Nautila

Nautila

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 27.2.2011  12:09

Připadá mi, že Emmerich je řádný vtipálek. Jinak nevím, kdo by byl schopen s vážným úmyslem natočit něco takového. Bohužel i jako vtip to selhává.

• 3.8.2009  11:46

Od Vernea jsem jako malá přečetla snad vše, co bylo v naší vesnické knihovně a konkrétně 20 000 mil pod mořem jsem naprosto propadla. Ještě dva roky poté jsem si Nautilus čmárala všude, kam se dalo. Myslím, že tento film celkem přesně odpovídá představám, jak by měla vypadat zfilmovaná verneovka pro mladší. Nenáročná, milá, zkrátka to, co si ráda pustím o výkendovém odpoledni. Jedině ten Kirk Douglas mi byl krajně nesympatický, ale to je jen můj problém. A kdybych si předtím nepřečetla, že jde film z 54., tipovala bych klidně podle triků na nějaký sedmdesátý léta.

• 4.2.2010  22:18
    23 (2007)

Bla bla bla, bla bla bla, bla. Asi tak. Nelogika na každém kroku a matika to nezachrání...Postavy blbé, jednduché a průhledné. Stejně tak i děj.....nuda k ukousání, stereotyp, předvídatelnost a ..bla bla bla....

• 14.11.2009  10:00

Narozdíl od komixu byl příběh filmu trochu propracovanější a měl více postav. Nějaká ta atmosféra tam také byla, už tam ale chyběla ta velká dávka beznadějnosti, která komixu vévodila. Tak a teď jenom k filmu. Celý snímek se samozřejmě nevyhnul klišovitosti a předvídatelnosti, upíři nepůsobili hrozivě, ale retardovaně a směšně. I když místy je ta zvířecí zuřivost fajn, ale takhle se spíš náturou podobají vlkodlakům. Přes tohle všechno je to se jedná o dobrý horror. Před puštěním jsem se bála toho amerického hezounka Harnetta, nakonec ale ukázal, že nebude tak sladkej. Naštěstí! Věřím, že z nápadu dlouhé noci se dalo vyždímat víc. V porovnání s dnešníma podobně zaměřenýma horrorame je ale 30 dní dlouhá noc kvalitní snímek.

• 20.1.2010  17:08

Nuda. Ale při některých mometech v závěru jsem se musela i s smát, protože taková blbost v jednání postav se jen tak nevidí. Přesto to není špatné, věřím, že pro ty, co westerny rádi, to je fajn film, pro nás ostatní je to otázka, kdy film už skončí.

• 22.4.2010  18:19

Mě prostě nesedí Truffautův styl na tohle Bradburyho dílo. Tak, jak svět bez knih popsal Bradbury, tak na to se podle mě hodí přesně ty moderní, barevné, zářivé a osilnivé prostředky, kterých používají dnešní filmaři. Samozřejmě, Truffaut pracoval s tím, s čím tehdy mohl, ovšem celková šedivost světa ve filmu je zcela v rozporu s tím, s čím pracoval Bradbury. Všechny ty reklamy na každém kroku, televize a vymývací hluk, to způsobovalo to, že lidé nebyli schopni bojovat. Ovšem v tomto filmu se neobjeví ani jeden bilboard, jediný vymývací prostředek je jedna ubohá telestěna. To je hlavní důvod, proč tomuhle filmu nevěřím, nevěřím lidem v něm, příběh mě nikterak nepoutá a nezajímá. Navíc je to místy hrozně uspěchané a místy zase příliš pomalé a záběr v závěru je až směšný.

• 20.3.2011  21:49
    Absurdistán (2006)

S tímhle eugenickým námětem by se dalo skvěle pracovat, byla by to dobrá komedie se zajímavým základem, ale pánové to tady zase utopili ve vyčpělých vtipech, fekálním humoru a trapnosti. Zajímavé je to, že se film vlastně vysmívá a trká do sých vlastních diváků, do cílové skupiny s tímhle druhem humoru. Otázkou je, zda to pochopí. Ale to je tak všechno.

• 21.4.2011  12:53

Bohužel hodně špatný dokument, žádné velké nebo nějak objevnější informace nepřinášející. Komentátor snad celých padesát minut opakuje to samé, akorát v jiném slovosledu a člověk se nedozví o nic víc, než mu řekli v dějinách v prváku (vážně!)

