Daylight's End (2016)

Snímok je len ďalším zbytočným členom do rodiny béčkových apokalyptických snímkov, kde nejaký vírus zmení ľudstvo na monštrá a začína boj o prežitie. Príbeh je plný prestreliek, ktoré nemajú potenciál nadchnúť a po čase nudia a nielen preto že digitálna krv a chaoticky pobehajúci komparzisti hrajú prím. Masky skoro žiadne, každý druhý zombie / upír má kapucňu na hlave a kto nemá tak má aspoň zamazanú tvár od umelej krvi. Názor, že dejová línia nudí nie je celkom pravdivý... ona je hrozná.

Ég man Þig (2017)

V poslednej dobe je severská kinematografia ospevovaná. Všetko to vyznie ako filmársky dokonalé a profesionálne zvládnuté, ale samotná dejová línia nikdy nie je až taká pútavá, pretože vždy sa tam objaví niečo "naviac" a toto "naviac" tak ako je podané mi nesedí. V tomto prípade nám predkladajú filmári dva príbehy. Lenže tieto dva príbehy nemajú potenciál držať diváka celú minutáž v pozore. Ja som sa po hodine začal nudiť a keď som už strácal všetky ilúzie tak napokon finále snímku všetko vysvetlilo, ale určite k spokojnosti mám ďaleko.

Maggie (2015)

Snímok je veľmi nudná a zdĺhavá psychodráma a nebyť pandémie zombie vírusu tak to nemá s hororom nič spoločné. Samotná zápletka tiež nie je nejako zvlášť zaujímavá a nemám ani pocit že fungujú emócie, takže to lúčenie Arnieho s milovanou dcérou je skôr iba pár viet v scenári ako reálne prežitá záležitosť na plátne. U mňa jednoznačne totálne strata času... ani poriadny horor, ani vyšperkovaná dráma, žiadne napätie.

Sněhulák (2017)

Veľmi ťažko stráviteľný príbeh. Úvodných dvadsať minút nudy a depresie z hereckého trápenia Michaela Fassbendera (nezodpovedný alkoholik vyzerá absolútne inak, toto bol vyčačkaný sráč) vystrieda strih a iný príbeh. Kriminálne vyšetrovanie nemá žiadnu atmosféru, príbeh je nesúvislý, Harry Hole (Michael Fassbender) nedôveryhodný a konečné finále, že vrah je terajší priateľ mojej ex... tak to je už fraška.

V pasti (2016) (seriál)

1. séria Trapped je určite zaujímavý seriál, lenže má jednu chybu a tá mi prekáža... príbeh je prekombinovaný. Nechcem tvrdiť, že je v ňom veľa balastu, to nie... všetky udalosti, vzťahy, krivdy z minulosti majú čo povedať vo finále, ale je toho tak veľa že ma to nebaví. 2. séria Dejovo určite pútavejšia a hodnotnejšia.

Labyrint (2015) (seriál)

Séria01: Na môj vkus veľmi slušné. Mysteriózna kriminálka, ktorá hraje prvú ligu a nie je veľa vecí čo by sa jej dalo vyčítať. Ovšem niektoré udalosti v príbehu prebehnú veľmi rýchlo, ale to je vec vkusu a dejová línia nie je zaťažená možným balastom.

Vzteklina (2018) (seriál)

Seriál ako celok nie je zlý. Príbeh je vcelku slušný, zápletka tiež... chýba mi tam však väčšia dávka atmosféry a napätia. Kriminalisti vyšetrujú a veci sa riešia, ale celé je to vlažné. Určite by to chcelo viac vygradovať určité veci v príbehu, pridať niečo fascinujúce a strhujúce.

The Cloverfield Paradox (2018)

The Cloverfield Paradox ako záver trilógie "Cloverfield" má očakávaný koniec, ale ten je lacný ako celý Netflix. Dejová zápletka nie je zlá, lenže príbeh je dosť prostý, nijako nevýrazný a s pár hlúpymi scénami. Celkový dojem vesmírneho sci-fi béčka kazí neschopnosť Netflixu vyrozprávať príbeh súvisle.

Lesní rituál (2017)

Konečne opäť jeden slušný hororový snímok, tentoraz zameraný na nordické ságy. Veľmi potešili exteriéry, švédske husté lesy majú svoje čaro, príbeh je zaujímavý a atmosféra je vcelku slušná. K dokonalosti chýba väčšia gradácia deja a viac napätia, ale z celkového pohľadu určite spokojnosť.

Pěst plná hněvu (1972)

Najlepší film Bruce Leeho? Po stránke akčnej určite potešil, ale príbeh neoslovil a určite hľadať za všetkým zlých Japoncov je tiež už trápne.