Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

o neco slabsi nez jednicka a hlavne posun do crazy komedie, ktery mnohym nedosel. cekal jsem horsi nastavovani stejne kase, v tomhle mne tvurci trosku prekvapili. nekdy ve 3/4 jsem se ale mistama zacal nudit.

Zastav a nepřežiješ (2006)

odvazne, rychle, strelene. vynikajici akcni hrdina. zbesile odsejpavajici dej. drsny cerny humor. perfektni oddechovka.

Karamazovi (2008)

vzhledem k tomu, ze tento film je defacto jen divadelni hra prenesena do exotickych kulis (ty "realne" pribehy, co tvori tak 20% deje mi neprisli vubec zajimave), tak celek hodnotim spis divadelnima ocima. dobre divadlo rozhodne dokazu ocenit, ale musi se mne dotknout. treba na mem kdysi nejoblibenejsim Ritter-Dene-Voss jsem se u kolackove sceny malem psychicky zhroutil, jak mne zasahla na necekanem miste, ktere pak zivilo par mesicu meho psychologa :-) je mozne, ze proto jsem k divadlu narocnejsi, podobny zasah ocekavam i od ostatnich her. a Karamazovi nejenom nezasahli, sli uplne mimo. mozna je to i tematem... konfrontace s virou je u mne uz davno odzita a uzavrena zalezitost. jediny argument filmu: kdyz neni Buh, vse je dovoleno, smetu s prehledem argumentaci evolucni biologie a modernimi simulacemi veznova dilematu. a dalsi motivy jsou naprosto nezajimave. jen podotykam, ze nezajimave pro mne. u divadelniho kusu, jak uz jsem naznacoval, niceho jineho nez subjekce nejsem schopen. ze tomu davam alespon prumer je zasluhou hudby a vykonu Ivana Trojana.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

prehlidka zajimavych triku. nic vic nic min. presne tohle jsem ocekaval, takze zadne zklamani. oproti jednicce slabsi hudba, ale zajimavejsi souboje a exteriery. mene detailu na skladani a rozkladani prospelo prehlednosti souboju. o trosicku mene stupidni dialogy, ale vazne jen o pid. jsem rad, ze jsem si pockal a nesel do kina, doma na velke plasme a ve full HD to rozhodne nebyl ztraceny cas. z kina bych mel temer jiste mnohem horsi dojem.

Bronson (2008)

zajimave umelecke obrazy zajimaveho cloveka. zajimave prvnich 30 minut, pak uz neprekvapuji, jen nudi. na nejdulezitejsi otazku, co ma spolecnost s takovym clovekem delat, se ani nesnazi odpovedet a dokonce ani neukazuji jeho zivotni pribeh kompletni. ano, ja vim, ze to ma byt obraz sveta jeho ocima, ale neverim, ze nekdo tak vymykajici se normalu, nekdo tak dynamicky, muze svet videt tak pomalu a nudne. palec dolu.

Star Trek (2009)

ma trekkie pozice: poradi oblibenosti serii: DS9,Voyager,TNG,Ent + z hlouby duse nenavidim TOS (The Original Series) pro jeji stupiditu na treti (strasne studiove interiery, debilni dialogy a stupidni scenar). dokoukal jsem ji kdysi celou jen proto, abych plne pochopil vsechny narazky v pozdejsich serialech a bylo to neskutecne utrpeni. z ST filmu nejvic uznavam First Contact a pak Insurrection, ostatni mi prijdou jako odpad. proste jsem trekkie, ale docela kriticky trekkie. prave proto jsem se velice velice obaval noveho filmu. neveril jsem, ze po Nemesis se jeste ST zanr nekdy vzpamatuje. rozhodne bych pro ozivovani nezvolil postavy z TOS. a taky ne JJ Abramse. natahovani v Aliasu a pak rychly zaver bez vysvetleni - no hnus. natahovani v Lostu mne nekdy pekne stve. ani nemluve o Fringe, ktery jsem vzdal po 5 epizodach. proste vse, naprosto vse naznacovalo, ze novy Star Trek bude pro mne strasne zklamani. a stal se zazrak. byl to prekrasny zazitek. kvalitne triky, scenar, dialogy, herectvi, proste vse. navyse paradni odkazy pro fanousky. u posledni sceny (i presto, ze je jakoby z TOSky), jsem mel slzy na krajicku. takze JJovy se omlouvam, ze jsem mu neveril. a dekuji mu za paradni zazitek. mala rada pro ostatni - nectete si recenze, nebo jeste lepe, nectete vubec zadne informace o tomto filmu. pokud jste fanousek, tak o to vetsi prekvapeni zazijete. STOJI TO ZATO! tak co tady jeste delate ?