• 9.8.2010  10:57
    Agora (2009)

On je to film vlastně vcelku průměrný, ale je tam s naprostou bravůrou a hrůzností ukázáno, co dělá nenávist, neporozumění a strach. Weisz, jako silná a uvědomělá žena, které proto muži, dychtící po moci, podkopnou nohy, to zvládla skvěle. A zničení Alexandrijské knihovny je vskutku emotivní.

• 21.7.2009  19:15
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Trochu slapší, než Black Books a hlavně zezačátku mi vadila ta kopíračka dříve jmenovaného seriálu. Zkrátka, zase jeden Ir, bláznivá ženská a blb, plus pár vtipů opravdu zaznělo stejným způsobem i v BB. Pak to konečně přešlo a už se jelo. PS: Richmod rulez!

• 19.4.2010  15:17

Uf, čekala jsem to horší. Hned, co se objevily první skicy, jsem si říkala, jakej strašnej cukrkandlovej kýč to bude. A po traileru jsem málem dostala infarkt. Naštěstí, film není tak brutální, jak to prve vypadalo, cukrkandl je tam pěkně naředěnej, že se děcka nabaží, ale břicho je bolet nebude. Bohužel děj je nijaký a místy to dost nudí, u postaviček mi hodně vadila ta disneyovost, opravdu vypadaly, jako kdyby vypadly z Disneyho kreslených filmů a o nějaké Burtonovosti či originalitě se nedá mluvit. A Johnyho Deppa jsem zezačátku měla chuť praštit. Byl opět až příliš Deppovský a po tolika filmech s jeho stejným vystupováním už to dost leze na nervy. Naštěstí se to pak nějak rozplynulo. Burton to není, ale děcka svou porci dostanou, i když po pár hodinách zapomenou.

• 18.11.2012  12:55

Naprosté seriálové překvapení a dokonalost mezi dnešní produkcí, přízrak z čistého... pekla. Směs mnoha různých inspirací, mnohdy by se dalo říct i vykradačka, která ovšem původnímu zdroji dává nový rozměr a ukazuje ho v hlubších souvislostech. Tvůrci kombinují všechno možné - krvavé zločiny a násilnou minulost, která prosakuje některými místy Ameriky napříč generacemi (Richard Speck, Charles Manson, masakr na Columbine High School, únosy UFO, experimenty na lidech a mnoho dalších), různé děsivé 'urban legends' a prvky z děl cizích (Rosemary's Baby, A Clockwork Orange, The Shining, Twin Peaks nebo Trierovo Riget). Splétá tísnivou síť příběhů a charakterů, kdy se minulost a budoucnost nevyhnutelně ovlivňují a žádný čin nezůstává bez odezvy, ale ukládá se do daného místa jak jizva v geologické vrstvě. Postavy, ať už mrtvé či živé, jsou k této ráně lákány jak můra světlem, která si ovšem až pozdě uvědomuje, že jí hoří křídla. Charaktery v tomto seriálu jsou snad ukázkou těch v součastnosti nejvrstevnatějších a nejkomplikovanějších postav, s mnoha tvářemi, z nich žádná není jednoznačná. A přesto žádná tvář není navíc či na efekt. Velký úžas, když jsem si uvědomila, že seriál drží především výborně napsané ŽENSKÉ postavy, což je v žánru něco málokdy viděné. Na technické stránce snad není ani nejmenší flíček - výborná kamera, světlo, kulisy, fantastické herecké výkony (brilantní, BRILANTNÍ Jessica Lange!!), scénář se zvraty v tu pravou chvíli... snad jen k jinak výborně vybranému soundracku mám osobní připomínku, kdy mi vadilo přílišně rušivé zařazení tracků z jiných děl (Twisted nerve z Kill Bill, Draculovský soundtrack nebo i Shawova Nightmare, která mi rezonuje s Bioshockem), i když chápu potřebu tvůrců takto diváka odkázat. A musím vyzdvihnout použítí stejného hereckého štábu z první řady i v řadě druhé, kdy herci hrají v mnohých aspektech postavy podobné a přesto jiné, a ještě k tomu zasazené v hlubší minulosti. Temno a časová komplexnost se tak ještě prohlubují a divák získává dojem, že to sahá až někam k prapočátkům a minulým životům. (Karma is a bitch, baby!) Vše sedí jak hrnec na prdel a jen zesiluje spletitou, ale logickou temnotu, která bubnuje až někde hluboko na lidské podvědomí a kolektivní strachy a viny. Protože prohnilé základy našich domů, postavených na půdě tvořené rozloženými těly obětí našich zločinů, které usilovně ignorujeme, stejně jednou spadnou.

