Zloděj životů (2004)

Kdysi jsem to už viděla a úplně na to zapomněla, nyní to někdo pustil a mě to sice bylo trochu povědomé, ale stejně jsem si vůbec nic z toho znovu nevybavila. Už tohle vypovídá o filmu - nezapamatovatelný a nezajímavý. K tomu naprosto dementní konec...a takové ty obvyklé věci.

Hartova válka (2002)

Americká nuda v kulisách "německého zajateckého tábora". Šlo by to tak do půlky, ale jakmile nastoupí černoši, celý film padá do klišovitého hnoje. K tomu ještě ten příšerný konec, kdy se tam všichni předhánějí v šlechetnosti a hrdinství. Velebnosti, du blejt.

Spawn (1997)

Těšila jsem se na béčkovou, chutně klišovitou, komixovou jízdu. Klišé to sice je, ale rozhodně ne chutné. Příšerný triky by mi byly vcelku ukradený, kdyby to ostatní kolem aspoň za něco stálo. Jenže ona je to jenom trapnost a amatérismus.

Noc v muzeu (2006)

Jak jinak - hluchá oddechová zábava -vypnimozek- na sobotu. Je-li to takhle, je to dobré. Přesto se z nápadu oživlého muzea plného postaviček z celé historie dalo vytřískat víc, než jen další za chvíli zapomenutá komedie s klišovitým scénářem. Ó, jak by s tímhle nápadem šlo pracovat! To už by ale nebyla látka pro amíky. Jinak to celkově připomíná Jumanji, nejen kvůli Robinu Williamsovi. Ovšem o hódně chudší, nudnější a hlavně nenápaditější Jumanji.

Smrt čeká všude (2008)

Tak tohle je ten slavný oscarák? Jejda. No dobře, jako jakýsi pseudodokumentární snímek, jako deníček vojáka by to fungovalo. Jenže je to strašně táhlé a nudné, přemáhala jsem spánek. K tomu hrozná rádoby-real třesoucí a zoomovací kamera, ze které se chytá migréna, dále absence jakéhokoliv příběhu a zapamatovatelných postav a hlavně ten strašný jednostranný pohled, co se sice tváří jako hluboce psychologický, chápavý a objektivní, přitom je to jen prázdný plytký kec. Ne, fakt se mi to nelíbilo, nudilo to a nepokloním se před tím jenom proto, že to nějací akademici opentlili, zřejmě jen z důvodu suché sezóny.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Tohle je skutečně jen pro japonofily a fanoušky hry. Já nejsem ani jedno a neuvěřitelně jsem se nudila. Udělaný je to pěkně, sem tam dobrej soundtrack, o tom žádná. Ale k čemu to všechno, když je to absolutní mišmaš bez pořádného děje, o stotisících postaviček, který se zničehonic objeví, trochu poskáčou a poperou se a zase zmizí. K tomu strašný dialogy a hlášky a vlasy do xichtu mi už fakt nepříjdou stylový. Zmatek, bezcílnost, přehnaná teatrálnost a patos. A pořádná nuda. Omlouvám se fanouškům hry, kterým je nejspíš ve filmu vše jasné, je to jedno velké dlouhatánské a pěkné herní video, ale mám-li to hodnotit jako film, tak nic, nic, nic...

Kontrarozvědka (2004)

Suché jak z nosu, nepoutavé a naprosto chladné. Člověk tomu ani minutu neuvěří, ať už kvůli hereckým výkonům či logice děje.

Wyatt Earp (1994)

Na mě příliš zdlouhavé, bez začátku a bez cíle. Navíc mi Wyatt místy přišel svým chováním jako naprostý blb. Pořádná nuda. Je mi líto, já to protrpěla, ale přecijenom trochu chápu milovníky westernu.

Den poté (2004)

Je tam tolik nelogičností (jak jinak u tohoto žánru a režiséra), že to ani nemá cenu vyjmenovávat. Ale o to nejde. Tohle je zkrátka další ze zbytečných průměrných oddechovek, které, kdyby se netočily, nic by se nestalo a my bychom si snad našli lepší program na sobotní večery.