Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Burton na pervitine a zarobok jaxvina. Iste iste nema na artove Bergmanove filmy, no uz bolo  vidno talent   68 %

Jízda smrti (2023)

nevidel som ani spanielsky original, ani tento americky rymejk. Kazdopadne  som cal nejaku akciu, prestrelky  a nic z toho. Uz len Pistu Segosa tam bolo treba, fakt Nysn na urovni Pistu pomaly uz 30 %

DogMan (2023)

Mam v oblubenych jednu osobu, ktora je  - ako sa to povie - uz viem, kverulant, tak tu budem - ked vidim totie vysoke hodnotenia  a tu kopu hnoja co tu uzivatelia natarali - budem kverulantom teraz ja 30 %

Anna (2019)

Ked tak rozmyslam nad Sashou Luz, tu bych fakt nesexoval. A ak by k tomu uz fakt ze total brutal muselo dojst k tomu sexu, tak jedine dat  jej vrece na hlavu aby som sa nezlakol jej xichtu a predstavit si pritom .. .cojaviem..... Skarletku ? Moze byt. Sasha Luz, sak to uroven Jennifer Lopezky, ta je tiez skareda ako .. ani neviem co rychlo. Lopezke sa este navyse v hlave prevaluju hovna, jej  dcera Emme Anthony je  .... diplomaticky napisane mne brutalne odporna. Bytostne odporna. Prec ale od Lopezky k filmu.  Jo, mam rad spionazne filmy, Besson mi tuna ulahodil. Sice to prepadlo a v kinach zhorelo jak novinovy papier, no od prirodzenia som tolerantny a dobrak tak dam 70 %

Valerian a město tisíce planet (2017)

No, ako tak nad tym rozmyslam, Luc Besson uz ma najlepsie obdobie za sebou, casy La Grand Bleu 1988, Nikita 1990, Leona a Fifth Element su uz nenavratne v prdeli. Teda su uz sucastou historie a jaxa hovori 2x do tej istej rieky nevstupis. Vizualne je to krasne, ako dobre pise kolega T2- Avatar sa stretol so Star Wars  a 5. Elementom, no dejovo je to slabe. pekne kecy ako  Alfa je medzigaalkticke mesto, rozvijajuce sa, niekolko milionov ludi z mesta prispieva talentom, umom k rozvoje pre vsetkych. Pekne kecy v kleci. Carla Delevigne je fajna samica a aj nejake slavne osobnosti reziserovi kyvli na spolupracu. Horsie je to uz  s trzbami, rozpocet bol  mohutny, no film v kinach komplet zhorel. Tak nemilosrdne bude aj moje hodnotenie filmu  30 %

Od Tatier po Azovské more (1942)

Cira propaganda klerofasistickeho Slovenskeho statu. Najtazsia bitka sk armady sa odohrala  v juli 1941 o Lipovec. Najznamejsia zo slovenskej armady bola tzv Pomala Divizia, pardon  Rychla divizia, to mi zase uslo. Dokument je hodne zostrihany, dobova propaganda ukazala Slovensku armadu ako osloboditelov od bolsevikov, zabery su zidealizovane, situacia na Ukrajinskych obilnych poliach a v dedinach roku 1941 vypada byt bezproblemova, no to je cira propaganda, cira idealizacia. Typickou crtou dokumentu je uspech, o vojakov je postarane, dokonca aj zabijacka prasata tam bola, volnocasove aktivity, no potom uz tieniste stranky vojny -. mrtvi vojaci, dokaliceni vojaci nie su zobrazeni. Napr, roku 1944 boli vyslovene tvrdo cenzurovane fotky, ktore sa propagande nehodili  - dokaliceni vojaci, traumy, to sa nezobrazovalo, dokonca v istom archive  vojnovych fotografii  z Vychodneho Frontu bolo na niektorych fotkach napisane nezobrazovat. Vidno tu i  - aj  to rovno napisem - ludacky kolonializmus, mnohi Ukrajinci su zobrazeni ako ludia, ktori k Slovenskemu statu  nepatria. Po Ukrajinskom hladomore 1932 - 33 behali po tomto obrovskom ukrajinskom state bezprizorne deti, ktore stratili oboch rodicov po hladomore /umelo vyvolany Stalinom/, zhanali si potravu ako mohli, zas vojaci su tu vykresleni ako dobrodinci, ktori detom davaju jedlo a pitny rezim. Toto tiez vykresluje slovensky stat  ako tzv. lepsiu spolocnost, civilizovanejsiu  oproti vtedy brutalne chudobnej a zaostalej Ukrajine. Ukrajinci su casto zobrazeni ako - z ludackeho uhla pohladu -  podriadeni, ako ludia, ktorych je v poriadku skolonizovat a naucit ich civilizovanosti. Uplne chyba ukrajinska intelektualna elita, ti Ukrajinci su obycajni jednoduchi ludia, pospolity narod. Vidno tu i rasizmus zo starny Slovenskeho statu - Ukrajinci su fotografovani spredu a z profilu, co je etnograficky princip 19. storocia prevzaty od europskych kolonialnych mocnosti - takto fotografovali skolonializovanych domorodcov europske kolonialne mocnosti. Prebrala to Tretia Risa i jej satelity.

Otrokáři (1978)

Tak an urovni mondo filmu Addio zio  Tom. Kopa nasilnych scen, kedysi to slov normalizacnej ceskoslovenskej televizii, potom sa po filme zlahla zem   60 %

Daiteiden no joru ni (2005)

Art presne tak ako to milujem. Ato nie su dlhe vatovo plane plky od Luc Godarda alebo dlhe zabery a la ten sajrajt Holy Motors. Na kvalitnu temu staci casto malo a k stastiu staci malo - den pred Vianocami v Tokiu vypadla elektrina.  Namakana fimarska jazda moze zacat  89 %

Vlažná voda pod červeným mostem (2001)

Reziser Shohei Imamura na pervitine a do toho riesi  bezdomovca, stary hrniec, zlateho Buddhu ... no ono ale nie je vsetko zlato co sa blysti, tento film je prave  o tom. Napokon, Shohei Imamura ostal verny svojmu kredu . Zaujimali ho dolne partie ludskeho tela a nasledne suvislosti so spodnymi vrstvami ludskej spolocnosti   89 %

Maximo Oliveros v rozpuku (2005)

Uz tomu chybaju len tie kecy typu - film je zsadeny do realii drsnych stvrti  filipinskej Manily. Ten Maxi ci jaxa volal bojuje o svoje miesto v prostredi hlavneho mesta, a jeho srdce sa plni bolestou, laskou , nehou.. Tak s tymto Maxi tahni laskavo do hajzlu  4 %