Proroctví (2009)

ne uplne spatny zacatek, pak stale vic a vic zmatenejsi stredni cast a totalne predikovatelny zaver. navyse pekne hnusne vyrendrovane triky. skoda skoda.

Terminator Salvation (2009)

kdo cekal od ctvrteho dilu nejake zavratne prekvapeni (jako treba, ze John Connor je replikant:-), tak byl zklaman a muze si zato sam. ctvrty dil skutecne nemuze byt nic jineho nez nastavovana kase. presto TS neni jen to. poprve v cele serii to neni pribeh dvou Tecek poslanych do minulosti a presto obsahuje velice silny terminatorovsky pribeh. celkove pojeti spis pripomina Baye, i cely pribeh ma decentne stupidni punc Bayovskeho scenare. nekdo se z toho nevzpamatuje, nekomu to vubec nevadi. ja od TS neocekaval hlubiny moudrosti (nebo treba logicke jednani postav a stroju:-) a jsem spokojen. nabizi se srovnani s jinymi scifi seriemi, treba s Aliens nebo X-men a tady ctvrty dil terminatorovske serie rozhodne vede, no a ctvrty dil Star Wars nesaha TS ani po kotniky. dalsi drobnost co potesila jsou odkazy na prvni dva dily. kolem a kolem dal bych tomu pres 80%, ale chci to tady trosku boostnout, takze prihazuji o zdibek vic:-)

Ikarie XB 1 (1963)

pokud nekdo kouka na filmy jako archeolog, zna limity a souvislosti doby, kdy tento film vznikl, tak bude spokojen. film je na svou dobu hodne dobry. ja ocekavam od filmu zabavu, zazitek, pouceni nebo i zahadu, ale rozhodne ne archeologii. takze krome docela dobreho herectvi, ktere lze akceptovat i v dnesni dobe, mi tento film naprosto nic nemohl nabidnout. ubohe triky, hnusna experimentalni hudba, trapna zapletka, komunisticka propaganda... doporucuji jen pro archeology !

Kdopak by se vlka bál (2008)

zajimavy napad, dobre herectvi hlavni predstavitelky, ale mne, dospelemu, tam jeste neco chybelo, mistama jsem se dost nudil. presto verim, ze trosku starsim detem by film mohl rikat vice, klidne at ho zkusi.

Tobruk (2008)

dobra vyprava a kamera, vse ostatni stalo za starou backoru. nic moc herectvi, nic moc scenar a nekolikrat ohrane pribehy. pomale zabery, ktere snad meli udelat prostor k hlubsimu zamysleni o valce, pratelstvi, hrdinstvi, dezerterstvi, mne spis nudili a znechucovali. tohle fakt neni zadny Malick.

Česká RAPublika (2008)

netusil jsem jaci jsou nekteri elitni cesti raperi blbci, ted tusim, tento dokumentarni film teda ucel splnil, skutecne jsem se neco noveho dovedel:-) ted jenom otazka jestli to byl zamer rezisera nebo ne. nejvic mne dostala scena, kde mixuji proti klasickym hudebnym nastrojum. hrac na celo naznacuje, ze on tvori zvuk vlastnimi silami, nacez se mu dostane odpovedi, ze michajici raper taky. chudak michajici raper nepochopil, ze kdyby nebylo hrace, co to oddre, co se nauci hrat a pak mistrovsky zahraje kousek, ktery pak nekdo nasampluje, tak by nebylo co michat :-) a podobnych scen je tam hodne.

Mlha (2007)

laciny horror podobny Romerovmu Dawn of the Dead, particka lidi uzavrena v obchodaku, ohrozovana velkym a smrticim nebezpecim. libila se mi atmosfera i provedeni, neurazeli mne triky a uveril jsem i tomu, ze v americe muze vira takhle zamavat s lidma. a fantasticky byl zaver, pan reziser ma koule, ze si takovy cynizmus dovolil. na to, ze to byl laciny horror bez ambici, velika spokojenost.

Wrestler (2008)

Rourke je zase dobra troska. trosku zkusi zahejbat se svym zivotem, aby se pak nakonec vratil zpet do starych koleji. film nezaujal/nenudil, prumer. ale Marisa zaujala:-) 45 leta s bozim telem a co umi vrtit zadeckem lepe nez kdejaka 25tka. nechapu, proc radsi misto na ni, sel ten blbec Rourke skakat z lan ringu.

Gran Torino (2008)

po dlouhe dobe konecne naprosto dokonaly film. vynikajici scenar, vynikajici dialogy, vynikajici herectvi Eastwooda. tak vynikajici, ze zastinilo i nic moc vykon predstavitele Thaa. na neverohodnost kaslu, Eastwoodovy jsem naprosto uveril, ze v tomhle skurvenem svete lze jeste najit zpusob jak zmenit zahorkleho nadavajiciho dedka. navyse genialni scena uceni chlapske mluvy ukazujici, ze ne vse co vypada zvenku drsne, ma i drsnej obsah. a krasny zaver, predvidatelny, ale presto krasny. mohutny potlesk a hlasite ovace !