• Pohádka

Padam padam ... keuwa keunyeoui shimjangbakdongsori (2011) (seriál)

Jelikož je to tak rozporuplné, tak nevím, kde začít a jak to stručně sepsat. Tenhle seriál mě od prvních vteřin tolik uhranul.., první díly byly tak jiné, než co jsem doposud viděla, že jsem plesala štěstím bez sebe. Číst někde, že budete svědky anděla, zázraků může znít dost kýčovitě, ale opak byl pravdou. Uvedlo mě to místy až do zajímavého napětí, podobnému tomu, když sledujete třeba krimi. Tím víc mě to přitahovalo.. Režie je proto naprosto úžasná.. Ale začala bych tím, co mě zklamalo, abych mohla skončit něčím příjemnějším (nevyhnu se SPOILERŮM). Finiš je celý nějaký rozpačitý.. Korejci dokážou zabít i doramu, která si to štráduje pro pět hvězd. Ale k věci.. Všechny zázraky a moje nepřekonatelná zvědavost, jak to dopadne a kdy bude ta "odměna" toho života na houby, vešla v niveč, protože to prostě nedopadlo. Všechno, co si hrálo na to, že člověk má mít naději, vlastně absolutně popřelo jakékoliv pozitivní myšlení o něčem, co řídí naše kroky. Ten příběh mohl úžasně klapnout a já si mohla plesat dál, ale skončilo to totálním nezadostiučením a ani věta, že jsem šťastný a vtipná scéna na sněhu mi náladu nespravila.. Byla jsem fakt otrávená. Proč? Co to má být? Kde je pointa? A teď to pozitivní.. Woo Sung Jung v této roli ukázal a potvrdil, že je prostě jedním z nejlepších korejských herců. Tu roli musel krutě trénovat, protože každá jeho mimika byla tak autentická, že jsem si říkala, jestli je to vůbec on, můj hero, který se tu objevil jako... no, to musíte prostě vidět, jelikož to překotné chování a smích nelze definovat. Prostě skvělý klaďas, který vyjde po 16 letech z basy. Anděl v podání Kim Buma je kapitola sama pro sebe. Herecky se vytáhl a ta role mu neskutečně sedla, jelikož si pak taky takové anděla butete toužebně přát. Záporáci byli dokonale přesvědčiví a celá zápletka, týkající se případu, se mi moc líbila. Náhody, které svedly Kang Chila a hlavní hrdinku dohromady byly do příběhu super zasazené a také jejich vztah byl vtipně okořeněný /Skvělá je scéna s kupováním čepice nebo zírání KCH, když viděl Ji Na-shi ve svatebním. :D/ A hodili tam spoustu dalších perel, které vám vytvoří sentimentální úsměv na tváři. Už jen ten zápisník černých a bílých hvězd za dobré a zlé skutky byl skvělý nebo ta historka, proč je přesvědčený o tom, že je anděl /No, řekla mu to přece maminka! :D/.. a další nezapomenutelné kousky o kterých se dá pořádně rozepsat. Za všechno třeba to, že jsem zde viděla jednu z nejlepších rvaček (v popukání hodném slova smyslu :D) a měla neidentifikovatelný pocit, když jsem poprvé viděla Goo Soova křídla. Nejvíc jsem si však oblíbila vztah otce a syna. Bylo to něco nového, ne to, co vidíme v každém jiném seriálu.. Jejich osud mě dokonce zajímal více, než vývoj hlavního páru... Suma sumárum dávám čtyři hvězdy, které jsou celé takové podivné.. Jelikož mou poslední myšlenkou byl pocit, že jsem strávila u něčeho tolik času, co dopadlo tak rezignovaně. Být Gook Soem, taky bych radši zůstala mutantem a ze všeho byla naštvaná.

Sesang eodiedo eobneun chakhan namja (2012) (seriál)

Možná budete patřit do stejné skupiny jako já a po shlédnutí několika dílů říkat, jaká je to neskutečná schizárna a jestli to bude takto pokračovat dál, tak zešílíte. Ta stará křivda, za kterou bych se v pozici diváka už dávno pomstila, mě neskutečně dráždila stejně jako chování postav... a co potom ty přímočaré situace nebo SPOILER: další totální ztráta paměti u téže osoby, to už - pozor - můžete pěnit. Přesto všechno nastala chvíle, kdy jsem zhltla několik dílů za sebou a sedly, jak se říká, jako hrnec na p-del. Najednou jsem si zalíbila všechny postavy. Snad jsem konečně pochopila ty vztahy mezi nimi.., snad jsem pochopila Ma-Roo-shio, jehož pasivita (ano, pro mě pasivita, já bych Jae-Hee ze začátku prostě přetrhla) mě totálně ubíjela - ty ztracený léta, medicína,.. Ale i tak jsem to s ním prožívala.. Jae-Hee - s ní jsem neměla takový problém, vždyť ona si šla za svým, skvěle se nesnášela a ještě teď ji nesnáším. Eun-Gi - moje nejoblíbenější - musela jsem si k ní najít cestu, ale rozuměla jsem jí nejvíce... Ale i z tohoto očarování jsem se probudila a závěrečné díly mě utvrdily v tom, že 3 hvězdy jsou akorát a ani dokonalé herecké umění to prostě nezvrátí. I když jsem přežila to jednání postav, tak všeho jiného bylo prostě moc. Ta zápletka se dala pojmout jednodušeji. Hudba, hudba je ale nádherná, nemám slov.

