Kokain (2001)

"It was the greatest feeling I ever had. Followed abruptly by the worst feeling I ever had."...další důkaz o tom, že drogy jsou pěkný zlo. Když už někdo na tom vydělá a může si žít spokojeně tak prostě do toho zapojí něco jako nepřející osud a ve výsledku ten člověk skončí úplně na dně a v tomto případě si za to může sám. Johnny hraje perfektně, ostatně jako vždy a ten děj působí občas tak nepochopitelně, že je možná lepší se na film mrknout radši dvakrát. Pěkný příběh o tom co dělají drogy za 4*

Bourneovo ultimátum (2007)

"Code it in. We need to be dead."...Závěr akční trilogie jak by si to každý přál. Většinu filmu akční podivaná a jak se k závěru přituhuje tak je to lepší a lepší. Kdo by čekal že to dopadne tak jak to dopadlo? :-)...Hudba, výkony herců, děj v naprostém pořádku. Závěrečná jízda podle mého gusta. Jsem zvědav jak bude vypadat další pokračování. Pro tentokrát 80%

Bournův mýtus (2004)

Vlak se rozjel ve velkém stylu a Matt Damon ho pořád zvládá řídit. Skoro snad lepší než jednička (obejdeme se bez uvádění celé trilogie) začíná se hned s akční jízdou, která vydrží celých 108minut. Vše ostatní je stejné jako v jedničce, výkony v pohodě, hudba je fajn stejně jako všechno ostatní. Mýtus mě dost navnadil abych se hned podíval jakpak to celé dopadne v ultimátu. Akční podívaná jak bych si to představoval. 80%

Agent bez minulosti (2002)

"Everything I found out, I want to forget."....Trilogie, po které si Matta Damona budeme asi všichni navždy pamatovat jako Jasona Bourna. Na začátek to újde, ale nemůžu si pomoct a ta první hodinka na mě působí zdlouhavě a trošku jsem se nudil, naštěstí ten závěr to zachránil. Až na ten první dojem z té hoďky "ničeho" je všechno víceméně bez problému. Damon hraje líp než dobře a ostatní taky jakštakš v pohodě. No po prvním shlédnutí jsem měl hodně smíšené pocity a hodnotil bych to tak průměrem, protože mě to vážně nezaujalo, ale po druhém shlédnutí celé série přehodnocuju na 4*

Správci osudu (2011)

"I don't care what you put in my way, I'm not giving up! "....Tak to mě podrž. Po dlouhé době naprosto něco úžasného a to stačil jeden úžasný námět. Několikrát jsem se už od té doby zamýšlel co když to tak vážně funguje. Samozřejmě námět a děj se slušným spádem je to hlavní co film drží tak vysoko, ovšem není to to jediné. Herecké výkony hlavních postav jsou víceméně bez chyby a banda "buřinkářů" se svými výkony jsou taky dobří. Zajímavý a dobře koukatelný film, který hezky a nenásilně zasahuje do obou žánrů, které spolu zas tak často nejsou. Spokojenost a dobře vynaložených 100 minut mého života :-) 80%

Wimbledon (2004)

"My parents are still together, which proves that love isn't just blind, it's bloody stupid."....Romantické komedie po pravdě řečeno moc nemusím, možná spíš vyloženě nemám rád, ale tohle je vyjímka potvrzující pravidlo. V první řadě ten dopad na diváka odlehčuje sportovní prostředí, za další výkony jak Paula tak Kirsten a k tomu všemu to není žadný Hollywood. Děj má spád, čemuž vděčí hlavně za tenisové chvilky, které odpoutávají pozornost diváka od toho klišé co se romantických komedií týče. Jeden z těch (nej)lepších tohoto žánru, i díky Kirsten. 90%

Zelená zóna (2010)

Dojem z první půl hodiny mi málem vyrazil dech. Jízda válečným Irákem jak má být. Ovšem ve chvíli kdy se začne víc debatovat než střílet to jde mírně do kytek. Damon v klidu, efekty apod. taktéž. Jenom ta druhá půlka filmu mě vůbec nazaujala, škoda :-(...i tak je to aspoň nadprůměr...60%

Temný rytíř povstal (2012)

"I call him The Bat, and yes Mr. Wayne it does come in black."....A do třetice všeho dobrého. Christopher Nolan to neměl snadné, ale dokázal to. Naservíroval úctyhodné zakončení celé série se vším co k tomu patří. Ať už je to pro Nolana typické parádní herecké obsazení, navíc které evidentně dobře zná nebo snad onen "The Prestige" efekt s nějákým skrytým překvapením ať už složitý příběh Ras-al-Gula nebo osud Harveyho Denta. S tím vším vzniká velkolepá zavěrečná podívaná, za kterou by se nemusela stydět ani ta nejlepší filmová série. Bombastické triky, úžasná akce, naprosto dokonalý Bane, krasná Catwoman a k tomu ještě děj tak zapeklitý, že to čekal jen málokdo. K tomu všemu je pouze jediná výtka, ten fantastický děj se hodně špatně vlízá do těch 164 minut. Představení nových tváří je tak trochu na rychlo a Batmanovi a jeho proměnám by se taky dalo věnovat více pozornosti. A už jen drobnost, kde nechal Batman všechny vychytávký při pěstním souboji s Banem? Žádně vražebné doplňky v obleku Batmana? (Joker by mohl vyprávět)...ale vlasně to vůbec nevadilo. Jen mě na jednu stranu mrzí (jak už to bývá když je konec), že Batmana už dalšího neuvidíme, protože nepochybuju, že někdo jako Nolan by nedokázal vytvořit opět něco na stejné úrovni. Na stranu druhou jsem rád, že si série uchová důstojnost a bude se moct pišnit titulem Trilogie. Jinak nemám co dodat, naprostá spokojenost a parádní kino zážitek. Výsledek se pohybuje někde lehce nad 90%

Templář (2011)

Filmy se středověkou tématikou mám rád a tohle není vyjímka. Bohužel je spousta aspektů co můj dojem značně kazí. Začíná to samotným dějem, kdy hrstka dobrovolníků odolává armádě, pokračuje přes mírně zdlouhavé některé pasáže a končí výkonem a obsazením herců. Výkony by se daly překousnout, ale někteří herci mi do některých rolí absolutně neseděli. I tak se mi film líbil a pořád je to nadprůměr. 65%

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Možná jsem trochu zaujatý, ale nakonec jsem se na film podíval. Uznávám, že být to kdokoli jiný tak asi přidám ještě jednu hvězdičku, ale film prostě není žádná sláva.