Rok zbraní (1991)

Na temu Brigade Rosse v Italii 70. rokov je tot len cira rutina. Reziser John Frankenheimer /Birdman of alcatraz, Grand Prix 1966, French Connection 2/ je tuna len za cireho rutinera, mnoho scen mi pripadalo tak, akokeby to nebavilo nielen rezisera, ale ani hercov. Andrew McCarthy bol v 80s clenom tzv Brat pack, kam sa radili Emilio Estevez, alebo Rob Lowe.  Konkretne Mccarthy zacinal ako mlady chlapec., ktory tazil zo svojho roztomileho teenagerskeho vzhladu v Schumacherovom filme St. Elmo´s Fire 1985, a 80. roky patria medzi jeho najvyraznejsie obdobie. Teenagerske casy vsak usli, a na zaciatku 90. rokov uz nemal co ponuknut svetu a ani divakom. V druhej polke 80. rokov uz jeho kariera slam smer prdel, a v 90s vyhasol. Toho je krasnym dokazom aj tento film. Briagde Rosse je sice kvalitna tema, aj taliansky premier  Aldo Moro, bol premierom 2x - 1963 - 68 a 1974 - 76 sa spomina, no netreba zabudat na to, ze kvalitna tema este neznamena vzdy kvalitny  film 46 %

99 and 44/100% Dead (1974)

Tuctova gansgsterka, akych sa natocili 100 -ky a este aj stovky natocia, pre mna tak na urovni tej srajdy Gangster Squad  od Fleischera 25 %

The Iceman Cometh (1973)

Nudolalie na n-tu, Frankenheimer /Birdman of Alcatrazm Gypsy Moths/je tu v roli uspavaca hadov, to film sa nikam neponahla, akcne sceny netreba, len sa budem zhovarat ... staci jedna miestnost, a zname drzky ako Robert Ryan, Cliftomn James, Jiri Voskovec. Velka spokojnost  7 4%

Jezdci (1971)

Jo, jo Afganistan su moslimi a patria Prorokovi Mohamedovi. Hm, ten sport mal daco do seba, no zivot afaganskeho ludu je Cesku a Slovensku hodne vzdialeny, predsa len nasa ceskoslovenska porovnavacia baza je Europa, ne Afganistan  66 %

Držím se v řadě (1970)

Nudny studenovojnovy priemer na temu Kentucky, serif,  nelegalne palenie whisky  a kadejake trestnopravne dosledky. Po skonceni projekcie som bol rad, ze to pravom zapadlo, dnes ide o zabudnuty sivy sedivy priemer, nic viac, neohuri ani US vidlakovo kdesi v state Kentucky. Reziser asi nechcel riesit aktualnu Studenu Vojnu   : 48 %

The Extraordinary Seaman (1969)

Tentokrat dokonca vojnova komedia ... jedine, preco ma zmysel film pozerat bolo to, ze sa tam mihli Churchill, Roosevelt, Stalin, Hytler a  Mussolini. 55 %

The Fixer (1968)

Jo, utrpenie zydov ja nespochybnujem to ten Dirk Bogarde tam nemusel byt ..... vzdy to bol pre mna britsky Rok hadsn   : 50 %

Grand Prix (1966)

Vysoke  hodnotenie davam uz len preto, ze reziser Frankenheimer pouzil zabery zo skutocnych pretekov Formuly. Jo, sice sa jazdi dookola neustale, no su tu zabery na vrtulniky, jazdci su ochotni ist na hranice moznosti a su ochotni celit  riziku osudovej havarie, ktora z nich urobi kaliky kocujuce, ktore sa uz teoreticky nikdy nepostavia z vozika na vlastne nohy. Samozrejme medziludske vztahy musia byt, to je ako korenie filmu  : 84 %

Všechno se hroutí (1962)

Tak ponajprv napisem, ze Warren Beatty bol vzdy chlap  a moj muzsky herecky vzor jaxa slusi a patri. /amatam si ho hlavne z filmu Bonnie a Clyde 1967, tuna este pred svojou svetoznamou rolou uz ukazal ludom,laikom aj odbornikom, ze hrat vie. Dnes je pan Beatty 87 rocny dedo. No a k filmu - Beatty je v dobre roli, hra casto vazneneho, potycky so zenami, alkohol, nevie co so zivotom ..... zamiloval sa do pohladneho dievcata , Beatty by zase nebol vo filme Beattym, keby zapustil korene. K tomu este perfektna Angela Lansburry a Karl Malden mi je znamy z filmu Birdman of Alcatraz. Frankenheimer sa ukazal ako talentovany reziser, prosim o co najviac takychto filmov  : 80 %

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Toto bol sivy sedivy priemer, vacsinou dvojky su regulerne podradne, menejcenne filmy. Guardians of the Galaxy 2 som dal sice 4 subjektivne hviezdy, no tu uz ma nebavilo nic. Robia to od 2014 a dokonca si zavolali na  pomoc  pana Naftu z Vyfukovych becok, pardon Rychle a Zbesile no uz v dvojke z roku 2017 som mal pocit, ze im rychlo dochadzaju napady a robia to len z donutenia, a pre peniaze. Par scen vyslo, najma ak je rozpocet 250 milionov, no bolo mi treba zabezpecit plechovu prdel, a ja mam len obycajnu, este aj rozdelenu  an dve polky. To znamena, ze som posuval ocami hodinky aj dej filmu, Minusy sa vyrovnali plusom vatovo planych plkov este viac pribudlo, scenar bol odflaknuty, plny klise - reziser zabudol na maestrov vyrok je lepsie s klise zacinat ako koncit. Postavy navyse po smrtelnych zasahoch nezomru, ale znova oziju a delaji si prdel z kadecoho a kadekoho ... hm, ne tu uz tlerantny nebudem, napokon i tolerancia ma svoje hranice 50 %