Dům hrůzy (1999)

Byť jsou všechny postavy šablonovité a velice nesympatické (kromě G. Rushe, samozřejmě), byť v celém filmu není ani jeden originální nápad, byť je chování všech nanejvýš podivné atakdále atakdále....já se přesto bavila. Hlavně díky velice "příjemné" atmosféře celého domu.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Hell yeah! Vizuální a zvukové orgie, čistá pocta a sranda, naprostá vypatlanost a šílená ujetost. Prostřihy do starých filmů nebo na projevy "hrdinů" jsou dokonalý. Místy je to sice přeplácaný, ale já si to pekelně užila a to je hlavní.

Duna (1984)

Přistihla jsem se, že si to pouším už potřetí v krátké době, takže už tu musím něco napsat. Už úvodní prolog a titulky vtáhnou člověka natolik, že jsem nebyla schopna se až do konce velké bitvy na chvíli odtrhnout. K tomu nádherná hudba, kde místy zazní i elektrické kytary, což v kompletu zní opravdu monumentálně. Typická Lynchova zdlouhavost a jakési monology tu nejsou na škodu, dávají příběhu tu správnou šťávu a naladění. Prostřihy Paulových snů jsou úžasné, intuitivní. Celá ta stylizace a triky, na pohled zastaralé, těžké a neohrabané v tomhle výborně fungují, kromě štítů a polystyrenových kamenů mi tam nic nevadilo. Spíš naopak, leccos připomíná staré Verneovky. Píseční červi jsou strašliví a nádherní. Skvěle vybraní herci, baron Harkonnen je správně nechutný, všechny ženy krásné, samotný Muad'Dib přesvědčivý a jeho malá sestřička...no ta je zkrátka kouzelná. Celkově se film zdá strašlivě dlouhý, jako bych u něj proseděla čtyři hodiny, avšak po celou dobu nespouštím oči z obrazovky a se zatajeným dechem poslouchám a směji se radostí pokaždé, když je tu vítězství, pokaždé, když Muad'Dib jede na písečných červech. P.s. Knihu jsem před filmem četla, i přesto, že ve filmu toho samozřejmě mnoho chybí, jsem naprosto spokojena. P.p.s. Vřele doporučuji soundtrack, skladby jako Paul Meets Chani, Main title nebo Big Battle jsou poklad.

Enigma (2001)

Hodně zmatené, a jak už bylo řečeno, snímek neví o čem vlastně je. Všechny postavy jsou hluché a na konci jsem se neubránila spánku.

Excalibur (1981)

Musím pochválit to, že tvůrci se nedali zlákat tím, že by příběh zbytečně dramatizovali a hmm...řekněme "amerikalizovali". Je to zkrátka dobře a poctivě odvyprávěná legenda, bohužel nic víc a nic míň. Herecké výkony mi připadaly podivně chladné a umělé, rovněž příběh byl brán hodně s odstupem, bez jakéhokoliv zaujetí. I přesto, že tohle fakt nerada říkám, tak - film potřebuje nějakého hrdinu, kterému divák bude na plátně fandit, a ten v tomhle filmu není. Tady si všichni jsou na tak nějak stejné úrovni. Díky tomu film po nějaké době nudí. Ale jako učební pomůcka to je skvělé.

Fanoušci (2009)

Star Wars versus Star Trek, kapitán Kirk osobně, dokonce i Hvězdná brána....to by mě přeci mělo bavit. Ale neděje se tak. V čem je chyba? Těšila jsem se na pořádnou geekovskou komedii, bohužel humor se tady rovná humoru v primitivních puberťáckých komedií, co vysílá Nova o sobotách. Čekala jsem víc absurdit, vycházejících ze scén Hvězdných válek, něco na způsob souboje Skinnera a Barta s jejich alergeny. Jeden pád do Lucasových odpadků rozhodně nestačí. Zdá se mi, že tohle točil někdo, kdo zná starwarsácké nerdy jen od pohledu, ale nikdy se do toho pořádně neponořil.

