Not So Fast (2014)

Tak pointa to u mňa teraz paradoxne ešte zdvihla. Trošku humoru neuškodí ani v horore. "Can´t reach the door. - Ok whatever". :D Bomba... 65 %!

Attic Panic (2015)

Blbosť jak hrom ale aj tak som mal zimomriavky po celom tele a takmer som nedýchal. Parádna atmosferická hudba, skvelá kamera a ten nápad so žiarovkami naozaj stál za to. Zatiaľ jeden z najlepších Sandbergových kraťasov. 70 %!

Closet Space (2016)

Na tri minútky dobrá sranda ale nič svetoborné. To že sa na to dobre pozerá a diváka to pobaví sa však odškriepiť nedá. Sandberg to skrátka s tými bytovými priestormi vie. 65 %!

Pictured (2014)

Napätie slušné to áno aj pointa pobavila. Ale zase nič čo by som predtým už stokrát nevidel. A naviac som sa ani nezľakol. Atmosféru strachu a úzkosti však vie Sandberg s tou jednou škaredou herečkou budovať skvelo. 60 %!!

Kung Fury (2015)

Tak toto skutočne nie je moja šálka kávy. Osemdesiatkové akčňáky mám pomerne rád, ale toto bolo výstrel do prázdna. Dve hviezdy dám za slušné tempo a niektoré bojové scény, ale inak tento absurdný guláš už viackrát vidieť nemusím. 25 %!

Bílé noci pošťáka Alexeje Trjapicyna (2014)

Skutočne veľmi zaujímavý a pomerne pútavý ruský film z ďalekého severu, kde líšky dávajú dobrú noc. Končalovskij sa ukázal ako veľmi schopný režisér a Simonov ako ešte schopnejší kameraman. Hlavne jazda na člne cez jazero je úchvatne nasnímaná. Zaujímavosťou je najmä to, že tu néhrajú žiadni profesionálni herci. Všetci predstavitelia hrajú v podstate sami seba. A musím priznať, že im to ide na počudovanie veľmi dobre. Po dejovej stránke sa tu toho zase príliš veľa neudeje, no to ani nebolo v pláne. Film má hlavne poukazovať na ťažký a niekedy až absurdný život ľudí v zabudnutých ruských dedinách. Pamätných pre mňa ostane množstvo scén: bitka na oslave, prestahovanie sa poštára Trjapicyna do mesta, štart vesmírnej rakety, atď. Ja môžem tento malý nenápadný ruský počin len odporúčať a dúfam vo viac takýchto filmov. 75 %!

Pan herec - Louis de Funes (2013)

Štyri hviezdy za dokument piata za samostného Funésa, ktorý patrí medzi mojich obľúbených hercov a jeho filmy ma vždy veľmi dobre pobavia. 90 %!

Terrifier (2011)

Pekne šťavnatá ochutnávka niečoho, čo by zrejme každý hororový fanúšik rád videl v celovečernom formáte. Psychopatický vraždiaci klaun sadista so strašidelnou maskou a poriadne rýchlym šprintom. 70 %!!

Narcos (2015) (seriál)

Po dopozeraní poslednej časti prvej série môžem len s ústami dokorán konštatovať jediné: WOW. Ako blesk z čistého neba prišiel tento seriál od Netflixu o najznámejšom a najbohatšom narkobarónovi v histórii, Pablovi Escobarovi. Wagner Moura sa svojej úlohy zhostil neuveriteľne, akoby som videl skutočného Escobara, nie len herca. A naviac sa ako Brazílčan skvele naučil španielčinu, klobúk dole za to. Ide z neho neuveriteľná charizma a rešpekt, presne takto som si predstavoval Pabla Escobara. Čo sa týka ostatných aspektov seriálu tak tu nemam skutočne čo vytknúť. Všetko je na vysokej úrovni. Či už dialógy, akcia, spád deja, hudba, kamera, prostredie, napätie. Takmer všetko funguje na 100 %. Neviem sa dočkať druhej série a dúfam že bude aspoň tak dobrá ako tá prvá. Aj keď latka je nastavená veľmi, veľmi vysoko. U mňa nadšenie. 95 %! Season 2: 90 %!

Lemmy Forever (2010)

"Keď som mal asi 16 alebo 17 rokov otec ku mne prišiel a s vážnou tvárou mi povedal: Nikdy neber kokain, nikdy. Zober si radšej speed, je omnoho lepší." Známu heavy-trash metalová kapelu Motorhead som nikdy nepočúval, ale som veľký fanúšik rocku a metalu všeobecne. Preto som si chcel tento dokument o "Krstnom otcovi" heavy metalu pozrieť, a vyplatilo sa. Lemmy Kilmister je žijúci a chodiaci rock n roll sám. Fajčí jednu od druhej, celý deň pije Jacka s colou, vyskúšal všetky možné drogy (okrem heroinu) a mal v posteli 1000 žien, čo je podľa neho ešte slabý priemer v prepočte na jeden rok. Kto by tochto chlapíka nemal rád. Naviac je to ešte aj dobrák s veľkým srdcom a nemá žiadne hviezdne maniere. Robí si čo chce, kedy a chce a ako chce. Parádny dokument a zrejme sa do Motorheadu predsa len pustím. 75 %!!