Trojí hranice (2019)

Slušná výpravná konverzačka, která ale postrádá hloubku nebo naopak lepší akci. Postavy mají málo prostoru. Ben Affleck potěší, ale nepřekvapí. Pohodový film na odpočinkové odpoledne.

Anihilace (2018) odpad!

Pro neznalé knižní předlohy může být film ucházejícím wtf scífkem. Já předlohu znám. Anihilaci mám jakožto knihu moc rád. Když chce někdo udělat wtf scífko, tak nepotřebuje ničit vyhlášenou předlohu. Filmové zpracování Anihilace je gumová pěst zaražená hluboko v prdeli všem fanouškům. Docela mě to nasralo. Roztrhat, spálit, zničit a dělat, že se to nikdy nestalo.

Ant-Man a Wasp (2018)

Docela dobrý. Taková klasická Marvelovka, která je víc zaměřená na humor. Však to už znáte. Krásné efekty, herecky v pohodě a příběhově lehce ucházející. Pokud hledáte nenáročnou zábavu na večer, tak nemůžete šlápnout vedle.

Apostle (2018)

Zbytečný ale efektní gore scény zachraňují překombinovaný scénář a nesmyslný vývoj děje. Překvapila vydařená kamera, která by měla dostat více prostoru u jiného filmu. Několik málo explicitních scén se našlo. Další hvězda je za začátek s Lovecraftovskou atmosférou. Škoda toho, že se při následujících minutách tak změnilo tempo filmu. Odmítám nezmínit i přehnanou délku filmu. Taková storka by se v pohodě vešla do hodinky a půl.

Aquaman (2018)

James Wan je fakt kolík. Dokázal totiž vytvořit nadprůměrně zábavný film, podle komiksové předlohy od DC. To se nepovede jen tak. Jenže člověku, co nerozlišuje mezi komiksy, ani nepozná rozdíl od klasické Marvelovky. Jde totiž o vybroušenou popcornovku, která překvapí slušnou choreografii a kamerou. Tutovka je sympatický Momoa. Plný počet nedávám, protože bych rád, kdyby si hrdinové z DC stáje našli vlastní styl, který je silnou zbraní jejich komiksů. Fandové by se nezlobili za dospělejší příběh. Pokud ale tohle má být ta vlaštovka, která prolomí smůlu DC adaptací, tak jsem s tím naprosto v pohodě. Příště ale trochu temnější, jo?

Avengers: Infinity War (2018)

Je fakt, že efekty jsou naprosto špičkové. Je obdivuhodné, že jedna část týmu má mezi sebou parádní chemii. Všechno to vypadá fakt strašně krásně, ale celé je to emočně ploché, jako eunuch Alexandra Velikého.

Await Further Instructions (2018) odpad!

Nedokážu si vzpomenout na film s dementnější paletou dialogů. Každá z postav se chová jako po lobotomii. Kdyby alespoň ten scénář za něco stál. Že je tohle originální? Vůbec. Hlavní myšlenka o ovlivňování skrz média je už v dnešní době strašně profláknutá. Popis a začátek se může zdát, že za tím vězí něco zajímavého, ale nenechte se mýlit. Tahle pseudo dramatická nota, která byla použitá třeba v Divide má hrát právě skrz dobré herce na šokující strunu. Nejvíce šokující ale je, že i přes krátkou délku filmu dokáže nudit. Místní hodnocení ale tvrdí něco jiného. Očividně to je rozporuplný kousek. Já patřím ale k té partě lidí, kteří v tom nedokáží najít sebemenší pozitivum.

Black Panther (2018)

Prostě další Marvelovský blockbuster. Je to zábavné a příjemné na koukání. Nic víc, nic míň.

Bodyguard (2018) (seriál)

Dá se trefné říct, že se jedná o neakční variaci na 24h. Není to nic nového, ale hraje se zde víc na intriky a konverzace, které jsou podepřeny pro mě nesympatickým hlavním hrdinou. To však nemění nic na tom, že seriál svou moderní atmosféru má. Nejedná se ale přímo o mainstream. Místní počet hodnocení by tomu mohl napovědět. Pokud tedy čekáte zajímavou konspiračku, která postrádá drive, tak by mohl Bodyguard splnit vaše touhy. Za vyzdvihnutí stojí i skvěle napsané finále. Slušný napínák.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pokud jste fanoušky kapely Queen, tak není absolutně co řešit. Spíše by mě zajímalo, kdo fanouškem není.