• 6.6.2010  20:00

Promítnuto ve škole vrámci plenéru...a celá třída ztichla. Skvělý náhled, který by byl působivý i beze slov. Hudba: Fred Frith.

• 4.9.2010  13:32
    Anténa (2007)

Vizuálně bezesporu krásné, atmosférické, se spoustou výborných nápadů jako je práce s písmem apod. Jenže je to celé tak strašně zdlouhavé, jednoduchý příběh, stokrát viděný, čtený a znalý je vyprávěn přehnaně doslovně a se spoustou zbytečných detailů, bez kterých by se to obešlo a divák by měl větší možnost zamyšlení se. Zvláště, když je jasné, jak příběh dopadne a vy jen čekáte, kdy už se k tomu konečně dostane. Všechny ty skvělé nápady, symboly, stylizace a znovuoživení techniky němých filmů se pak utopí v té zbytečně dlouhé stopáži.

• 16.10.2009  18:15
    Apocalypto (2006)

Film s Máji, co o nich vůbec není. Když jsem se ale odprostila od toho, že bych měla očekávat film plný Májské mytologie, jejich zvyků apod., přijala vše indiánské jen jako kulisu k naprosto obyčejnému příběhu, film začal bavit a já si ho náležitě užila. Zezačátku mi také hodně vadilo, že to vypadalo jak natočené na rodinnou digikameru, ale po necelé půl hodince jsem to přestala vnímat. Velkým plusem je hudba, řádně atmosférická a přesně pasující do prostředí džungle.

• 24.7.2009  11:31
    Arabela (TV seriál) (1980)

Rumburak - Idol mého dětství.

• 30.6.2010  14:37

Klišovátá rádoby líbivá nuda s příšerně nesympatickým hlavním představitelem. Je to plné směšných a zbytečných scén a celkově to trochu padá do nějaké telenovely, o život Lupina, o to klamání a loupení vlastně vůbec nešlo. Zase jenom nějaké romantické cancy. Brr...zbytečnost a ztráta času.

• 6.6.2010  20:12

A k*rva! Pro děti? Ani náhodou, ty by tu hromadu popkulturních "vtipů" nepochopily. Pro dospělé? Pche, taková urážka. Ztřeste se!

• 12.1.2010  19:58
    Avatar (2009)

K tomuhle jsem před shlédnutím přistupovala stejně, jako minulý rok k Temnému rytíři. Zkrátka nesnáším filmy s masivní propagací, které se ještě před premiérou prohlašují za počin roku nebo dokonce za přelomové v celé kinematografii. Celý film mi to pak znechutí a pak mám odpor na to koukat. Jak už je dávno známo, Avatar je směska vykrádaček, Pocahontas na tisícípátou a jedna velká, krásně zabalená sbírka klišé. Naštěstí si to zase nehraje na něco jiného. Dojemná pohádka, co to o sobě ví a jejíž téma je sice ohrané na kost, přesto nevadí si je zopakovat. Hodně mi vadil Horner, motiv z Apocalypta je snad totožný...Podívaná pro oči to je úžasná, o tom žádná. Ale nějaká přelomová fantasie? Lidi, viděli jste někdy třeba nějaké concept arty k poč. hrám, nebo digitální malby fantazijních krajinek? Už dávno před Avatarem se to jimi jen hemžilo, žádná fauna ani flóra ve filmu není nic extra a super originální. Cameron jen očividně moc dobře ví, co zrovna letí a čím se lidé rádi opíjejí. Tak splácal vše všeobecně oblíbené do jedné třpitivé koule, koule veliké a osilnivé, uvnitř ale temné, duté, prázdné. Jestli si Avatar někdy pusím podruhé, bude to ale jen jako kulisa s krásnými efekty. Ale film roku? Přelom? Pfff, houbeles. To, že si někdo umí udělat perfektní průzkum trhu (diváckého vkusu a líbiček), z něj nedělá "krále světa". Zvát se ten film ne pravým filmem, ale třeba jen atrakcí, vizuální 3D horskou dráhou, beru to a dala bych i kladné hodnocení. Avšak protože se prohlašuje filmem výjmečným a přelomovým, tak tůdle nůdle. To by ta blýskavá koule musela mít i poctivou náplň. Pozlacené h*vno taky nebudete uctívat. Ale aby nedošlo k omylu, jsem velmi ráda, že Cameron tento film přizpůsobil těm nejširším masám, protože ta "zelená agitka" už byla potřeba. Filmů, které působí na toto téma, je spousty, ale všechno jsou to vesměs intelektuálské kousky, které průměrný divák není schopen pojmout. Tohle pojme i mimino, co teprv průměrný spotřebitel! Otázka je, co si z toho problému (znásilňování přírody, odtržení se od ní a od ženského pólu) vezme. Že by ale všichni po shlédnutí filmu přestali kupovat hovadiny, to se (bohužel) nestane. Sečteno? Film se mi celkem líbil, i když byl hodně zdlouhavý. Přesto raději nehodnotím, hlavně kvůli té samohoňské propagaci.

