Ti druzí (2001)

Tak tohle sem nečekal. Nejlepší film o duchách, který sem kdy viděl. Vynikající režie opravdu dokonalý scénář díky kterému jsem zůstal v konečných titulkách s otevřenou pusou slyntající si na trikot. Uchvatný thriller, který určitě překvapí!

Vražedná terapie (2001)

Ono ve skutečnosti jde o výborně zpracovaný thriller a jelikož jsem se na tento snímek díval následně po Mechanikovi tak jsem byl na vážkách.Film je dosti podobný, avšak má velmi dobrou atmosféru. Bohužel ale až moc brzy se dozvíte jak to celý dopadne.Stejně jste, ale přikování k filmu a nikdo vás nedostane od něj.Pan Brad Anderson je VYNIKAJÍCÍ navozovač napětí.Umí pracovat s atmosférou a i s nápadem, jenže je těžké vytěžit něco z již tolikrát omílaného.Rozhodně plus je i občasný lehký OST, který jen navodí větší formu napětí.A ano Session 9 je velmi dobrý snímek stejně jako mechanik a je to vlastně na stejno na který snímek se podíváte.Rozhodně však bezesporu stojí za shlédnutí. "Simone?Kde tedy si? Ve slabých a zraněných, doktore.."

Americké psycho (2000)

Začněme koncem.Otevřený a naprosto špatně vysvětlený.Knihu jsem nečetl, ale z pohledu subjektivní osoby, která prostě chce vidět perfektní herecký výkon mistra Balea(a to se mi dostalo) jednoduše konec nepobrala.Má mnoho možností jak to autor myslel.Nakonec jsem se dočetl na různých eng fórech, že Bateman je tedy jen výmysl hlavního hrdiny a všechny vraždy jen viděl ve vlastní hlavě a to ho odstřelilo z reality.To je přeci skvělé zakončení.Bale se mistrovsky vžil do role šíleného vraha.Jak to sakra dělá?Jednoduše řečeno je dokonalý herec.Ví přesně, co v daných situacích se od něj čeká.Celkový děj měl příjemný nápad.Sice se nezaměřoval na nějaký speciální vzkaz světu, ale soustředil se na psychiku člověka jako vraha či šílence.Dojem však sráží v podstatě taková ta bezduchost, která z filmu vychází.Nebýt Balea zařadilo by se Americké psycho mezi řadové podprůměrné nic neříkající filmy.A to raději ani nemluvím o naprosto nevyužitém potenciálu detektiva.Co tam sakra dělal?Byla to naprosto zbytečná postava.Jenže Bale tam je tak co s tím?Jelikož ho mám moc rád dám 4*, ale je to tak tak.Jen proboha prosím ať pan Bale už nikdy nejde pod velení Mary Harron.Nedokázala zpracovat film ani za nic.Kanaďani jsou asi fakt divní.Můžu však obhájit čtvrtou hvězdu ještě víc, když vyzdvihnu černý humor, který je ve filmu celou dobu propleten a velmi dobře použit.To je tak jediné, co režisérka zvládla.Všechno ostatní zmákl Bale sám. "Dokonce jsem snědl i pár mozků.V restauraci špatně vaří." ------------------------ Musím dát 3* prostě mi to nedá :).

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Vskutku zajímavá práce s kamerou. Napadlo mne v prvních minutách snímku. Vše působí tak reálně a čistě, že vám nevadí i utlačování OST. První příběh o Octaviovi a lásce k dívce jeho bratra je velmi strhující. Vydělávání peněz díky psím zápasům je originální a líbilo se. Nádech brutality skloubena s výbornými dramatickými scénami je vskutku úžasný. Druhý příběh je možná o malinko slabší, ale přesto neztrácí tolik tempo. Vynikající scény hledání psa mne dostaly. Dokonale zahraná Valerie, která přesně ví jak se modelka má chovat. Třetí příběh bohužel pokulhává, ale stále je to pěkný film. Jo láska je hold ku*va.

Drtič (2000)

Hezký nápad a opravdu nádherný soundtrack podle mého gusta. Škoda podivného zpracování a sem tam nudných pasáží, který řadí snímek mezi lechce podprůměrné. Přesto je opravdu krásný soundtrack velkou záchranou. Nápad se dal lépe zpracovat, ale i tak je to hezká podívaná. Near me now, the demon's son Bruiser I'm the one Erase my soul for all your sins can never be undone.