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

hlavni hrdina nic moc nehraje, ale to je tak jedina vada na krasa tohoto po dlouhe dobe dokonaleho fantasy serialu. herecke vykony vsech ostatnich, prekrasne prirodni scenerie, dobre triky (na televizi)! ubehl uz nejaky ten patek, co jsem videl fantasy serial, co si zaslouzi privlastek dokonaly (Angel), a je to videt. je videt, ze za ten cas, naroky i v TV vzrostli. dnes uz studiove fantasy neobstoji a nastesti tvurci LoS to pochopili. a nastesti kvalitni pribeh, ktery koupili od znameho fantasy autora, nepokazili stupidnimi dialogy. 5 z 5 pracek, jak rikaval Lister.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

zatim jsem v pulce 2.sezony a porad si drzi fantastickou uroven! temer realisticky serial (az na jednu "umeleckou metodu", kterou je serial pribarven - mluva, docela dost pochybuji, ze v dnesnni hyperkorektni americe by na sebe detektivove mluvili takhle hrube), nepouzivajici zadne "zkraslovaci" prostredky pro zvyseni dramaticnosti - zadne tahle smycce na pozadi, zadne totalni vitezstvi, zadna totalni prohra, zadne neuveritelne zmeny charakteru, zadne genialne detektivni finty, zadna rychla reseni - proste jenom tuny naprosto obycejne, tuctove a pomalu se odvyjejici mravenci policejni prace. presto, nebo mozna prave proto, naprosto neodolatelne. kde Rambo musi rozstrilet alespon pluk, abychom verili, ze ho to stalo nejake usili, ve Wire je obrovskym vitezstvim uz jenom to, ze si drogovy dealer na moment uvedomi dusledky sveho zivotniho stylu. vernost realnym charakterum, presne tohle dela Wire unikatnim. vubec nepochybuji, ze nekdo jako Dee, Stringer nebo treba Rowls existuje. jen varuji babicky, ze tohle neni inspektor Derick, tohle neni zadna klasicka detektivka, kde co dil, to uzavreny pripad. tohle dokonce neni ani co sezona to uzavreny pripad. presne jako v zivote, minulost se neustale vraci a znova zasahuje. vrele doporucuji.

Až na krev (2007)

Dobre herectvi... Co dal ? dal nic. Klicove slovo: bezucelnost. K cemu, proboha, k cemu ? Proc by nekdo mel zabijet 2 hodiny sveho zivota koukanim na kvalitniho herce jak hraje nepredvidatelneho silence ? Ano vyvoj postavy je mizivy, nepredvidatelny, neverohodny (filmove). Treba jak ve 3/4 filmu najednou z hlavne postavy zacali padat takove silne slova jako: nenavidim vsechny lidi. A kde se ta silene silna nenavist projevovala ve filmu predtim ? Noo budiz, treba to byl dobre schovany introvert. Paule, ale proc si to do nas 2 hodiny hustil ? Pochybuji, ze takhle vypadal typicky ranny kapitalista. Unikatnost jeho charakteru zpusobuje, ze nam ho nemuze byt ani lito, hmm... asi vzorem taky nebude a rozhodne se neudelam na pouceni, ze ma, co zasel, tak hluboke poselstvi to fakt, Paule, neni. Depresivni to taky neni, protoze na depresi potrebujes atmosferu a te experimentalnim soundtrackem, Paule, nedosahnes. Nemluve o tom, ze na vzbuzeni deprese a koneckoncu jakekoliv emoce potrebujes nejdrive vybudovat vztah divaka k hlavni postave. A to jde velice tezko, kdyz ta se chova chaoticky a v drtive vetsina pripadu divakum naprosto nesrozumitelne. Varuji ostatni pred dalsim prehypovanym titulem. Copollo, Stone, neumirejte jeste prosim, jeste vase plnohodnotna nahrada, sorry Paule, nedorazila.

Pokání (2007)

laciny pribeh o vine s pokusem o prekvapivou pointu. treba nejsem anglican a nemam anglicke trauma z dunkirku, ten film si mne proste nenasel. nuda.