Viking (2016)

Dnešná ruská kinematografia ma neberie... v príbehu som sa strácal, neviem prečo, za čo, či pre koho, proti komu a načo. Potešila výprava, kamera a vcelku dôstojná choreografia bitiek.

The Lodgers (2017)

Poetický horor, alebo čo to malo akože byť? Prostredie krásne, postavy slušne stvárnené, kostýmy na dobovej úrovni a ono to nemá vlastne žiadnu atmosféru, žiadny pútavý príbeh a dokonca ani žiadnu pointu. Ako horor určite nie... pre fanúšikov tohto žánru je to iba strata času.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Príbehom mierny odvar od pôvodného snímku, detskí hrdinovia skôr nesympatickí a virtuálna realita Jumanji nuž... niekoľkokrát sranda, ale častejšie to bolo iba tápanie. Nevýrazné rodinné dobrodružstvo, ktoré ale nejako zvlášť neuráža.

Jumanji (1995)

Celkom seriózna zábava, skvelá triková kamera a ešte lepší Alan Parrish. Hodnotím ako nadpriemerné rodinné dobrodružstvo.

Masaryk (2016)

Z pohľadu dejín Československa má osoba Jána Masaryka veľký význam a tento film by mali povinne všetci vidieť, lenže niekde sa stala chyba. Bohužiaľ a ešte raz bohužiaľ ide o veľmi ťažký až miestami nestráviteľný snímok. Dávam nezvyklé hodnotenie - príbeh 2* + historický význam 1*.

Naše děti (2014)

Talianska filmová tvorba ponúka nie zlé veci, ale o tomto snímku mám pochybnosti. Celé mi to pripadá také absurdné a emocionálne nestále.

Psanci (1980)

Ach tieto moderné westerny... bez duše Divokého západu, bez charizmatického hrdinu a príbehom iba priemerný snímok.

Konvoj (1978)

Pamätám na časy keď film vypredával kinosály a každý z chlapcov chcel byť ako "Káčer" a minimálne kamiónista. Snímok je jedna divoká jazda, aj keď dnes už veľmi nebaví.

La La Land (2016)

Krátky príbeh o láske veľmi nebavil a nezaujal. Zaujala však Emma Stone, hudba, kamera a niekedy tanečná choreografia. V snímku som si našiel to svoje emocionálne dobrodružstvo, ale tých nudných pasáží tam bolo viac.

Zabít Gunthera (2017) odpad!

Tak už je mi to jasné..Taram Killam, imbecilný magor čo stojí za týmto primitívnym snímkom. Herecké výkony otrasné až za hranicou stráviteľnosti, digitálne efekty na úrovni amatérskeho zvratku a celkový dojem robia z tohto iba obyčajný filmový hnoj.