Nebezpečné hry 3 (2005) (TV film)

Je to pořád dokola, lež postavená na lži a dalším podrazu. Potřetí za sebou už je to vážně trochu nuda. Jednu hvezdičku za usměvné "napětí" kdo nakonec "vyhraje'' a druhou za ty holky. Aspoň ty to můžou trochu zachránit.

Most do země Terabithia (2007)

"Just close your eyes and keep your mind wide open"...Kam se hrabe Pandora nebo Středozemě, toto je pravý fantasy svět vymyšlený těmi, kteří k němu mají nejblíž. Pravdou je, že tento film asi není konkrétně pro děti ve věku hlavních hrdinů, ti se nepotřebují dívat na film a přemýšlet nad takovým světem, oni mají tu možnost to prožit. Spiš ti starší se zamýšlí a vzpomínají jak to bylo fajn v tomto věku. Děj sám o sobě je dost dojemný, ale onen zvrat je vážně poslední kapka na lidské emoce. Teda spíš první slza :-) 90%

Surfařka (2011)

"I don’t need easy. I just need possible."....O filmu jsem se dozvěděl jen náhodou, ale vzhledem k tomu, že příběh Bethany Hamilton trochu znám rozhodl jsem se, že ten film musím vidět. Mé nadšení ještě stouplo, když jsem se dozvěděl, že samotnou Bethany hraje AnnaSophia Robb, která mě svým výkonem mile překvapila v Terabithii. Takže jsem se jen tiše doufal, aby film byl při nejmenším podobně emočně napjatý jako Most do země Terabithia. AnnaSophia Robb mě nezklamala, film byl ještě dojemnější, dramatičtější a plný toho co k takovémotu dramatu patří (i když se u takovýchto filmů považuju za "silného" :-) a nebrečím tady to absolutné nešlo). Jediné co mírně pokulhává je řekněme kolem průměru se pohybující režie a některým může vadit, že film je přehaně nábožensky založený, ale vzhledem k tomu, že tak to v životě Bethany vážně bylo tak nevidím důvod k přehnaným reakcím v některých komentářích. Navíc jakoukoli mouch s přehledem dožene nádherná hudba, která sedí do většiny scén, parádní záběry Hawaie, vln i surfařek plus jejich výkony. Na závěr vše dokončují skutečné záběry Bethany Hamilton. 95%