Speed Racer (2008)

Rozumím tomu, co chtěli tvůrci tímhle dokázat a zkusit, rozumím tomu, co to mělo být, bohužel absolutně to pro mě nevyšlo. Ze všech těch barviček cukrkandlu, lesku a třpitu bolí zuby. Všechny, ale absolutně všechny postavy jsou střasně nesympatické, v čele obézní tatínek s protivným synáčkem a opicí. Zelené plátno je na tom strašlivě znát a nevědět, že to měli v rukách Wachowští, myslím si, že jde o nějaký televizní experiment. A koukat na to jsem musela natřikrát.

Spider-Man 2 (2004)

Nemám ráda Spidermana v komixu, v seriálu i ve filmu. Dle mého nejhorší komixový hrdina. A tady? Tady ho taky nemám ráda...ale Raimi toho protivného maskáče obložil tolika zatraceně fajn věcmi, že tenhle film mě baví. I přestože je to Spiderman. Hlavní zásluhu má na tom skvělý záporák alias Alfred Molina, který je jako chobotničák vážně ...no zkrátka hustej. A pak takový ten trapně vtipný humor. Same, tleskám.

Spiklenci slasti (1996)

Skvěle lehce úchylné, pravý Švankmajer, bohužel delší, než by bylo záhodno. I když to čekání na pointu perverzností lidiček člověka drží až do konce, sestřihání by neškodilo.

Spojenec (2006)

Velmi povdený a celkem neobvyklý film o bankovním přepadení. Dobrá práce.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Jako děcka nás to nesmírně bavilo, velmi šmrncovní záležitost. A to je hlavní.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Mám z toho podobné pocity jako z Fanboys (jen je to o kapku méně primitivní). Zkrátka promarněná příležitost na skvělou geek komedii se spoustou pop kulturních odkazů, utopená ve slaboduchých sprostotách z nějakého zastydlého teenage-filmu. Párkrát jsem se zasmála, to ano, ale mnoho toho chybí, tolik toho šlo udělat lépe. Míň prdů, fakanců a penisů, více klingonštiny, Comic-conu a soubojů Kirka s ještěrkou a hned by bylo na světě lépe!

Srbský film (2010) odpad!

Koment tohoto filmu jsem nechávala čekat skoro tři týdny po shlédnutí. Ne proto, že bych byla tak znechucená nebo naopak slintala blahem nad tak odvážným exploitation filmem. Jen nevím, co si o tom myslet. Při sledování některých scén dává člověk ruku před pusu, po shlédnutí mu připadá, že vše na světě je tu jenom k opíchání a pozítří neví, že něco takového viděl. Ehm, závěry vyvozovat nebudu, tohle je nespíš něco, na co se kouká jen ze zvědavosti nad tím, co vše je člověk schopen natočit a vidět. A že udělané je to dobře...

Stáhni mě do pekla (2009)

Gratuluji Samu Raimimu za to, že po všech těch Spidermanech ještě nezapomněl na to, z čeho vzešel. Skvěle se dokázal atmosférou filmu navrátit do hororů let 70./80., se všemi jeho prostředky a dokázal je dotáhnout k naprosté dokonalosti. Je cítit, že Raimi je ve své kůži a že si toho řádně užívá. Dokáže gradovat napětí formou už plnokrát užitou, v jeho podání se ale stává neokoukanou a vždy překvapující. Nevzpomínám si ve filmu ani na jeden okamžik, který by mi vyloženě vadil. Bavím se od začátku až do konce. Scénky ,jako bitva kancelářskými potřebami, vyvolávání duchů a pomsta na hřbitově, bych si nejraději pouštěla stále dokola.

Stalker (1979)

Nevím, co to bylo a ani to nechci vědět. A ono je to vlastně celé jedno. Pro duševní nakrmení se stačí jen dívat. Přesto nevím, jestli někdy budu schopná pustit si to podruhé. Ps: Tak tady odtaď brali tvůrci Half Life 2 inspiraci pro to úžasné prostředí!

Star Trek (2009)

Tak nějak... dnešní čistý, krásně odvedený nadprůměr popcornovek. Nic víc a nic míň. Jako fanouška klasického ST mě potěšilo vidět postavy v novém úhlu, znovu se setkat na plátně s Leonardem Nimoyem, nad Vulkánem ukápla slza, akce zaměstnala oko i srdce, tempo horské dráhy... A když to skončilo, zapomněla jsem. Mého srdce šapióny zůstanou politické a sucharské TOS a TNG (vím, že je nefér porovnávat, ale nemohu si pomoci). Seriály měly pomalý účinek, dávkovalo se po kapičkách, ale o to je závislost na nich delší a intenzivnější. Abrams vstříkne dávku rychle a nahuštěně, a i když si to v tu chvíli pořádně užiji, vyprchá rychle a zítra nevím. Obojí je dobře a já byla předem varována, že to není alá starý ST. Takže - dobře odvedená práce.