• Mysteriózní

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Mission impossible, kde většina klíčových akčních scén proběhne za zavřenýma očima Cameron Diaz, takže nic nevidíte... přesto celkem zábavná podívaná. Druhá polovina už bohužel trochu nudnější. Znovu to vidět nepotřebuji.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Film dobrý tak možná jako podkres, když u toho něco děláte - prostě kulisa, aby nebylo ticho. Děj není poutavý a ani nemá nápad. Stejně tak mě nezaujali ani akční scény. Občas i béčkový film dokáže něco nabídnout, ale tohle dílo si prostě nezaslouží více hvězdiček. Rusell má celou dobu nasazen jediný obličej a v podstatě není potřeba žádný herecký um. Zaráží mě, že hraje v něčem takovém. Jednu hvězdičku za Connie Nielsen.

Interstate 60 (2002)

Úplný závěr i některé části filmu jsou poměrně předvídatelné, ale jinak je právě to tajemno, neodhadnutelnost a vzájemná provázanost tím, co vás u tohohle filmu udrží. Nemůžu se bohužel zbavit dojmu, že bych si dovedl představit v hlavní roli někoho jiného.

Riziko (2000)

Ribisi to dokáže táhnout a přestože některé části děje malinko ubírají na realičnosti je snímek zábavným kouskem, který potěší, zvláště máte-li blízko k podobnému typu filmů a k finančním zápletkám. Wallstreet má u mě o pár bodů více, ale ani u Rizika jsem se nenudil. Zajímavou roli má Vin Diesel. Ben Affleck na mě nepůsobil v těch několika scénách příliš přesvědčivě.

A-Team: Poslední mise (2010)

Nečekal jsem nějaké zázraky, ale tenhle film mě velmi mile překvapil. Sympatické obsazení - Bradley Cooper si mě získal ve filmu Všemocný, Liam Neeson v 96 hodinách - a spousta minut plných akce. Má to nějakou zápletku, spoustu výbuchů, spoustu vystřílené munice, občas dobré hlášky, blázna, co dělá marinádu z fridexu... co víc chtít na odreagování, když ani nějakou hlubokou myšlenku nečekáte. Celkový dojem kazí konec filmu, který je na můj vkus příliš překombinovaný a není dle mě důstojnou tečkou za jinak celkem povedeným dějem. Je to snímek, na který se rád znovu podívám až se budu chtít odreagovat.

Všemocný (2011)

Výborná myšlenka i zpracování, ale chvilkama děj lehce ztrácel dech, i když celkový dojem je jednoznačně pozitivní. Malinko mi vadily některé scény, kdy se hlavní hrdina choval dost bláznivě. Film je zábavný, svižný a dokáže si udržet pozornost. Ze začátku jsem byl malinko zaskočen více naturalistickým zpracováním, ale filmu to sedlo a nakonci už ani nepřekvapí pití krve s obsahem NZT. Člověk už to prostě čeká. Film poměrně rychle utíká. Konec je jakoby malinko useknutý, je tam citelný určitý skok. Závěrečná scéna je výborná a člověk si oddychne, že hlavní hrdina nakonec přeci jen využije svůj získaný intelekt, aby jako první věc vyřešil následky nedostatku NZT. Cooper je výborný a do téhle role se prostě hodí. Člověk mu uvěří jak ztroskotaného spisovatele, tak charismatického senátora.

Prázdniny pana Beana (2007)

Naprosté zklamání! Rowan Atkinson nedokáže ani s přehrávanými grimasami vykouzlit úsměv na rtech. Film nepřináší vůbec nic nového. Všechny skeče jsou okoukané a nebo jsou naprosto nevtipné. Nesouhlasím s některými komentáři - problém je samozřejmě ve scénáři, ale také v Atkinsonovi. Tak moc se snaží být Mr. Beanem, že místy degraduje roli na pouhé přehnané pitvoření se bez nějakého vtipu nebo nápadu. Během filmu se člověk maximálně několikrát pousměje. Je to smutný následovník Mr. Beana a několikrát jsem uvažoval, že film vypnu a pustím si něco zábavnějšího. Jedna hvězda za těch pár úsměvů a za odkaz Mr. Beana. Také potěší přítomnost Karla Rodena, i když ne tak moc jako třeba v neprůstřelném mnichovi. Vidět tenhle film už nepotřebuju.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tenhle film patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším. Vynikající děj naprosto popřený v závěru filmu. A nebo ne? Jak to opravdu bylo? Kevin Spacey, můj oblíbený a po tomto filmu oskarový herec, v roli mrzáka Verbala Kinta vypráví příběh o ďábelském Keyseru Sözem. Tenhle film se prostě musí vidět. Vynikající scénář, řežie i herecké výkony dávají dohromady naprosto dokonalý filmový zážitek. Legendární hláška: "Největší trik, který ďábel předvedl, bylo přesvědčit lidi že neexistuje"!