Hunger Games (2012)

"My mother said, 'It looks like District 12 may finally have a winner.' But she wasn't talking about me. She was talking about you."...Na film jsem se něják zvlášť netěšil, tak trochu odsuzuju vždycky ta davová šílenství...nakonec jsem se teda po nějakém tom měsíci na film podíval a byl jsem mile překvapen. I když jsem věděl o námětu tak mě zpracovaní potěšilo a i když to občas bylo jen běhání po lese a nic víc tak se na to určitě dalo koukat. Nějaké to další mínus musím dát za délku, protože 140 minut o lesích a přípravě na pobyt v lese mi příjde trochu moc. Na druhou stranu zase plusko za Jennifer a Joshe (i když se mi obzvlášť k němu spíš hodí ty dětské role), kteří odehráli dobrý výkon a na mě působili jako normální lidé nikoli dnes už hvězdy s mnoha ciferným číslem na výplatní pasce :-D...a v neposlední řadě plus za Woodyho, který zase perlí (např. scéna s prasetem a jablkem)...kdybych mohl tak je to tak 4,5 hvězdy.

Hvězdná pěchota (1997)

"Didn't they tell you, Colonel? That's what the Mobile Infantry is good for. ".....Ze začátku na mě film působil tak něják zvláštně, nemám moc rád tyto filmy o "idealizované" společnosti, jednotě a bůh ví čem ještě, ale jakmile na scénu přichází brouci a s nimi i akce tak se pojem "federace" odsunuje na vedlejší kolej a je to spíš o bandě vojáků s velkýma bouchačkama běhajících po planetách kdo ví kde. Přesto jako s akčním sci-fi jsem spokojen.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Není to naprostá katastrofa, ale nemá to k ní daleko. Pěkně rozjetá série Starship Troopers jde tady do kytek. Herci z jedničky tu nejsou a ti nový to akorát tak kazí. Jinak jen lehce podrpůměrný akční sci-fi film. Nebýt titulu Starship Troopers přidal bych i tu hvězdičku, ale takhle...30%

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

"Ask him for an autograph, Lieutenant Manion, and I will have you shot."....skutečné a řekněme i důstojné pokračování jedničky. Dvojka nestála za nic a tak se musel objevit skrytý nepřítel. Casper se vrací tam kam patří k pojízdné pěchotě. Film působí sice pořád stejně uměle jako jednička, ale na to jsme u hvězdné pěchoty asi zvyklí. Hudba jako It´s good day to die je taky fajn a náramě pasuje. Ve výsledku 50%

Chicago (2002)

Muzikály a podbné věci nemám vůbec rád, ale tohle...to je vážně jízda. Výkony jsou naprosto dokonalé herecké, taneční i pěvecké. Muzikál má taktéž slušný děj a naramný spád a to drama, o tom se snad ani zmiňovat nemusím. Chicago se stalo mým No.1. mezi muzikály. 75%

Inception - Making of film (2010)

Dokument o filmu, který se dnes jen tak nevidí. Obvzlášť o takovém filmu jako je Inception. Pohled do zákulisí vzniku hodně náročně natočitelného filmu. Vážně nádhera. :-)

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

O chlup slabší než první díl, spíš jde o pouze o akci, která je samozřejmě i po těch letech na vrcholné úrovni. Ford řádí ostatně jako vždy, ale je to trochu moc jen o něm a o akci. Vše ostatní včetně děje trochu pokulhává oproti ostatním původním dílům. Prostě to není ono 75%

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Mám takový pocit, že Indymu tři díly stačily, tohle už není ono. Ford se sice snaží vrátit do mladí a "naposled" si zablbnout, ale už není nejmladší. Stejně drsný pohled je na Shiu, jako mladého Indyho a ti dva vedle sebe působí hold trochu vtipně. Námět se mi taky absolutně nelíbil a byl až moc přitažený za vlasy, ale co se dá dělat. Takže bohužel jen 50%

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

"I was just remembering the last time we had a quiet drink together. I had a milkshake."...Pokračování, které se jen tak nevidí. Skutečně se rovná prvnímu dílu. Harrisonova snad nejlepší role (spolu s Hanem Solem), Indy ohánějící se bičem...prostě paráda...a tatínek Connery je taky fajn. Film skvěle nabitý, má spád, takže velmi dobře strávené dvě hodiny. 90%

Informátoři (2008)

Film o ničem asi tak bych to shrnul. Netuším co tam dělají herci jako Billy Bob nebo Mickey...Ve filmu se skáče od jednoho k druhému a i když jsem se přemohl a díval jsem se na film podruhé nepochopil jsem trochu co tím básník mínil říci. Sotva na hvězdičku. Druhou a vlastně i kousek té první přidávám jen kvůli Amber, která vypadá vážně úchvatně :-P