Tiché místo (2018)

Nudná exkurze za nevyužitým potenciálem. Potvory pěkný, ale to je tak jediné. Vzhledem k místnímu hodnocení jsem asi s tímto názorem jako jeden z mála. Zkuste a uvidíte.

Avengers: Infinity War (2018)

Je fakt, že efekty jsou naprosto špičkové. Je obdivuhodné, že jedna část týmu má mezi sebou parádní chemii. Všechno to vypadá fakt strašně krásně, ale celé je to emočně ploché, jako eunuch Alexandra Velikého.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Jelikož jsem se dlouho nevyprázdnil v komentářích, tak si to pro jednou užiju. Valerian má sice v sobě několik odkazů na popkulturní filmy a seriály, ale tak nějak zapomíná být vlastní a osobitý. Pokouší se aspirovat na krále scifi a konkurovat například Star Wars. Trochu odvážné tvrzení, že? Obzvláště, když je režisérem Luc Besson, který je tak trochu specialista na béčkovky. Tohle scífko ale dostalo extrémní rozpočet, který je velmi patrný už v úvodních minutách. Rozmanitost ras, které připomenou například Pátý Element, je jednou ze součástí celého líbivého universa. Kouká se tedy na to velmi příjemně. Možná i o maličko lépe, než na Caru Delevinge. Když ale seškrábate tu líbivou krustu, tak se dostanete v podstatě ke klasickému modernímu teen scifku, které se snaží útočit na mladé publikum a získat si u nich kultovní status. Možná je čas na změnu. Tohle ale ta změna nejspíš není. Až příliš prosté a předvídatelné. Chybí tomu komplexnost a větší práce na scénaři. Animátoři si ale své odvedli na jedničku. My ale nemilujeme Star wars nebo Star trek kvůli efektům. Milujeme je za smysluplnou komplexnost, která se stále rozvíjí. Sice mají obě série několik děr, ale stále se o nich dá dlouhé hodiny hovořit a vytvářet teorie. Valerian takový rozhodně není. Scénař ale jednoduše nestíhá a zastává proti celkovému zpracování. Já bych prostě chtěl víc, než jen sexy mladou buchtu a fantastické efekty. Zase bych ale kecal, kdybych napsal, že jsem se nebavil. Prostě taková definice popkornovky. Čím víc přemýšlíte, tím je to horší. Škoda těch mezer a nevyužitého potenciálu, ale jak často vidíme novou frašízu s takovým rozpočtem?

Tau (2018)

Zábavné asi jako sledovat závody rallye s účastníky na vozíčku. Ze začátku to ve vás může vzbudit zvědavost, ale jinak se jedná o nudnou a navíc kýčovitou záležitost.

Nádech pro lásku (2017)

Z počátku se může zdát, že film bude kýčovitou romanťárnou. Velmi záhy se ale rozjede zajímavé drama a dokonce zjistíte, že Andrew je asi fakt dobrej herec. Takový Pattinson bez účasti v dementní sérii. Každopádně má ten kluk talent. Celkově Breathe dokáže velmi bavit a ani moc citově nevydírat. Silný příběh o silných lidech, jehož variaci jsme možná už někde viděli, ale to neznamená, že základ ztrácí své kouzlo.

Válka o planetu opic (2017)

Neuvěřitelně roztahané a nudné. Zbytečně kroucené násilím do emocí, ale bez nějakého zajímavého poselství. První díl rebootu značky je stále nepřekonán. Woody Harrelson to svým charismatem prostě neutáhne. Obzvláště, když nedostal dostatečný prostor. Což je zarážející, když je film dlouhý 140 minut. Já se prostě nudil.

Sociální síť (2010)

Jako dobrý, ale nechápu ten obří povyk a místní hodnocení. Fincher řemeslně zvládl vše s přehledem a zpracoval moderní příběh v atraktivním podání. Jesse hraje skvěle a je vidět, že pod talentovaným režisérem dokáže dodat postavě osobnost. Překvapil Andrew Garfield. Jestli vám to stačí nebo ne si už musíte odpovědět sami.

Sedmá pečeť (1957)

Jasně, film má v sobě mnoho zajímavých otázek a trefných poznámek ne jen na stranu víry, ale i přes krátkou délku jsem prostě trpěl. Strašně pomalé a nudné. Nestačí mi, že je film chytře zaměřený na filozofickou alegorii. Rád bych něco víc. Zajímavější scény a živější pohyb děje. Nepopírám, že je Sedmá pečeť skvělá po dialogové a herecké stránce. Spíše nepatřičně zestárla. Doporučuji pouze opravdovým "kajnšmetkerům"

Leatherface - zrození (2017)

Prostě další Leatherface. Mohl bych si stěžovat na poněkud slaboučký psychologický přerod v šíleného vrahouna, ale byl bych idiot. Tahle série stojí a padá na nechuťárnách a motorové pile (kdo by to byl řekl, že?). Stačí vám to? Mě částečně jo.

Tomb Raider (2018)

Nebylo to úplně špatný. Ze hry si to vzalo celkem dost, co se týče děje. Problémem je, že celý ten survival nádech předlohy je naprosto vyřazený. Pravděpodobně z důvodu PG13. A to mi přijde jako strašná škoda. Mohl to být parádní survival s mysteriozním nádechem. Nakonec je to ale ucházející dobrodružný film, který staví převážně na slavné značce, co si budeme nalhávat. Nutno ale podotknout, že je film podle hry. Ty se většinou dost zprasí. Tomb Raider nedělá ostudu, ale ani poctu. Spíše film upadne v zapomnění. Extra průser to ale není. Fanouškům to teda mohu doporučit, ačkoliv nejspíše budou mít spoustu hnidopišských poznámek. Buďme alespoň rádi za těch pár easter eggů, které film nabízí.