To jsem byl já (1973)

Ako dobre pise jakoby, toto tema asi nikdy nezostarne, hoci rezisersky je to len rutina, da sa to pozerat 55 %

Bianco, rosso e... (1972)

Tuctovy pribeh o laske,m nic vynimocne, herecke vykony slabe, aj Sophia Loren to mala evidentne na haku : 50 %

Venga a prendere il caffè da noi (1970)

Rezisersky slabe, len taka zrucna reziserska rutina... behom casz neskutocne zostarlo, Ugo Tognazzi bol najviac hrdy na svoju rolu starnuceho homosexuala v Kleci Blaznu. Milena Vukotic /Malery pana ucetniho/ to sama nemala sancu utiahnut : 55 %

Špiónka beze jména (1969)

Prva svetova , dovtedy znama ako velka vojna je dnes uz folklor, nebavili ma ani tie kecy okolo britskej tajnej sluzby . 52 %

Zloději času (2002)

Nechapem naco a komu sa tocia tieto americke planoby. 5 %

Matchless (1967)

Dalsia parodia na 007 -ku. Ze som ich uz videl. Tato vsak patri k vydarenejsim. Divak sa musi obrnit trpezlivostou kym sa zacne - asi v polke nieco poriadne diat. Dovtedy je to take, rezisersky zrucna rutina to jo, len dejovo rozharanbe a dialogy vataovo plane plky. Jaxom spominal, potom sa to uz rozjede, krasne baby, nechybaju nahanacky, helikoptera .... z hercov boli znamejsi len Ernst Stavros Blofeld, teda Pardon, Donald Pleasence /Race for the Yankee Zephyr, Kdyz se rozzlobime, budeme zli/ a vyborny Henry Silva /Milano odia, la polizia non puo sparare 1974, Boss - smrt na Zakazku a Nico 1988/ : 75 %

Mandragora (1965)

Len taka tuctova komedia, ktora behom casu brutalne starne. Fakt nic extra, a to reziserovi Lattuadovi /I dolci Inganni/ vyrazne pomahal dalsi reziser Wikarski. Wikarski je pre mna neznama velicina, a to tak, ze uplne : 60 %

I dolci inganni (1960)

film, ktory reziserovi Lattuadovi sposobil, ze mal probemy s cernoprdelniky : 77 %

La Novice (1960)

Zbytocne precenovane, o nic tam dohromady nejde, len chlap sa so zenskou prechadza po meste ... o tomto tocit filmy, tak to je uz scenaristicka bezradnost .... 50 %

Fiesta (1995)

Jaj, toto uz je folklor asi Spanielska Obcianska vojna, su taki ludia na tejto planete co to volali ze Velka pyrenejska krizova vyprava, dajake tie roky 1936 - 39. Potom tam platili take veci ze general Francisco Franco y bahamonde bol najmladsi general spanielskej armady, vyznamenal sa pocas vojny v Maroku, kde si ziskal respekt vojakov i nepriatelov. Signalom k povstaniu z dajakeho datumu roku 1936 bolo ze cele nebo je bez mrakov, cirkev dostavala pravidelne cez drzku a ludomilne metody zrovna nevladli, estli teda barbarske, taxom chcel napisat. Isty chlap menom jose Maria Peman to nazval ze Reconquista 2, zije tam keltsky kmen Baskov, ktori sa tiez rozhadali - ista skupina podporila rojalistov, druha zase republikanov. Po skonceni sa bordel presunul zo Spanielska do Europy aj s Hytlerom, no a tak : 30 %