Vyměřený čas (2011)

Toto natocil reziser skvelej Gattacy??? Vyborne (aj ked castokrat nedotiahnute) napady s casom a skvely Cilian Murphy su zabijane totalnou gycovostou americkeho filmu pre 'menej narocnych', trapnou romantikou, do oci bijucimi nelogickostami a zle napisanymi postavami. Skoda, naozaj skoda. Niccol, pozri si aspon 3x Children of Men a uc sa! 50%. Matty, dobre si to vystihol ;).

Battle Royale (2000)

Alebo nerozumiem japonskému filmu ako takému, alebo nerozumiem, čo mi chcel povedať tento. Neviem, mal som pristúpiť na absurdnú hru tvorcov a predpokladať, že nejde o žiaden pokus o prevýchovu hnusných a nevychovaných hajzlíkov (ktorých som však v Kitanovej triede videl iba pár, ostatní boli bežne decká so svojimi chybami, aké máme ako ľudia všetci), ale iba o zadosťučinenie dospelých a poriadny trest? Alebo som mal skutočne pristúpiť na to, že program Battle Royale má v japonskej spoločnosti niečo vyriešiť? Ale ako ma program medzi decká zasiať strach, keď tie sa o ňom poprvýkrát dozvedeli vlastne až, keď sa stali jeho súčasťou? A keby sa o tom niečom vedelo, určite, pri tom, ako bola mládež neukáznená, by sa začali deti búriť a dospelých by atakovali ešte viac. Nijako mi to nedáva zmysel. Ale možno ide iba o nejakú metaforu, či skrytú výpoveď skrz správanie a psychológiu postáv, no ja som to tam nevidel. Dve hviezdy za vizuál a niektoré postavy.

Terra Nova (2011) (seriál)

Az mi je luto, ze serial s takym rozpoctom a potencialom klesol na take dno. Absolutne presladena zlatanina, nieco medzi Jerichom a 7th Heaven v prostredi Jurskeho Parku (s ktorym ma spolocneho len toho Spielberga). Twilightovsky otrasne napisane dialogy a postavy v cele so super dokonalou americkou rodinkou, trapne drsnacki vojaci a vojacky a este trapnejsie zahadna Mira a jej sestky. K logike celeho projektu a jednotlivych zapletiek sa vyjadrovat nebudem, keby hrdinovia mali vacsiu charizmu a neriesili by vyslovene kokotiny a diely mali lepsi spad, tak sa da mnoho odpustit. Takto to cele vyznieva trapne a smiesne. Naozaj ale nechapem logiku a zmyslanie tvorcov, ked si myslia, ze navnadia na scifi serial s dinosaurami, kde ide o prezitie a kazdodenny boj s nastrahami neznameho sveta, dalsich divakov tym, ze tam budu davat linie o vyumelkovanych rodinnych problemoch a vztahoch medzi teenagermi. Postavy sa mi hnusia tak velmi, ze keby som vyhral v loterii 100 milionov dolarov, ochotne by som obetoval polovicu, aby som natocil vlastny podobny film, najal nan tych istych hercov a nechal celu Terra Novu zozrat svorkou, podobne ako ja nasssratyyych velociraptorov!

Agent bez minulosti (2002)

Vyborny 'europsky stylizovany' moderny akcny film. Sem tam nejaka ta nelogickost, ci prehliadnutie fyzikalnych, ci inych prirodnych zakonov je pekne ututlana fajn kamerou, dobrym hoci rychlym strihom a uhrancivym M.Damonom, ci F.Potente. Hoci som predstavitela hlavneho hrdinu doteraz vobec nemusel (Damon mi bol vzdy nesympaticky, hlavne v snimke Dobry W.Hunting) tu som si na ten jeho poplaseno-zadumany ksicht velmi rychlo zvykol a fandit som mu zacal uz v prvych minutach. Takto si predstavujem moderny akcny thriller. Bohuzial pokracovania ma uz tak napriek dobrym odozvam nechytili.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Prvá séria 7/10. Nebyť čudného predposledného dielu, kde sa postavy chovali príšerne nelogicky a vzhľadom na situáciu paradoxne iracionálne až dementne (napr. odmietanie spálenia mŕtvych a nástojení na klasickom pohrebe - wtf? čo je nedôstojné na zapalení mŕtveho tela?), tak sú to plné štyri hviezdy. Seriál je síce plný zombie-klišé a sem-tam sa prihodí nejaká logická blbôstka (na ulici, ktorú neosvetľujú pouličné lampy ani domy, keďže elektrina nefunguje, by mala byť tma ako vo vreci. Miesto toho je tam šero, aby sme - my diváci videli, čo sa na tej ulici deje a pod.), no seriál baví, herci sú fajn a napätie fajnovo graduje. No a keďže je to celé pod taktovkou Kingovho miláčika Darabonta, má to atmosféru takú hustú, že na jej pokrájanie by vám nestačila ani Leatherfaceova motorovka.

Písečný muž (2011)

Velmi sympaticke a svieze dielko. Romanticke filmy skor nemusim, ako mozem, ale v takomto ponati je to viac ako mile :).

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Klasika. Nemozem nedat 5. Urcite to ma ako filmove dielo vela much, ale kultovost a zivocisnu vtipnost tomu upriet nemozno. Kto da menej ako 3 hviezdy je bud snob, suchar, alebo nerozumie cesky...

Super 8 (2011)

Na film pre deti prilis brutalne a hororove, na film pre dospelych prilis naivne a 'jednoduche'. Vyprava, triky a herectvo fajn, vecne mladym scifistom ani detom vsak tento film nema velmi co ponuknut. Na jedno nie prilis zabavne pozretie..

Cizinka (2010)

Nebyt toho dementneho na pilu tlaciaceho a vyslovene citovo vydierajuceho zaveru tak by to bolo za 5.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nemôžem si pomôcť, ale tento diel sa mi zdal v mnohých ohľadoch lepší ako jednotka. Samozrejme na perfektnú a primerane temnú dvojku nemal, ale stále je to výborná komixovka. Hoci, chybičky sa nájdu.