• Krátkometrážní

Trainspotting (1996)

Tak jsem "konečně" viděl Trainspotting. No, na začátek budu trochu zlej, protože kdybych si ho ani teď nepustil, nic by se nestalo. Film je to dobrej, ale především "jen" filmařskýma kvalitama. Dobrá hudba a herci a především pár výborných scén. Ovšem jako celek mě to jednoduše nebavilo. O nějakém doporučování tohoto filmu snad ani nemůže být řeč. Requiem za sen mě emotivně zasáhlo 100krát více a jako strašák na drogy mi to příjde daleko lepší. Ale co, nebudu to srovnávat, špatné to nebylo, ale 88% je mi prostě trochu záhadou.

Farma (2012) (pořad)

Tak co, že jo... Viděl jsem asi tři díly a v každým se řešilo, jak utekla koza. Samozřejmě s dramatickou hudbou - tak, jak známe Novu. Prostě je to tak trapné, až je to vtipné. Ale ta hvězda patří asi jen Pergnerové... :)

Hannah Montana (2009)

Seriál jsem ohodnotil průměrem, no... film už nemůžu. Naivní Disney "pohádky" typu High School Musical mě nijak neiritujou, ovšem té nelogičnosti, naivity a bohužel i nevtipnosti už tady bylo i na mě moc. Nebudu to rozebírat, i přestože je Miley docela fajn, tak scénář je tak stupidní, že to ocení asi opravdu jen holky pod 12 let. Ovšem už jen za těch pár písní, které ve filmu zazněly (The Climb, Butterfly fly away) odpad nepřipadá v úvahu.

Jak na věc (2002)

Takovej ten pěknej film, na kterej se kouknete bez očekávání, sice Vás nijak zvlášť nezasáhne, ale celkově je sympatický, nenudící a baví Vás. 70%.

Mistrovský plán (2011)

Film, který Vás vyloženě nenaštve, ale zajímavý není vůbec ničím. Všechno bylo nijaký a za zmíňku nestojí prostě nic. Zbytečnej čas...

Dar od Boha (2005)

Pomalu plynoucí, avšak velmi dobré drama, které nemá žádné vyhrocené scény, ničím nešokuje a ani se v něm neskrývá žádná "mega pointa", ale "pouze" odvypráví příběh s kvalitním scénářem a hereckými výkony. Tyhle civilní filmy jsou mi opravdu sympatické, ač to tentokrát na plné hodnocení nevidím...

Jump street 21 (2012)

Je to tak mezi 3* a 4*, ale za snahu přijít trochu s něčím jiným dám 4*. Dost se mi líbí, že záměr filmu je opravdu pouze pobavit a vůbec, mám hodně rád tenhle styl humor, který je cítit parodií. Krom toho Tatum i Hill jsou fajn a i když jsem se možná nebavil celou dobu, jako celek je 21 Jump Street výborný. Škoda, že neznám původní seriál, věřím, že teprve pak bych tento film řádně docenil. Ale... za to zase může Glee! :) PS. Že to nešlo do kin je fakt na facku.

Kid (2010)

Život není o minulosti, ale o budoucnosti... a jak šťastně se do ní dostaneš. // Škoda, filmu chybí něco, čím bych si ho déle zapamatoval, ale špatný určitě nebyl.

Jak jsem ti slíbil (1987) (TV film)

Zajímavý námět, ale to je tak vše. Herci hrozně přehrávali a celé to bylo tak strašně vyhrocené, že jsem prakticky ničemu nevěřil. Nelíbilo.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Jsou filmy, které mají hvězdné obsazení a uznávaného režiséra, mají ohromnou návštěvnost v kinech a vydělají plno peněz... A pak se třeba náhle objeví nenápadný TV film, který smete všechny "velké filmy" a najednou slova nestačí. Velmi emotivní drama, neskutečně přesvědčivá S. Weaver a výborné po všech stránkách.