Ostrov (2005)

Mrazilo mě při představě, že v nedaleké budoucnosti tato futuristická scifi podívaná může být klidně reálná. Film ve mně asocioval Equilibrium, které je také super. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Slova (2012)

FIlm u kterého jsem čekal na každé další slovo. Líbil se mě i přítelkyni. Není to nijak extrémně propracované ale v podstatě i za to má u mě bod. Nesnaží se diváka mást dvě hodiny a pak během pěti minut otočit vše naruby. Kdyby mi někdo řekl, rád se podívám znovu.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Můj první star trek film vůbec. Čekal jsem mnohé, protože sci-fi mám rád. A trochu jsem očekával podobnou šťávu, kterou ze mě vyždímá souboj novopečeného Vadera s ObiWanem. Nestalo se tak. Dvě hodiny jsem na to koukal. Moc jsem nepochopil oč běží. Možná kdybych viděl vše okolo StarTreku tak bych nekoukal tak vyjukaně. Herecké výkony mě moc nedostaly. Při titulkách jsem si tak nějak říkal - okey, super, StarTrek, aha. Dávám dvě hvězdy za ty skvělý animace, superudělátka a létající lehátko v Londýnské nemocnici v roce 2259. Očividně StarTrek není moje krevní skupina. Díky, ted už to vím.

Hašišbába (2012)

Na filmu se mi líbí ta konfrontace důchodce s imigrantskou problematikou. Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi také výti. Je to celkem inteligentní komedie, která někdy přechází až do parodie na film o drogovém podsvětí. Ve filmu se moc s rasistickými výrazy nemažou. Na film bych se podíval znovu a rád, ale že bych se smíchy válel od začátku až do konce to zdaleka ne.

Jeden musí z kola ven (2011)

Skvělý film - můj první zhlédnutý film z opravdového špionážního prostředí. Pro mě vynikající start do této části filmového světa. Hlavní postava je přesně taková jakou bych od vysloužilého člena tajné služby očekával. Moc se mi líbila postava Rickyho. Občas jsem se trochu zamotával v časových liních filmu, ale možná to bylo záměrně.

Láska v hrobě (2012)

Nejsem žádnej filmoholik nebo dokumentobijec, abych hodnotil jestli je to dokument nebo jak moc se kdo držel pravidel točení dokumentu, tohle pro mě bylo moc. Nevěřil jsem moc tomu, že je Jan svobodný. Může vypít a dělat jen to na co mu vyjde těch pár zlaťáků. Posledních 25 minut jsem dokoukal protože jsem nechtěl zahodit ten čas co jsem koukal předtím. Na druhou stranu jsem byl rád, že jsem tuhle sondu do této skupiny lidí podstoupil ačkoliv jsem viděl co se mi moc nelíbí. Člověku to na chvíli zavře hubu při remcání že někdo má novou oktávku "v plný palbě" a že sousedi byli 14 dní na Krétě.

Argo (2012)

Moc jsem nečetl popis a prostě jsem na to začal koukat, první plusový bod dostal film hned na začátku - podle skutečné události. Takové filmy miluju. Film mě napínal a nemohl jsem se dočkat jak to teda skončí, protože v reálu jsem příběh neznal. Přítelkyně nejdřív odevzdaně jen odkývala že se teda na to podíváme, ale pak sama uznala že to byl dobrý film.

Kulový blesk (1978)

Kacířsky musím říct, že jsem z toho nebyl asi tak paf jako většina lidí. Ale bylo to fajn a za podívání to určitě stálo.

Ucho (1970)

Výborný film pro lidi, kteří jsou nezasažení komunistickou érou nebo narození v posledních jejich letech nebo po sametu. Oba dva hlavní herci předvádí skvělý výkon. Paní Bohdalovou ve filmech nemusím ale tady si mě hodně získala. Měl by vidět každý, atmosféra na člověka opravdu dýchne až zamrazí.

Nebezpečná metoda (2011)

Asi jsem měl přehnané očekávání díky poutavému popisu o čem film je. Cejtil jsem jakože tohle by šlo zkrátit o 20 minut a nikomu by to asi nescházelo. Nu a když to skončilo tak jak to skončilo v hlavě se mi motalo "a to je jako vše?". Holt mi to někdy nesedne.