Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dlouho jsem se tomu vyhýbala, protože fénomén gaučových seriálů jde jaksi mimo mě, ale jak to tak bývá, shlédla jsem dva-tři díly (hlavně kvůli Star Treku) a už se musela koukat pravidelně. Zkrátka a dobře - standartně kvalitně odvedená práce, takoví Přátelé pro novou geek generaci a doktor Sheldon Cooper je jedna z nejzábavnějších postav v tomhle žánru. (Ale nejvíc mě děsí, jak se poznávám v jeho rituálech.)

Vyměřený čas (2011)

Stejně jako u ostatních Niccolových filmů - základní nápad dobrý, ale rozvinutý nudnou a předvídatelnou cestou. Po technické stránce kvalitní a atraktivní, ale nálada filmu je taková odlidštěná a chladná. K tomu spoustu nelogismů a zásahů shůry. Vyměřeno přesně na odpočinkové zabití večera, za mě je to další Surrogates.

Star Trek (2009)

Tak nějak... dnešní čistý, krásně odvedený nadprůměr popcornovek. Nic víc a nic míň. Jako fanouška klasického ST mě potěšilo vidět postavy v novém úhlu, znovu se setkat na plátně s Leonardem Nimoyem, nad Vulkánem ukápla slza, akce zaměstnala oko i srdce, tempo horské dráhy... A když to skončilo, zapomněla jsem. Mého srdce šapióny zůstanou politické a sucharské TOS a TNG (vím, že je nefér porovnávat, ale nemohu si pomoci). Seriály měly pomalý účinek, dávkovalo se po kapičkách, ale o to je závislost na nich delší a intenzivnější. Abrams vstříkne dávku rychle a nahuštěně, a i když si to v tu chvíli pořádně užiji, vyprchá rychle a zítra nevím. Obojí je dobře a já byla předem varována, že to není alá starý ST. Takže - dobře odvedená práce.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Mám z toho podobné pocity jako z Fanboys (jen je to o kapku méně primitivní). Zkrátka promarněná příležitost na skvělou geek komedii se spoustou pop kulturních odkazů, utopená ve slaboduchých sprostotách z nějakého zastydlého teenage-filmu. Párkrát jsem se zasmála, to ano, ale mnoho toho chybí, tolik toho šlo udělat lépe. Míň prdů, fakanců a penisů, více klingonštiny, Comic-conu a soubojů Kirka s ještěrkou a hned by bylo na světě lépe!

Firefly (2002) (seriál)

Mezi 2 a 3*. Jsem snad z jiné planety? Nenašla jsem tam nic z toho vychvalovaného. První díly byly úmorné, ale trpělivě jsem čekala, že se to v půlce zlomí, jak píší ostatní, a bohužel. Nic. Charaktery jsou ploché, umělé a bez vývinu, snad krom kněze (opravdu z nouze cnost) tam nebyl nikdo, koho bych si alespoň trošku oblíbila. Ani s původním Hanem Solem jsme si nepadli do oka a s touhle jeho mutací je to ještě horší. Nulový příběh, který neví, jakým směrem se dát, spousta nesmyslů k neužitku a sci-fi, co by se za nehet vešlo. Jo, a western nesnáším, ale tím to není.

Hellsing - Hellsing VIII (2011) (epizoda)

Vzhledem k tomu, jak dlouho se na to čekalo, dost zklamání. Tempem vláčné, dějem nijaké (fakt je nutné finále natáhnout na tolik dílů? Vyčichne vám to, pánové) a neskutečně mě tam iritovala hudba. Teda ta trocha, co jí tam ne/byla. Nějak špatně sladěná, načasovaná a umístěná, či co (až na ten kousek s Anderson x Maxwell:) Kdo by to byl řekl, vždyť se vrátil Vladcard se svou armádou, jak jen by to mohlo být zklamání! Ale bohužel... To ze slabších OVAček.

Cela (2000)

Ano, ano, skvělý vizuál jak z klipů Marilyna Mansona, atmosféra, hudba...to všechno je tam na jedničku. Bohužel to brutálně "vyvažuje" ta realita okolo bizardností - nudná, klišovitá, podprůměrná. Takže dohromady z toho máme dobré 3*. Škoda, škoda, potenciál to má obrovský.

Na prahu temnot (1987)

U dobrých žen - režisérek je skvělé, že se míň drží příběhových a charakterových stereotypů a film je tak zvláštním způsobem lidštější. To se bohužel nerovná automaticky lepší. Což je v tomhle případě divné, atmosféra tam je totiž řádná, příběh, tedy spíš jeho způsob vyprávění je skvělý....ale něco tomu chybí, je to takové nemastné neslané a nedokážu to identifikovat. A škoda, že víc prostoru není dáno daleko zajímavější dvojci Henriksna a té ženské s divnýma vlasama, než těm dvoum nevýrazným postpuberťákům. Co naplat.

Hlad (2008)

Technicky kvalitní výpověď , ale lidsky absolutně chladná, vytržená z kontextu, bez souvislostí, odcizená a suše popisná tak, že nevzbuzuje jakékoliv emoce a nedává žádný popud k zamyšlení. Přirovnání k Umučení Krista sedí, při slednování se budete cítit špatně, ale ve výsledku vám to moc nedá.

Proč? (1987)

Proč se z člověka v davu stává zvíře? Je to v něm, nebo ho tak vykořistila manufakturní společnost? Aneb nezanecháš-li tvůrčí podpis, tak alespoň destrukční = existuješ. Kdo je vinen - dav, člověk, společnost? Otázky film vyvolává, surovostí odpovídá a jestli je tam propaganda či ne, nevidím. Ale hlavně ukazuje, že časy se nemění, bohužel. A já budu doufat, že můj vlak bude mít vždy i vagóny bez kupéček.