• Mysteriózní

Ochránci (2017)

Klobouk dolů, že se někdo pokusil nacpat do hodiny a půl to, na co Marvel potřebuje nejméně 5 filmů po třech hodinách. Nějak moc to ale nefunguje - všechno je v tak rychlém tempu, že není vlastně na nic čas. Ještě štěstí, že všechny postavy jsou vykradené z jiných filmů, takže člověk plus mínus ví, co od nich může čekat a není potřeba nějaké detailní představovaní. Docela jsem se těšil na něco netradičního ve stylu filmů, které mám rád, ale bohužel se dostavilo spíše zklamání. Když pomineme slabý příběh, kterým ale stejně trpí většina obdobných filmů, tak by to mělo potenciál na něco mnohem zábavnějšího a důstojnějšího.

Cypher (2002)

Tenhle typ filmů mám prostě rád, byť bych ocenil trochu menší předvídatelnost děje v závěru filmu a patetický konec tam nemusel být vůbec. Ale jinak rozhodně nezklamal.

Kurýr z podsvětí (2012)

Jednu hvězdu za parodii na Keyser Sözeho a s tím související čekání na rozluštění záhady.

Inferno (2016)

Stejně jako u Andělé a démoni je film bohužel o dost horší než knížka. Ne že by Brownovi knížky patřily k nějakým literárním skvostům, ale prostě mě baví. Možná je znalost knížky hendikepem, protože film nutně musí vynechat spoustu detailů. Nicméně, stejně jako u Andělů a démonů je rozčarováním hlavně konec, který se v obou případech diametrálně odlišuje od vyznění knihy.

Stroj času (2002)

Po delší době jsem tento snímek opět zkouknul a rozhodně to není na změnu hodnocení. Obrovský potenciál má ta úvodní snaha o záchranu snoubenky a boj s tím, že danou minulost změnit nejde, ale ten zbytek mi přijde jako úplně jiný film. SPOILER: Vtipné je, že když spolu bojují dvě rasy a v budoucnu jedna vyhladí druhou, tak řešením je vrátit se a vyhladit tu první dříve. Tak jako tak jde o genocidu, ale jednou je to děsivá budoucnost a jednou za to hlavnímu hrdinovi tleskáme...

Lovci dinosaurů (2005)

Na tomhle filmu mě nejvíce zaujaly efekty - nemohl jsem se zbavit dojmu, že se koukám na českou Cestu do pravěku. Co se efektů týče, tak kvalitativně to bylo zhruba na stejné úrovni, ale plusem Cesty do pravěku je, že když natáčeli Lovce dinosaurů, tak slavila svoje 50 výročí... jo a taky byla Cesta do pravěku o dost lepším filmem, ale to je úplně jiná kapitola. Rok 2005 je už více než 10 let za náma, ale takhle špatné efekty snad musely být trestným činem už tenkrát. Bohužel nic jiného z filmu jsem nedokázal vnímat, protože jsem upřeně sledoval, jak hrozně nerealistické je cokoliv, co se tam objeví. Samozřejmě vyhrávají časové vlny, kdy změna minulosti dokáže vyhodit do vzduchu jedoucí SUV. Až se příště vybourám, tak to bude určitě vina toho, že se američani tajně vrací do minulosti střílet dinosaury. Ale abych nebyl jenom kritický - jako doplněk k práci, aby na pozadí nebylo úplné ticho, je to dobré, ale jen je potřeba se na to moc nekoukat.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Těšil jsem se na film o cestování v čase se spoustou časových skoků, logických nesmyslů a závěrečného zvratu, který efektivně vymaže vše, o čem film byl, z časové linie současnosti... Nic z toho v tomhle filmu není a to bylo vlastně nakonec docela milé překvapení. Pořád jsem čekal, kdy přijde ta akční část a v mezičase jsem si užíval vývoj a vztahy postav a to tak, že mi na konci žádná akční část ani nechyběla.

Anomálie (2014)

Příjemná oddechovka, kde člověk nemusí moc používat mozek a přitom se to tváří, že to nějaký nápad má.

Predestination (2014)

Tenhle typ filmů mám prostě rád a to provedení je úžasné. Líbí se mi, jak nenucenou formou prostřednictvím dialogu bez zbytečné akce, příběh hladce plyne k cíli, který do sebe prostě zapadá. Hlavní hrdina / hrdina / hrdinka je v podstatě takovej Dave Lister na steroidech, co tu bude věčně kroužit.

Šimon a Matouš (1975)

Pátá hvězda za to, že už mám svoje roky a pamatuju si to jako naprostou klasiku z dětství.