Hellraiser: Judgment (2018) odpad!

Ďalší patogén do žánru hororového filmu. Príbeh o ničom, bez napätia a atmosféry. Celé je to zamerané iba na nevkusné gore scény. Nemám nič proti gore filmom, ale takto sa horor nerobí... je to proste málo.

Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro a jeho predstava príbehu Panna a Netvor. Príjemná atmosféra, skvelý príbeh a za srdce chytľavá romantika. Romantické filmy nemusím, ale tento snímok ma dostal a veľmi sa mi páčilo zobrazenie doby... narodiť sa tak v Amerike a užívať si tie krásne 50 - 60 roky.

Vymítání Molly Hartleyové (2015) odpad!

Ďalší zo série absolútne zbytočných a hlavne nepodarených snímkov kde hraje hlavnú rolu exorcizmus. Príbeh je nezáživný, nudný, absolútne sa nepracuje s atmosférou, žiadne napätie... celé to má charakter treťotriedneho hororu.

Můj strýček (1958)

...a zase pán Hulot. Opäť iba preceňovaná bieda.

THX 1138 (1971)

Som nesmierne rád, že George Lucas svoj pohľad na sci-fi žáner po tomto snímku zmenil natoľko, že svet uzreli Hviezdne vojny, pretože akékoľvek pokračovanie THX by bola katastrofa.

Vzdálená země (1954)

The Far Country nie je westernová road movie, nie je to akciou nabitý príbeh, nie je romantická báchorka aj keď z každého obsahuje trošku. Nemôžem hodnotiť snímok ako nadpriemerný, nemôžem ho zaradiť medzi najlepšie westerny, tento snímok proste nehrá prvú westernovú ligu.

Prázdniny pana Hulota (1953)

Na päťdesiate roky podľa mňa nie príliš podarený snímok, pretože celé to má charakter nemej grotesky. Áno, v pánovi Hulotovi sa rozpráva ale gagy a príbeh to je všetko ako to čo sme mohli vidieť za nemej éry filmu.

Sicilská spojka (1984)

Surový a odvážny film z doby keď sa o Cosa Nostre začalo iba rozprávať.

The Beyond (2017) odpad!

Zbytočný pseudo sci-fi dokumentárny film. Pointe príbehu celkom nerozumiem, v snímku sa objavia fotografie amatérsky upravené photoshopom (neprimerane veľká hlava oproti telu a pod.), akcia armády nápadito podobná akcii vo filmoch Eda Wooda. Žiadna atmosféra, nič prekvapivé... kde nič nie je ani smrť neberie.

Druhý tah pěšcem (1984) odpad!

Absolútne úbohý špionážny film! Film... nuž, vlastne sú to iba pozliepané scény plné cigaretového dymu a pitia kávy, ktoré niekedy ani na seba veľmi nenadviazali. Vyvrcholenie zápletky je silne naivné a smiešne.