• 3.5.2012  22:15
    Avengers (2012)

Ještě jsem nevychladla z kina, ale už můžu říct, že tohle je ten nejcoolovější superhrdinský film za dlouhou dobu. Všichni ti Iron Manové, Thorové a Captaini Amerikové se tolik šetřili jen pro to, aby mohlo vzniknout TOHLE. Svižné tempo, jedna hláška za druhou, bez jakýchkoliv sentimentalit (tedy, ne v takové míře, v jaké je to u komiksáků zvykem) a žádný romatický líbačky, jen krásně čisté -smash, bum, prásk!- Ve chvíli, kdy už se strachujete, že to spadne do vážné či dojímací stoky, někdo shodí celou situaci nečekaným a přesto nekřečovitým gagem. Všichni hrdinové dostávají stejně prostoru, nikdo nevyčnívá a nikdo nestojí v pozadí (no dobrá, ten Stark je přecijen vidět nejvíce) a Loki ♥ je božsky zoufalý. Zatímco X-meni zůstávají králi vážnějších a uvěřitelnějších superhrdinů, Avengers jsou zase cool. Původní představovací filmy jednotlivých postav dřely úporností a nutností, to se zde však neděje, naopak z toho sálá nakažlivé nadšení pro věc. Zkrátka Avengers splnili vše, co se od nich očekávalo - svižná nenáročná popkornová oddychovka, nerdgasm pro všechny fanoušky. A to v takové míře a kvalitě, jako málokterý blockbuster předtím, tudíž dávám plně zasloužených pět *. PS: K srovnávání s Avatarem či Temným rytířem - tohle si na rozdíl od nich na nic nehraje a nesnaží se být něčím víc. Naopak přiznává: 'jsme jednodušší, s jasným cílem výdělku a pobavení. Ale jsme v tom sakra dobří.' A takovou upřímnost mám ráda.

• 4.8.2010  11:51

Atmoška je perfektně studená a nehnutá, pozornost člověka si to udrží, i když je to místy táhlé. Ale příjde mi strašně líto toho tak málo vymačkaného motivu - přátelství šikanovaného chlapce s andělsky bělostnou tvářičkou a starého upíra ukrytého v těle malé holky. Je tam tolik motivů, které by si zasloužili dotáhnout, např. dívčin otec, takhle jsou jen naznačené na čtvrtině cesty a díky tomu brzy upadnou v zapomnění. A velký problém je nemožnost si nějak postavy oblíbit, nebo se s němi sžít, nevím proč, ale prostě to nejde. Tohle je bezesporu zajímavé, ale co se podivné vztahové upířiny týká, tak je lepší o rok mladší film Thirst.

• 31.12.2009  13:28

Taky jsem pak chtěla být bílou paní. Jedna z nejlepších českých pohádek, plná inteligentního humoru. Škoda, že se dnes už točí jen debilní škváry.