Memento (2000)

Já toho Christophera Nolana žeru!Kdybych byl žena nebo gay ihned si lepím jeho plakáty s polonahým tělem nad postel a sexuálně se uspokojuji.Dokud tento režisér nezemře pak budou stále a stále další dokonalé filmy.Jeho nejoriginálnější pojetí kriminálního filmu mne ihned dostalo už jen selekcí hlavního hrdiny.Sympatický a velmi dobře hrající Guy Pearce dává snímku ještě větší napětí a atmosféru.Z počátku nevíte vůbec o co jde, ale později vám děj začne krásně zapadat a vy jen neustále říkáte "COŽE?" protože jste tento zvrat nečekali.Co je samozřejmé je lehce ladění soundtrack, který jen graduje napětí.Toho jsme u pana Nolana zvyklí.Konec mě jednoduše dostal.A cože jsem to ještě chtěl?:)

Samotáři (2000)

Česká, úsměvná tragikomedie o několika lidech, kteří nemohou najít vlastní cestu životem. Dokonale zahrané herecké duo Macháček a Trojan září a jsou skvělí herci.Soundtrack prostě k tomu padne a vystihuje celý film. Hlavně postava Macháčka je naprosto skvělá. Každá z postav je vlastně velmi barvitá a charakteristická. David Ondříček dobře zfilmoval další z takových těch typičtějších českých tragikomedii.To jednoduše umíme jen my.Velmi povedené!Tento snímek má duši.Tedy světýlka :)

Tábor tygrů (2000)

Hodně protiválečný film s výborným Farrellem.Nadprůměrná palba, která nemá protiválečný podtext.Prostě to říká na plnou hubu a nebojí se vyjádřit.Čekal jsem depresivní záběry z války za doprovodu smutné hudby.Nakonec to dopadlo lépe a je z toho nestandardní drama o zbytečnosti armády a nenávisti.Proč bych měl působit bolest jinému člověku?Všichni souhlasíme, že je to nesmysl, avšak stejně to děláme.Nepomůže nám už snad žádný film. "Napadlo vás, že ten samej měsíc co svítí, svítí taky na mojí manželku?Ten samej měsíc bude svítit i na nás až nás pošlou do války a ten samej měsíc, svítí taky na ty chudáky kluky, co po nich střílej.Napadlo vás co to znamená?Že každej z nás je součástí všeho.A všechno stojí za hovno."

Vampire Hunter D (2000)

Krásné anime o lásce.Hlavní hrdinou je stylový a mlčenlivý Dhampír s několika esy v rukávu(do konce i přímo v dlani).Zkuste mu nefandit.Už jen kvůli tomu dobře vypadajícímu meči prostě musíte.Příběh se točí kolem záchrany dívky.To je samozřejmě na první pohled příšerně kýčovité a jednoduché, ale je to příběh o lásce,samotě a smutku.Barvitý soundtrack dává najevo, že takovou fantazií a nápady mají pouze pánové z Asie.Dávám 4* jelikož jsem sentimentální a konec mě celkem dojal.Škoda nedotaženosti nápadu.Bitky jsou v podstatě jen jakési dvouvteřinové záblesky což dosti kazí celkový dojem.Tak sakra to neumí Asie udělat monumentální bitku?Určitě jo.Škoda, škoda.Mohlo to být téměř dokonalé anime. P.S: Twilight ani po několika dílech nedokáže vytvořit ani minimální zlomeček romanticko-smutné atmosféry jako je v těchto 102 minutách.Fuck you twilight!

Vřískot 3 (2000) odpad!

Naprosto hrozné a nudné.Odpudivé a marné.Netuším co je zde nějakým záchytným bodem jelikož je vrah méně temný, méně brutální, méně děsivý. Napětí je pryč. Nic nezbylo z předchozích dílů. Wesi Cravne co si to udělal?Nejspíše měl velmi slabou chvilku jelikož mi to přišlo jakoby byl mistr na drogách. Tak strašně nudný film, který byl až neskutečně natažený sem dlouho neviděl. Bylo to tak natažené až si to samotné zaslouží cenu za největší natahování.Prostě nic.Mrzí mě to, ale žádný světlý bod tu není. HRŮZA!