Fantom opery (2004)

Šumacheré, ty patlale! Já mám kýče docela ráda, ale ty jsi i na mě moc. Je to pocit, jako když sníte příliš mnoho sladkých bonbonů - cpete se a cpete, až z toho máte na jazyku povlak a už necítíte žádnou chuť. Utáhněte Schumacherovi trochu vodítko, dejte mu jen omezený počet bonbonů a on z toho vydá skvělej film jako Volný pád. Pusťte ho ze řetězu, on sežere hromadu bonbonů, a protože už z toho necítí jazyk, bude se cpát ještě víc, aby se ujistil, že ten jazyk ještě má. (Ach, to jsem vymyslela pěknou analogii.)

Farma smrti (2005) odpad!

Nuda. Velmi nepovedená napodobenina hororů z venkovské buranské Ameriky. Hlas vypravěče působí trapně, postavy jsou všechny na facku, nejsou tam jakékoliv pěkné nápady, krvavé záběry či pobavení.....no prostě..celé je to trapné. A nějaké nápadité mučení či zabíjení nečekejte.

Farscape (1999) (seriál)

Do frelu s BSG a dalšími strašně opravdovými a racionálními "sci-fi" seriály! Proboha, jak jsem mohla tenhle bizarní opus tak dlouho míjet. Finální zlom byla 'dvoustá epizoda' v SG1 a ta WTF narážka na Farscape (http://www.youtube.com/watch?v=jOXLnPetjao&feature=related), kdy jsem musela vědět, co to bylo kurva zač. A nebyla to chyba, protože to je po SG druhá největší sci-fi jízda mého života. Zezačátku jsem se bála Bena Browdera, jelikož ve StarGate se mi naprosto znechutil. Tady ovšem nehraje žádného čestného amerického skauta, ale postupem času naprostého magora, všechny postavy jsou bez šablon, neexistuje "temná a světlá strana", každý je sám za sebe a všichni se neočekávatelně, ale ne nelogicky, vyvíjejí. Charaktery jsou tou nejsilnější zbraní Farscape, žádný z nich na konci nezůstane stejný jako na začátku a o nikom se nedá říci, že by byl čistě zloduch/klaďas. Ani i Scorpiusovi ne, všichni mají v sobě obě složky a proto se jim nedá nefandit. Bez jakéhokoliv sentimentálního, politického, moralizujícího, očekávatelného a nalinkovaného balastu. Naprosto odtržené od reality, čistá fantazie, dobrodružství. Scorpius/Harvey, Talyn, Crais, pilot Moyi, Stark, spousta popkulturních odkazů, těhotné vesmírné lodě (asi jediný seriál, kdy by jste byli ochotni plakat pro trpící kocábku a kde lodě mají rodinné problémy)...a to se prostě musí vidět. Souhlasím s komentářem Klenotky, tady si nakonec oblíbíte i blbej létající kus plastu stejně, jako jakoukoliv jinou 'živou' postavu. Netypické, šílené, úchylné, nové. Je třeba dát tomu šanci, překousnout pár prvních dílů, díky ujetému vizuálu a nenalinkovanosti typického děje může být pro někoho těžší najít si k tomu cestu, ale až se tak stane, tak to stojí za to. Mimochodem, závěr třetí řady si nezadá s jakýmkoliv epickým velkofilmem. Momentálně jsem závislá, v uších mi neustále zní fenomenální znělka seriálu a mé fanouškovské hormony krystalizují v čiré štěstí a radost. Radost, že tohle někdo dělá, že je to tolik baví a díky tomu to baví i mne. A tak to mám ráda. Jo, a sakra miluju jejich kožený oblečky!

Farscape: Mírová operace (2004) (TV film)

Sic je tam daleko méně drenů, frelů a zvratků, sic film hraje na vážnější, sentimentálnější a už trochu i moralizující notu než seriál, je to důstojné a pro každého fanouška radostné rozloučení se s postavami. Závěrečňák se vším, co si seriál zaslouží. Snad někdy nashledanou, Scorpiusi, Moyo a vy všichni ostatní, bylo mi s vámi dobře a bude se mi stýskat.