I dolci inganni (1960)

film, ktory reziserovi Lattuadovi sposobil, ze mal probemy s cernoprdelniky : 77 %

La Novice (1960)

Zbytocne precenovane, o nic tam dohromady nejde, len chlap sa so zenskou prechadza po meste ... o tomto tocit filmy, tak to je uz scenaristicka bezradnost .... 50 %

Fiesta (1995)

Jaj, toto uz je folklor asi Spanielska Obcianska vojna, su taki ludia na tejto planete co to volali ze Velka pyrenejska krizova vyprava, dajake tie roky 1936 - 39. Potom tam platili take veci ze general Francisco Franco y bahamonde bol najmladsi general spanielskej armady, vyznamenal sa pocas vojny v Maroku, kde si ziskal respekt vojakov i nepriatelov. Signalom k povstaniu z dajakeho datumu roku 1936 bolo ze cele nebo je bez mrakov, cirkev dostavala pravidelne cez drzku a ludomilne metody zrovna nevladli, estli teda barbarske, taxom chcel napisat. Isty chlap menom jose Maria Peman to nazval ze Reconquista 2, zije tam keltsky kmen Baskov, ktori sa tiez rozhadali - ista skupina podporila rojalistov, druha zase republikanov. Po skonceni sa bordel presunul zo Spanielska do Europy aj s Hytlerom, no a tak : 30 %

Janis a John (2003)

Perfektna komedia, mix V Kuzi Johna Malkoviche a kadejakych zrecyklovanych filmov. oficialyn text distributora tu davat nejdem .... nuda ale nehrozi a po dlhom, dlhom case som pocul vo filme kvalitne dialogy : 79 %

Únos aut (1980)

Film, ktory mal kedysi kultovy potencial ... behom casu hodne zostarlo, hlavne pri dnesnych velkorozpoctovych filmoch to uz posobi trochu .. zastaralo ? 65 %

Regarde les hommes tomber (1994)

Taketo filmy ja mozem - stary utahany 50 -nik ma pocit, ze zivot ma za sebou ... potom sa ale stanu iste udalosti, ktore nevyhnutne treba riesit - ono sa vzdy nieco v zivote stane. Tak tento utahany 50 - nik potom jaxi oziva a .. .divak ma postarane o slusny, rezisersky fajne natoceny film : 60 %

Bunkr hotelu Palace (1989)

Enki Bilal sa zase hra na artovych velikanov ako bergman, Tarkovsky, Fellini alebo Antonioni .. najviac ma dostala veta, ze upadajuca vladnuca vrstva si lame hlavu nad osudom svojho lidra, ktory sa vobec neukaze. Na zaklade coho vieme ze vladnuca vrstva upada, co to sposobilo, preco upada, ako a kym boli nastrartovane procesy udajneho upadku tej vladnucej Vrstvy ? Odpovede na tieto otazky nepozna nielen divak, ale ja myslim, ze ani scenarista! 45 %

Žena mého života (1986)

Jean Louis Trintignant mal problemy s alkoholom, preto pomaha svojmu kamaratovi : 60 %

Pláž (1954)

Film, kde vladnu vatovo plane plky na akejsi talianskej plazi . 20 %

Rude journée pour la reine (1973)

Cim viac filmov pozeram s genialnou Siimone Signoret /Vdova/, tym viac si uvedomujem, aka to bola vyborna herecka. Tuna sa predstavuje v roli upratovacky, ktora zije s akymi strazcom. Maju aj syna, ktoreho stvarnil vtedy este mlady Gepard Žerardieu - no a riesia s abezne veci bezneho zivota. Trochu menej depresivne ako Kocka s Ganom Žabenom, drsna zivotna realita je ale aj tuna pritomna : 77 %