• 18.3.2010  20:08
    Bang, bang, seš mrtvej! (TV film) (2002)

Svým způsobem lepší než Klass, i když toto se, narozdíl od citové Klass, zaměřuje spíš na logiku problému. Trojce Cavanagh, Foster a Moloney sympaticky funguje, příběh i řešení je fajn, ale něco tomu chybí. Je to takové nemastné neslané, nechává to chladným a není to zapamatovatelné a konkrétní. Sice to skvěle ukazuje, rozebírá a vysvětluje problém, bez šokovanosti, s čistou objektivitou,přesto to není ono.

• 2.6.2013  11:50
    Banshee (TV seriál) (2013)

Obvykle nezničitelné testosteronovky nesnáším, tady je to ale odvedené v tak sympaticky přetaženém béčku, že to člověka chytne. Plus ta transka ,či kdo to je, je větší badass, než protagonista samotnej.

• 15.6.2010  17:10
    Barbar Conan (1982)

Naprostá klasika. Potěšilo mě, když jsem poznala v pár scénách útržky z povídek, Arnold jede, a hudba je skvělá. Na konci tomu sice trochu chybí dynamika, ale tohle je prostě povinné žrádlo pro všechny sword & sorcery fantasáky.

• 10.7.2010  15:15

Mistr Kopecký JE Baron Prášil....a k výtvarnému vizionářství pana Zemana tu (opět) není co dodat.

• 18.9.2010  20:34
    Bathory (2008)

Není to tak zlé, jak jsem očekávala z reakcí ostatních. Pravda, skoro poetický Jakubiskův styl je tady jen na škodu, ale jeho idea a pohled na věc jsou mi celkem blízké. Film jsem měla puštěný napolovic skoro jako kulisu, dívat se na to "opravdově", tak věřím, že bych se nudila, nejen špatně poddaným příběhem ,ale i přemrštěnou stopáží. A ti dva šašci v kutnách..no fuj! Většinu hvězd tu dávám za přenádherné kostýmy a prostředí, které nemá u filmů z našich končin obdoby. To je pastva pro oči. Herci v těch kostýmech - to už je horší. A ti zahraniční herci si asi musí říkat - tak my jim tam pošlem takový jména a oni nám z nich vyplivnou takovou slátaninu!

• 22.7.2009  12:10
    Batman a Robin (1997)

Usla jsem u toho už v deseti letech....i ty zadky mi tehdy připadaly nechutný. A co teprv teď!

• 11.9.2011  11:53
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Pokládám se za docela velkého fanouška sci-fi seriálů, takže kult BSG jsem musela zkusit. I přestože tenhle Lostovský natahovací psychosystém nesnáším. A měla jsem pravdu, tohle není pro mě. Přetrpěla jsem to přes film a dvě řady, abych nemohla být obviněna z nedostatečné objektivity, a stále čekám, že se něco začne dít. Že mě některá z postav alespoň trochu zaujme. Že se tam rozvine více ta mytologie a údajné poselství. Že se tam konečně objeví to SCI-FI! Ne, a ne a ne. Osmdesát procent času si tam nudné a nesympatické postavy řeší své bolístky a co kdo ke komu cítí, deset procent jsou sentimentální dlouhé záběry a snad v těch posledních deseti je nakapáno trochu té vědeckofantastiky. Nepotřebuji mít ve sci-fi tisíce bizarních alienů, výbuchy, červí díry a já nevím co ještě. Psychologie postav je dobrá věc, ale také nepotřebuji, aby mi jí neustále někdo mával před očima a mlátil mě s ní do hlavy. Cítím z toho jen neuvěřitelný chlad, balast a vatu. A křeč. Ohromnou křeč a ta je ze všeho nejhorší. Je to pravda, žánr umírá, BSG je toho důkazem, jestliže je tahle citová vyděračská fraška za sci-fi vydávána. (Mimochodem, námětově podobná povídka o mezigeneračním cestování na lodi, hledající nový ráj, jen asi desetkrát zajímavější - Pokolení, které dosáhlo cíle od Simaka).

• 3.2.2010  16:13
    Ben X (2007)

Do okamžiku "setkání" se s Benovou vytouženou je to dobré a poutavé, šikana uvěřitelná a postava Bena sympatická. Avšak pak se film zlomí do romantické kýčovité křeče a závěrečná pointa celku dost ubere. Škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15