Neukdae sonyeon (2012)

Od tohoto filmu jsem vlastně nic moc nečekala, pustila jsem si ho jenom kvůli hereckému obsazení. Neviděla jsem žádný trailer a myslela jsem si, že půjde o přeslazený snímek ala příběh Mauglího (..safra, hodně jsem podcenila název :D.). Díky Joong-kiovi jsem si to pustila a díky Joong-kiovi jsem byla zničená. No, nezahrál to báječně? To, že je to takový poameričtělý příběh (což je na škodu, že se na vše americké tak upínaj) a klasika, závěr nebyl zase můj šálek kávy, tomu ubírá...

Seonggyoonkwan seukaendeul (2010) (seriál)

Nahlížela jsem trochu nedůvěřivě na tento počin, ani nevím proč. Možná jsem neměla náladu na hořký osud hrdinky shánějící peníze.. Ale není nic lepšího, než když jste příjemně překvapeni a seriál si vás postupně získá a vezete se po příjemné komediální lince.. a v momentě, kdy hrdinka vystřelila desítku, jsem propadla totálně. A ačkoliv mě téma výměny žena-muž přijde skoro ze všeho nejabsurdnější, tak Korejci to mají v malíčku a dokáží to obstojně zvládnout, aniž byste si nad tím trhali vlasy. Příběh je nabitý různými událostmi, zápletkami.. jako např. homosexuální skandál :D /Sranda je, jak jeden z učňů začne tleskat - při slyšení :D./. Taky musím vypíchnout Joong-ki Songa, který pojal roli frajírka dokonale :D. Už jen jeho posed, hedvábné oblečení a ovívání vějířem mě vždy rozesmálo :) /..ale jak to bývá takoví jsou nejcitlivější, takže když se začne lísat k ruce Moon Jae Shina, když je zraněný, je to děsně roztomilý :D./. Samozřejmě koncem přibývá patosu a já samotná bych to zase ukončila trochu jinak.. Jedna z nejpůsobivějších scén byla ta, kdy profesor Jung padl před králem na kolena. Takže suma sumárum čtyři hvězdy a vzhůru do této srandy /Má to své mouchy, ale vidět učně, jak začne loupat tu mandarinku v průběhu zkoušky, je prostě k nezaplacení :D./.

Hwaiteu keuriseumaseu (2011) (seriál)

Mrazivý příběh, skládanka se staví dílek za dílkem.., nic možného, nic reálného, vše jede po kolejích dokonale od začátku až do konce. Ale nádherný obrazný příběh.. „Monstrum se v člověku rodí nebo se v něm vytvoří?“

Arangsaddojeon (2012) (seriál)

Určitá část korejských serálů sice končí happyendem, ale pro mě ne moc chytrým.., jako v tomto případě jinak skvělého seriálu. Do předposlední epizody máte pocit 5-ti hvězd a libujete si jaká je to krásná fantasy pohádka /Ikdyž to taky není úplně přesně, ta duchařina byla místy pěkně strašidelná, jestli to takhle chodí.. :D/, ale jedním dílem /SPOILER: ..kdy reinkarnací začínají hrdinové od znova./ ukončí celý příběh tím, že utlučou story 19-ti dílů předchozích.. Tak jednoduchý by to mohl být konec - škoda.. Zobrazení Pána nebes a podsvětí bylo skvělé! /Jak se nahoře pošťuchují u té hry je naprosto úžasné ^^./ A kdo zná hlavní hrdinku jako Gumiho, tak ví, jak báječná je. Hlavní hrdina je taktéž bez chybičky. Zalíbil se mi ve filmu Virgin Snow (2007), ale ze seriálu Time Between Dog and Wolf (2007) jsem byla docela otrávená. Tady je jak vyměněný! Bojové scény jsou pohádkově dokonalé, ale ona to pohádka je a já mu věřila každý pohyb a to v předchozím seriálu ani jeden.. jak je to možné? Asi ta vojna.. Hudba je teda masakr :), skvělá! No a nakonec si každý musí uvědomit, že Korejci maj prostě prachy.. Takové efekty - báječné! O kostýmech nemluvě :)! Hvězdu strhávám za poslední díl, dívám se na to ze všech stran, ale poslední díl nechci znát! /Vyřešení situace je sice odměna pro postavy, ale ne nutně pro diváka./

