tak přímo postavy samotné, kterou si těžko dokázal člověk představit jinak než Pierra Briece s bílým bratrem Lexem Barkerem. Od dnešních tvůrců filmů těžko očekávat něco jiného, než scény plné smilstva a krve, případně obojího. Vinnetou (2016) však příjemně překvapí. Téměř zde nenajde násilí, určitě ne více, než v dřívějších filmech, ani žádnou velkou sprostotu. Filmy nepřichází ani s ničím novým, a i to je ve výsledku plus. Původní morální hodnoty i zde jasně kontrastují a působí stejným dojmem. Celkově rád říkám, že se film(y) velmi povedl(y).

• 8.12.2016  15:02

Jeden z vůbec nejpřínosnějších dokumentů na téma likvidace zastupujícího Reinharda Heydricha. Do času něco málo přes hodinu je vměstnáno opravdu mnoho.

• 8.12.2016  14:59

Čekal jsem kdo ví co, ale ne tohle. Že by byl film něčím přínosný se mi vůbec na jazyk nedere. Naopak je to spíš hovadina, kde vystupují samí feťáci a gangsteři... Hudba neuchvátí.

• 10.10.2016  16:36
    Anthropoid (2016)

Patetická hovadina. To je přesný výraz pro celý film. Kdo vůbec netuší, jak vypadala doba II.sv.války, ten může věřit tomu, že nacisté v jednom kuse brali rukojmí, podpláceli spoustu lidí, aby jim udávali běžně padající parašutisty. OD začátku do konce, snad vyjma useknuté hlavy při výslechu, je naprosto fantastické. Boje v kostele, kdy jsou Čechoslováky vystříleny vagóny střeliva - kde by je asi vzali? ukradli nacistům? - ,řazení rukojmích, razie Gestapa přesně po vzoru amerických zásahovek... A jak se bába pochcala, to už bylo moc. Opravdu. Z kina jsme odcházeli naprosto šokovaní, jak si vůbec někdo může dovolit takové kraviny pustit do světa. Zlaté Sokolovo! Jedna z mála věcí co se povedla je asi výbuch do tramvaje a umístění "Heydrichovy zatáčky" pod Letohrádek.

• 21.7.2016  15:25

Člověk se možná chvíli zasměje chování profesora chemie, ale po chvíli je jeho blití únavné a nechutné, ostatně jako zbytek filmu. Ztráta času.

• 1.5.2016  17:20
    Heydrich - konečné řešení (TV seriál) (2011)

Pěkně udělaný soupis Heydrichových posledních dní v Praze.

• 27.3.2016  20:24

Naprostá hovadina. Že je celý film o tom, jak někdo podřezává lidi a ostatní je žerou, v jednom kuse stříká krev a holku zavřou do cvokárny... to bych snad ještě snesl. Ale hudba je tak ubohá, že si z ní nepamatuju jedinej takt. Jedinej! Nehledě k tomu, že texty písní jsou naprosto nicotné a jednotlivé scény spíše ruší. Nikdy jsem si nepomyslel, že si u filmu budu říkat "jenom ať teď už nezpívají". Bohužel zpívali dál... A chválit herce za dobré provedení je asi jako pochválit sebe, když se při každém kálení trefím do záchoda. Je to opravdu strašný celek.

• 24.3.2016  20:47
    Kenan & Kel (TV seriál) (1996)

Absolutní hovadina bez kloudného děje. Z oněch 30 minut minimálně 10%tvoří titulky...

• 20.3.2016  17:47
    Na stromě (1971)

Inu lehčí spíše konverzační film. Dlužno však připomenout kousky co vyvádí farář v závěru filmu.

• 14.3.2016  10:52

I přes dobrý dojem, kterým na mě film působil, zůstává však faktem, že chybí nějaké vyvrcholení, ke kterému děj směřuje.

• 13.2.2016  16:23
    REC (2007)

Film jsem neviděl celý, ale jen ta atmosféra v uzavřeném domě, odkud není únik, je dost tísnivá.

• 6.2.2016  05:10
    Hitlerovi kameramani (TV film) (2012)

Chvíli jsem přemýšlel nad tím, zda mám cvaknout 4 nebo 5 hvězdiček. Pro ke mě volal fakt, že byli vybráni pouze 4 kameramani. Na druhou stranu dokumenty bývají točené i jen o jednom člověku, tak proč ne. Oceňuji, že z filmu je patrné, od koho vlastně pocházejí některé z nejslavnějších záběrů z dob Velkoněmecké říše. A také že melodie Die Deutsche vochenschau je Les preludes od Fr.Liszta. Celkově dobrý film.

• 19.1.2016  16:09
    Podraz (1973)

Stačilo vidět jednou. Moc vtipné mi to nepřišlo.

• 12.1.2016  16:31
    Tvoje světy (hudební videoklip) (2013)

Celé jsem to ani neviděl - což u tří minutového díla mluví samo za sebe. Hudba naprosto tuctová, pomilu-li děsnou artikulaci a neúměrné změny.

• 26.12.2015  13:46

"Už jste převezl kde koho, Poirote, ale tentokrát jste všechno trumfnul." Ta věta zhruba vystihuje charakter děje. Zřejmě nejpůsobivější film z celé série.

• 8.11.2015  16:22

Příběh mě nijak zvlášť nezaujal, jednoduchá hudba také moc ne. Herecké výkony o poznání lepší. Ponurá atmosféra, místy se člověk usměje, ale jinak se nedá mluvit ani o lyrice či epice. Spíš neúměrné natahování,

• 24.9.2015  20:46

Rozhodně půvabná hudba

• 8.9.2015  09:38

Film s příjemnou hudbou, která nepostrádá hlubší myšlenku. Místy jsou v něm chyby a druhá půlka už nemá takovou šťávu, jak to obvykle bývá, ale přesto koukatelné.

• 5.9.2015  16:38

Jeden z nejzdařilejších filmů s Poirotem. Přímo uchvacující herecké výkony.

• 28.8.2015  21:40

Děj skoro žádný. Z počátku ano, pak pořád les a stan...

• 21.8.2015  15:28

Dost bizardní film

• 20.8.2015  19:22

Aby herec dabující Clouseau-a daboval Jappa je poněkud parodující. Jinak je se film dost drží knižní předlohy. Je to dobré.

• 3.8.2015  14:15
    Hon na myš (1997)

Docela příjemná komedie, u které není nutno moc přemýšlet.

• 30.7.2015  19:59

Scénář a příběh ani provedení mi sympatické zdaleka nejsou. Zato Robin Wiliams se svým výkonem ano. Hudbu si z filmu nepamatuji žádnou, takže ta na mě dojem také neudělala.

• 27.7.2015  17:56
    Jsem agent (2002)

Blbost, .Owen Wilson tomu dodal koukatelnost, ale jinak není moc o co stát.

• 26.7.2015  22:24
    Kouzelný školní autobus (TV seriál) (1994)

Skvělý osvětový seriál pro děti. I já jsem na něm vyrůstal a měl sem ho děsně rád.

• 12.7.2015  22:16

Nevím, co se na tom komu nelíbí. Není to žádný dokument - leda smýšlení v době vzniku - ale válečný film. To co vznikalo v Itálii baretům nesahá po kotníky. Myslím je vcelku originální a příjemnější, než Dobré ráno, Vietname

• 3.7.2015  18:33
    Méďa (2012)

Na > *** < je film přespříliš vulgární.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6