Klan létajících dýk (2004)

Tohle je na mě už moc. Celé to působí tak, jako když se tvůrci, nadšení úspěchem Tygra a draka a Hrdiny, snažli spíchnout film, do kterého naskládají a naleští vše, o čem si myslí, že to bylo základem úspěchu dvou výše zmíněných filmů. Jenže už nad tím vším tak onanují, že ztrácí pojem o celistvosti a střízlivosti. Sáhodlouhé záběry na krásně barevnou přírodu, sáhodlouhé záběry na krásně vymóděné hrdiny, sáhodlouhé záběry na nicneříkající řeči atd atd. Příběh, jestli tam vůbec nějaký byl, se rozzdrobil a propadl mezi těmi všemi sáhodlouhými...víte co. Všechny ty záběry jsou samozřejmě přenádherné, prostředí, kostými, no jen zavzdychat, ovšem co z toho, když jsem v půlce filmu přemáhala spánek. A to bylo odpoledne. Pro mě akorát krásně barevná a zdobená parádička, která je ale tak absolutně o ničem, že to nudí neuvěření.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Hmmm....Simpsni...*slintá*....Nejvíce se mi na Simpsonových líbí, že každý díl začíná jednou událostí, která se vine přes jiné, zcela nepředvídatelné události a pak to skončí zase něčím naprosto jiným, zase nepředvídatelným. A hlavně, tenhle seriál má humor pro každou generaci, děti tam mají své vtipy, puberťáci, dospělí i důchodci tam mají svou porci humoru a narážek. A nikterak násilně. I když nové řady už skřípou opotřebovaností vtipů, furt je to věc, která když se pustí, každý ji má rád a nikomu neubližuje. Kult.

Takoví normální zabijáci (1994)

To spojení obrazu a hudby, hra s kamerou a střihem, jedna dlouhá, zběsilá a horká jízda. Šílenost vyhnaná do nejvyšších obrátek.

Blade Runner (1982)

Před shlédnutím filmu jsem si schválně Dickovu předlohu přečetla, ovšem srovnávat to spolu nemá smysl, film to pojal zcela po svém. Naštěstí. A vznikl kult. Byť mi tu chybělo pár scének, které mě v knize velmi vzaly (mrtvá kočka). Ovšem všechen ten vizuál....ať už jde o špinavé retro-futuristické město, atmosféru plnou modrých světel, byt plný hraček, nebo o samotné postavy. Daryl Hannah je jako porcelánová panenka, úžasná, křehounká a děsivá. Sean Young je zezačátku se svým lehce pin-up účesem kultem už jen sama o sobě. A do Rutgera Hauera bych dnes nikdy netipla, že před všemi těmi ptákovinami, co teď točí, zahrál kdysi něco tak dobrého a fasciujícího, jako roli androida Battyho.

Denní hlídka (2006)

Četla jsem všechny hlídky a přiznávám, že nechápu rozčilení fanoušků-čtenářů nad filmy. Ano, samozřejmě, že co se týče komplexnosti a rozvětvenosti příběhu, filmy se tomu prostě nemůžou rovnat. Taky původní postavy vzaly za své a jsou upraveny k něčemu naprosto jinému. Oba hlídkové filmy beru jako filmy na MOTIVY či z prostředí původních knížek a dál to nerozmatlávám. Protože ty filmy prostě jedou. Konkrétně dvojka mě poslala do kolen, protože takovou jízdu jsem nezažila zatraceně dlouho. Člověk, i ten, co viděl jedničku, v tom musí mít ale pořádnej guláš. Zato člověk, co četl knížky, ten se zorientuje jen v případě, když je ochoten namontovat motivy z knížky na nový příběh. Mě se to podařilo a bavila jsem se. Pustila jsem to několikrát za sebou. Střih, hudba, postavy, prostředí, barevnost....nádhera. Alice a Zavulon jsou perfekní postavy, skvěle zahrané. Je tam spousta scén, které řadím mezi své top: Jízda Alice s upírkem v autě, Zavulon vznášející se s Kosťou před vysokopodlažákem, příchod Inkvizice, zkáza Moskvy.....můžu pokračovat donekonečna.