Nae yeojachinguneun gumiho (2010) (seriál)

Gumiho, Gumiho, nádherná Gumiho... Tato ocasatá liška nemohla být lépe ztvárněna.. Herecky úžasné ve všech ohledech. Příběh je lehký, ale naopak to dělá z téhle fantasy story dost nezapomenutelnou věc. Soundtrack je dokonalý a vždy když uslyším Dubirubiruraffa, tak si vzpomenu na maličkosti typu cupitání za hovězím, červené tváře, mrkání, lokny ve vlasech, svatbu ala třikrát jinak =D, sodovku, "real action".., které vás nenechají bez úsměvu.. a samozřejmě - báječný konec!

Saranghanda, saranghaji anhneunda (2011)

Ponurý obraz, déšť, ticho, Bin Hyeon a jeho obličej zakrytý z jedné poloviny patkou a z druhé stínem a Su-jeong Im s kamennou tváří.. a to je tak vše. Film i beze slov může být skvělý tak, jak už jsem se o tom přesvědčila, ale tohle mě opravdu nevzalo. Dívat se, jak někdo solí špagety, dívá se z okna,.. mně nestačí i se vší symbolikou, která zde byla. Ani „Everything will be okay“ mě nedojalo. Naopak, paradoxně jsem jednou slušně vybouchla smíchy, když Bin Hyeon celý promočený říká něco ve smyslu, ať raději osuší to kotě... Až se nám Bin Hyeon vrátí ze služby, doufám, že nastoupí v nějaké pořádné doramě. 8)

Big (2012) (seriál)

Big, tak toto je pro mě korejská seriálová perla. Kolikrát má člověk chuť pustit si něco celé od začátku?! Každá postava je ve mně nesmazatelně zapsaná, protože každá scéna, vtip mě odrovnal. Všichni byli bezvadní; rodina hrdinky /její bratr XD, "America!"/, učitelský sbor /pan učitel rovná se pro mě "Růže" XD/, Ma Ri z Ameriky atd. Někdy jsem vřískala až do roztrhání bránice. /Hmm a americké sitcomy? Kdeže ty loňské sněhy jsou?!/ Min-jung Lee byla skvělá a Yu Gong? Ten ve mně asi už navždy zůstane v roli Kang Kyung Joona, teenagera. Kdyby přede mnou někdy vystoupil tímto způsobem, tak nebudu mít problém mu nevěřit! On to prostě byl kluk s tělem třicátníka XD. /Už jen ty pohyby, ksichty, chování, myšlenkové pochody... XD/ Bylo tu zároveň tolik dojemných situací, které v tom komediálním prostředí pak vyzněly mnohem silněji než ubrečené dorama od začátku až do konce.. Na 16 dílů nadprůměrně nadupanej seriál, žádný pocit protahování. Od herců přes scénář, OST, prostředí,.. bylo to prostě geniální. Druhá třetina krásně gradovala a vše se stávalo napínavější a silnější. (...) 19. 11. 2012 Po vyprchání maximálního nadšení mírně přehodnocuji posledních pár vět. Je pravda, že to režisér udělal fikaně, aby se mělo o čem diskutovat, ale máte pravdu, šlo to ukončit líp, šikovněji... Musím uznat, že to někoho fakt může zklamat.

The Voice (2011) (pořad)

The Voice! Tak tohle se prostě povedlo, skvělý originální formát na NBC, který oprášil všechny ty nudné pěvecké soutěže a postavil pravidla netradičně, kde rozhoduje opravdu jen zpěv. Tak jako Američani prožívají volby, tak jsou hysteričtí a emociální i všude jinde a to dělá z téhle americké verze tu nejlepší. Všichni z poroty jsou charismatičtí a ačkoliv Aguileru nemám v lásce, nějakým způsobem si mě tady docela získala. Adam ten to opravdu někdy hezky prožívá :D /..a vůbec v téhle soutěži se zpěváci neprotloukají sami, ale je skvělé, jak jim vedoucí týmu osobně pomáhají - chtějí přece vyhrát ne :P?!/. A miláčkem je samozřejmě Cee Loo s jeho úžasným mazlíčkem =D. Minulý ročník byly opravdu neskutečné pěvecké výkony až z toho mrazilo.. A tak jak většinou u obdobných soutěží, čím blíže ke konci, tím se ztrácí "tempo", tak tady jsem se neskutečně těšila na každý a každý díl, ten zpěv byl prostě fantastickej! S X Factorem na FOXu si budou dělat pěknou konkurenci :).