Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Průměrná moderní pohádka, nic víc. Námět je na pohádku celkem slušný, je to zbytečně dlouhé, stačila by hodinka. Žádný další komentář není potřeba, prostě pohádka. 50%

Neprůstřelný mnich (2003)

"An enlightened man would offer a weary traveler a bed for the night, and invite him to share a quiet conversation over a bowl of Cocoa Puffs."....uchylárna na "entou", stovky let žijící mnich a ještě je neprůstřelný. Takže námět je dost velká blbost, snaží se to zachránít aspoň obsazení a docela mu to jde, vidět "Stifflera" jak se učí magický kung-fu je vážně vtipné :-D...samozřejmě se dobře dívá a na trénovaného Chowa a o Jaime snad nemusím ani mluvit aneb nejáká ta pěkná tvářička to vždycky trochu zachrání. Takže ve finále dokážu dát i 3* aneb zábava na jedno shlednutí.

3:15 zemřeš (2005)

Průměrný horor o strašidelném domě, za kouknutí to stojí, ale víckrát už to vidět nepotřebuju. Co je u tohoto hororu ovšem nejlepší je ten čas. Myslím, že snad každý měl někdy při nejmenším strach co se stane ve 3:15 a to nemluvím o tom když se člověk v noci vzbudí ve 3:14...takže podtrženo sečteno 60%

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

"A man has only one life time. But history can remember you forever."...Pořád stejně dobrá jízda jako první díl, náramě se mi líbí tyhle spiknutí či chození po stopách dávno ztracených, až na jiný příběh je jinak všechno při starém, ne že by se na to dobře nekoukalo, ale je to furt dokola, jedna záhada za druhou a jedna stopa vede jen k té další. Takže tentokrát už jenom 3*

Lovci pokladů (2004)

"I'm gonna steal the Declaration of Independence! "...užasný nápad s ucházejícím provedením. Myšlenka jako taková uschovat poklad spolu s americkou historií jako využití Deklarace apod. se mi naramě líbí, bohužel v provedení mi něco chybí, ne že by Nicolas nebo Diane nehráli dobře, ale ta banda záporáků...no nevím nevím, prostě to není ono. Každopádně se na to dost dobře dívá a Diane k tomu jen přispívá, takže i tak dávám 75%

Saw 3 (2006)

Už je to jen rozjetá mašina, která chce vytřískat ze série co nejvíc peněz, film nenabízí nic nového, až na čím dál komplikovanější zápletku ve vstahu k celé sérii. Hold už jen sotva 50%

Saw 2 (2005)

A už je to jen kolotoč, furt to stejné dokola, jen dalších několik brutálních vražd a rozjíždění ještě většího kolotoče níkoli ve vztahu k filmu jako takovému, nýbrž k celé sérii. Prostě mnohem slabší jednička, která ničím nepřekvapí, ale na to jedno zkouknutí se to dá přežít....60%

U pokladny stál... (1939)

Česká klasika všech českých klasik...aneb to nejlepší z Vlasty Buriana, které nepotřebuje žádné představování, natož tak komentování. Prostě skvost. 95%

Zorro: Tajemná tvář (1998)

"I've never lost a fight."..."Except to a crippled old man just now."...Hvězdné obsazení a ucházející zpracování pohádky o maskovaném mstiteli. Banderase si budu vždycky pamatovat jen jako Zorra se škraboškou přes oči. Námět, zápletka, triky...všechno je parádní s překrásnou Catherine jako třešničkou na dortu. Podtrženo sečteno si film zaslouží aspoň těch 70%

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jeden z mála těch nekonečně dlouhých seriálů, který neomrzí :-D...díly na sebe nenavazují až tak, takže se dá dívat i zvlášť. Seriál je dokonale povedený a vtipný a námět výjmečný...prostě a jednoduše...nemá chybu. 95%