Castle Rock (2018) (seriál)

Nejsem extra fanda Kinga. Nejvíc úderné mi přijdou spíše jeho povídky, než celkové romány. Povídky jsou totiž stavěné formou novely. Krátké, úderné a s parádním twistem na konci. Což samozřejmě koliduje s formátem seriály. Ten si totiž nezískal mou pozornost, protože byl jednoduše zdlouhavý a neatraktivní. Z celé plejády postav mě nezaujala ani jedna. Sice autoři předhazují jisté tajemno, ale není dostatečně rozpracované a hlavně neuvěřitelně utahané. Pokud jste ale fanoušci románů jednoho z předních autorů hororu, tak asi není co řešit. Tudíž očekávejte lehce mysteriozní a náboženské téma. Za mě ne.

Creed II (2018)

Pořád ten koncept funguje.

Deadpool 2 (2018)

Především nadšení celého týmu má ohromný podíl na velkém úspěchu celého filmu. Tolik popkulturních odkazů jsem snad ještě neviděl. Nic se zbytečně nenatahovalo. Sice trochu zamrzelo nepadnoucí finále, které nepadlo do celkové atmosféry filmu, ale tím se nedá přebít ta výbušná zábava v předešlých minutách. Ryan Reynolds je do role zapálený. Jde vidět, že ho to prostě baví. Plakát nelhal. Všechno je větší a lepší. Fakt dobrý. Pro fandy prvního dílu rozhodně povinnost. Měli by jste to vidět.

Děsivé dědictví (2018)

Low costový název, který by se hodil možná tak na prime time Tv Barrandov, skrývá nečekaně docela chytrý horor. Operuje totiž s málo známými fakty a využívá je ve svůj prospěch skrz překvapení a v závěru i groteskní zobrazení situace. K tomu rád zmíním postupné budování atmosféry, které si žádá velmi pozvolný rozjezd, a mám v celku nadprůměrnou zábavičku. Ten chytrý scénář totiž vyčnívá. Kdy naposledy jsem viděl nějaký alespoň trochu nepředvídatelný horor, který stál na (relativně) originálních základech? Já si totiž vážně nevzpomenu. Proto jdu s hodnocením výš. Také si cením upuštění od lekaček a navození strachu skrz postupně naplňující se šílenství. Ne přímo v Lovecraftovském stylu. Spíš více hnané do mainstreamu pomocí lehce gore scén a modernějších bubákovek. Já si to prostě užil. Jasně, je to "jen" další duchařina, ale hej...kdy jste naposledy viděli alespoň obstojnou duchařinu? Jen na to mrkněte. Možná vás to překvapí.

Ghostland (2018)

Když já nevím. Fakt nevím. Jako thriller to funguje dobře. Napínavé, šokující a nechutné. Jenže neudělali si to autoři tak trochu jednoduchý? Použili všechny typické motivy v jednom filmu. Jen to dali dohromady a vypustili ven s nepochopitelným odkazem na Lovecrafta. Jako vážně, proč se to tolik odkazuje na Lovecrafta a vzdává mu to poctu? Vždyť je to naprosto mimo jeho styl. Není to ani duchařina. Je to prostě "jen" fajnový thriller, který používá všechny potřebné rekvizice pro sestrojení v podstatě bezduchého (he, bezduchého. Jako Ghostland. Dobrý, ne?) filmu. Jen se podívejte na místní hodnocení. Ghostland vybočuje a je šíleně rozporuplný. Asi bude nejlepší, když si obrázek uděláte sami. Jen do filmu nejděte s myšlenkou, že se podíváte na fajn duchařinu. Není to duchařina.

Halloween (2018)

Musím přiznat, že jsem se bavil. Krásně staromilský horor, který je okořeněn prvky moderní dynamiky. Pěkně se na to kouká a je to trochu dementní. I tak jsem překvapen, že návrat Michaela Myerse neskončil kolosálním průserem. Jen tedy k té Jamie nebyl čas příliš laskavý...

Overlord (2018)

Nápad na solidní béčkovku sice Overlord má, ale ve zracování a implementaci hororových prvků selhává. Celkem škoda. Přibližně od poloviny filmu se totiž dají události do pohybu a začne to vypadat, jako slušná zábavička. Takhle je to ale nedotažený. Kupodivu mě klasické "válečné" pasáže bavily asi nejvíc. Přesto se jedná o celkem v pohodě nenáročnou zábavu. Mohlo to být ale určitě lepší.

Pátrání (2018)

Přijde mi, že paradoxně to jedinečné zpracování devalvuje celkový scénář. Ten totiž funguje jako velmi solidní krimi, které by zasloužilo natáhnout dobu, ale změnit právě to zpracování. Nepokrytecky ale přiznávám, že bych se o filmu nedozvěděl, kdyby nebylo toho "moderního" zpracování. Bohužel to ale působí až příliš teenagerovsky a já si myslím, že má film ještě na víc. Sice nejsou v Searching žádná zvučná jména, ale tak už to u prvních filmů autora bývá. Rozhodně je to ale velmi slibná vlaštovka do budoucna.

Plán útěku 2 (2018)

Otravná kamera a chaotický scénář se táhne od začátku do konce. Poněkud špatná snaha o vytvoření pseudoscifi béčkovky. Jestli je ale děsivější kvalita filmu, než Stallonovo dosluhující vzezření unaveného baseta už nechám na vás...

Predátor: Evoluce (2018)

Já vlastně ani žádnou pecku nečekal. Problém je přílišná snaha o vtip. Spojit partičku psychicky nemocných vojáků se zdá papírově jako fajn nápad, ale v praxi to tak trošku ničí atmosféru celého Predátora. Nepůsobí totiž vůbec tak drsně, jak by měl. Vlastně bych se nebál napsat, že Predátor tu hraje druhé housle. Což je na film okolo Predátora docela průser. Ne že by se na to nedalo dívat. Jen mám asi v hlavě moc zakořeněné předchozí díly. Scénář se sice snaží prodloužit lore okolo Predátora, ale odhaluje tím podstatu hlavní postavy a s tím se pojí zmizení strachu z neznáma. Už to není takový ten neohrožený masér, co vykuchá každýho na potkání. Celkem škoda. Snad příště.