Číslo 9 (2009)

Bylo to milé, ale vcelku průměrné. Animace je jak z počítačové hry, prostředí mi taky připomělo dvojku Half-life, šmahnutou Wolfenstainem 3 (nic jiného jsem totiž skoro nehrála) a nepřátelé byli jak z Války světů. Hrdinovo chování si zaslouží pár facek, ostatní postavy jsou hluché a tisíkrát viděné. Nevím, jak by to bavilo děti, ale vzhledem k hlouposti a naivitě celého snímku asi více, než mě. Přesto vcelku slušná oddechovka, když zrovna není do čeho píchnout.

Taxidermia (2006)

Po doporučení a popsání tohoto filmu spolužačkou jsem se těšila na snímek plný nechtností a perverzity. No, je to tam, ale perverzita a nechutnost jsou takové..hm,,roztomilé? Snímek mě pobavil, myšlenka tam je, i když je neůměrně malá vůči obrazu, který byl kvůli ní vynaložen. A bojím se, že za týden si na tenhle film už ani nevzpomenu.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Suché, těžkopádné a až smrtelně vážné. Chcete-li Stargate, pak si tenhle seriál nepouštějte. Výhodou předchozích SG seriálů byl humor. Tvůrci věděli, že předvádějí publiku spoustu bláznivých nápadů, rozhodli se na nic si nehrát a ty blázniviny podali se svérázným humorem a postavami. To dělalo Hvězdnou bránu Hvězdnou branou. Tady však nejsou ani ty nápady, postavy a ani ta sebereflexní sranda. Seriál, místo aby potěšil věrné fanoušky SG, snaží se přizpůsobit dnešní seriálové poptávce. Z nápadu putující neovladatelné Antické lodi by se dal udělat opět skvělý seriál, ovšem, kdyby byl se starém dobrém SG duchu, a ne v duchu chaotické supervážné a rádobydramatické falešné frašky plné patetických vztahových keců, sentimentálních flashbacků a strašného srdcebolného cosi-popu (přestaňte tuhle hudbu do filmů a seriálů cpát, prosím!). /---------- díl 2x12 ------ Okej, moje chyba. Asi jsem tomu seriálu ukřivdila příliš brzy. Sic původní výtky stále trvají a jsou tam, ve chvíli, kdy se mi podařilo překonat to, že se nekoukám na klasickou SG, ale na zcela nový odlišný pohled a seriál, se zcvrkly a ustoupily do pozadí (to je teda souvětí:/). Přiznávám, že poprvé jsem shlédla asi jen čtyři-pět dílů a po roce se k tomu vrátila jen a pouze kvůli postavě Rushe. A no né, ono to funguje! Sice takovým zvláštním nedomrlým způsobem (aneb vlastně se celou dobu nic neděje, nic se nevysvětluje, ale něco vás před tou obrazovkou stejně drží). Smůla, že je seriál nedokončený, takhle nevím, co si o tom myslet. Rozjelo se spoustu záhad a otázek, místo toho, aby se ale zodpověděly, jsou buď utopeny v nudných beverlyhillsáckých vztazích nebo přesunuty na druhou kolej. (Proč je tak krásná myšlenka jako rozptýlené lidské vědomí v lodi zase nacpáno do debilní love story, proč?) Nevyřešenost těch linií tak působí jako "něco strašně záhadnýho tam strčíme, ať se v příštím díle aspoň něco děje, co s tím pak, vymyslíme později". Přála bych si, aby někdo seriál zase rozmrazil a nakousnuté linie dovysvětlil bez zbytečného utrácení času ve vztazích. Takhle je to na půli cesty. Neúspěch ve sledovanosti seriálu vidím právě v důvodu, že je pod hlavičkou SG. Stargateáky to omrzí, protože to už není ta stará dobrá vtipná SG, a ostatní se na to ani nekouknou, protože to bude "jen další trapnej SG seriál s anglicky mluvícíma mimozemšťanama se zlatým kolečkem na kebuli".

Království nebeské (2005)

Nuda, která nikam nesměřuje. 3* jsou vlastně jen za tu bitvu, co vypadala jak kombinace Tróji a PP:Návratu krále.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Uf, tak tedy za první dvě hodiny bych dala slabé 2*. Táhnou se a táhnou, nečeká nás téměř nic nového, co se týče hlavního konfliktu s Voldemortem. Samé nudné plky o rozhádaných kamarádstvích a milostných vztazích. Jeden kraťoučký úsek s útokem smrtijedů na rodinný dům Weaselových to nezachrání. V posledních pětadvaceti minutách(!) konečně přichází to vytoužené velké finále....za to bych dala i 5*. Knihy jsem četla pouze do Fénixova řádu, takže netuším, nakolik se film držel předlohy a jestli to skutečně bylo tak suché...přesto, ježíšikriste, co ty dvě hodiny sakra byly zač?!

Renesance (2006)

Průměrná detektivka na pozadí budoucnosti, zabalená do přitažlivého komixového vizuálu. K dobrému filmu ale vizuál nestačí, ono totiž, kdyby se celý film z toho pěkného obalu vyndal, spadl by k těm podprůměrným filmům, vysílaným Novou za všedních večerů. A to díky své zdlouhavosti, fádnímu příběhu a spoustě chaosu a nelogičnosti. Navíc, nemůžu si pomoct, ale celý film na mě působil sterilně a odcizeně a to včetně "hereckých výkonů". Takže slabé 3*.

Želary (2003)

Váhám mezi třemi nebo čtyřmi *. Mezi dnešními českými filmy je to lehký nadprůměr, ale mezi lepšími českými filmy silný průměr. Příběh jednoduchý, mnohokrát viděný, herecké výkony dobré (až na Donutila, ale ten mě irituje jen sám o sobě), příjemné slovácké prostředí, sympatické vedlejší postavy.....přesto jsem tomu filmu nevěřila, nedokázal ve mě vzbudit byť jen sebemenší empatii vůči postavám a jejich osudu. Takže nakonec 3* ?

Náhradníci (2009)

Nebylo to dobré, ale ani špatné. Podruhé se na to už asi nekouknu a za týden na to kompletně zapomenu. Ale na zabití času a vypnutí hlavy to bylo ideální.

District 9 (2009)

Tak po všech těch ohlasech jsem se na tohle těšila jak malý děcko na Vánoce. No, a jak to bývá, když se od něčeho moc očekává, vždy to zklame. Nápad, natočit tohle sci-fi jako polodokumentární snímek, by byl dobrý, kdyby se do toho nezamíchalo ještě tolik jiných prvků. Ona totiž ta jakási reportáž s béčkovou částí moc nespolupracuje a vzniká z toho zmatek a ve výsledku z toho bolí břicho jak po dortu pejska a kočičky. K tomu ještě mezery v logice děje a hlavně do očí bijící blbost v jednání některých postav. Přesto je tam pár dobrých nápadů, vizuální stránka (vesmírná loď a robot) se mi velmi líbila....no a ten rozpočet.... Sečteno a podtrženo, 3*.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Já nevím, usínala jsem. Prostě ne, nechytlo mě to, Tarantinova půlka u mě vítězí na plné čáře. Krom sexy nápadu s odzbrojující (smrtící) nohou slečny Rose tam nevidím nic, co by bylo opravdu k zasmátí, nadšení či úžasu.