Almásy

kinefilia multiplex

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 25.3.2018  13:00
    120 BPM (2017)

brilantne natočená sociálna dráma bez náznaku citového vydierania, čo pri téme AIDS ľúbi byť veľmi tenký ľad. jeden z najlepších LGBTIQ filmov poslednej dekády.

• 25.3.2018  12:58

Prehypovaná, prachom zasypaná romanca, ktorej gule dodáva naozaj skvelá kamera a Timothée Chalamet. Nic víc, nic mín.

• 25.3.2018  12:57
    Nikdys nebyl (2017)

Lynne Ramsay ma velmi zaujala už pri We Need To Talk About Kevin. Myšlienka, že by mala robiť revenge film s Joaquinom Phoenixom ma zaujala už od momentu kedy bol film iba v pre-produkcii. Film má charakter noiroveho komiksu, dokonca si viem predstaviť že by to bolo celé animované. Ramsay natočila zvláštne nemanželské dieťa Scorseseho Taxikára, Drive a Ghost Dog. Za mňa absolútny masterpiece. Po dlhej dobe nastúpila orginálna režisérka s orginálnou víziou.

• 2.1.2018  17:59
    Tvář vody (2017)

Film smrdí Del Torom od začiatku do konca. Štruktúra aj dramaturgia veľmi podobná Faunovmu labyrintu, rozhodne by som sa nebránil keby princíp fikcie a reality fungoval aj tu. Fungovalo to po všetkých stránkach, hudba, scenár, cronenbergovsky čierny humor a skvelý démonický Shannon.

• 14.12.2017  20:34

Takto si predstavujem prácu s kultom. Podobne nadšenie bolo naposledy pri novom Blade Runnerovi. Excelentná robota. Star Wars is dead long live Star Wars

• 17.11.2017  13:59

neuprataný bordel, scenár postráda akékoľvek logické motivácie (logické aj v rámci žánru) a celé to pôsobí viac ako reklama než kompaktný film. absolutne nefunkčný záporák, celá línia so Supermanom absolútne odfláknutá.. come on, dostaneš 300 melónov a this is all you can do? cez to všetko, pár vydarený fórov- Flash má naozaj skvelý potenciál, milo ma prekvapil Aquaman. plusové body za Elfmanov návrat k motívu z Burtona, to boli príjemné zimomriavky.

• 11.11.2017  09:22

obdivuhodne hlúpe.

• 5.8.2017  10:58

plnokrvný, poctivý, old-school western. prisahámbohu mi tam chýbal už len Morricone.

• 4.8.2017  09:59
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman je najrizikovejší materiál od DC- žena, ktorá má superpowers v doplnkoch, lase a ktorá vyzerá ako americká vlajka? bitch please. a potom prišla Gal Gadot a v tichosti som držal hubu. parádna jazda.

• 4.8.2017  09:58
    Dunkerk (2017)

TROŠKU SPOILER vojna nie je o hrdinoch, ani víťazoch, ani porazeních, vojna je skrátka zlo, ktoré sa nemá diať. to čo vytvoril Nolan nemá v žánri obdobu- vojnový film, prvýkrát bez hrdinov, to čo pozorujeme sú následky vojny. zmätení vojaci pobehujúci sem a tam, zimmerom umocnená úzkosť a strach z toho či niekto príde alebo nie a až na konci sa postavy pred nami ,,pomenúvajú". žasnem. žánrovo film roka a Nolanov prvý oscar za réžiu. howgh.

• 20.5.2017  12:22

SPOILERS nie, nie je to dokonalý film. páči sa mi, že Scott drží slovo a odpovedá nelogickosti z Promethea, trošku ma mrzí že príbeh Elisabeth Shaw sa stratil v ledva dostupnom virály ale tak pri jeho pasii na director's cut a podobné tak verím že toto sa ešte dopovie. páči sa mi tá ústredná metafora že Votrelec vznikol prístrojom ktorý vytvoril človek. aj celá tá filozofická arcizlodušskosť Davida ktorá bola v Prometheovi naznačená veľmi funguje. a ked sa objaví pôvodny xenomorf tak som sa cítil znova ako malý chlapec. som zvedavý na trojku.

• 28.12.2016  19:53

neprekonateľná žánrova orgasmiáda. nič viac, nič menej.

• 16.12.2016  00:00

toto je presne dôvod prečo je dobré že George Lucas má zo Star Wars už len tučné prachy a nič viac. bravo, bravo, bravo!!!

• 28.3.2016  12:00
    Deadpool (2016)

mohla to byt neskutočná pózerska hlúposť na úrovni komédii Martina Lawrenca, miesto toho to skončilo ako naozaj kvalitne urobená satira. ja tlieskam a teším sa na dvojku.

• 23.3.2016  23:45

tak ako hovorí POMO: pre fandov najlepší sex ich života. ako fanúšik DC som odchádzal absolútne naplnený, Snyder vytvoril akčnejších a menej filozofických Watchmenov, perfektný protiklad k oddychovým Avengerom. bring on the suicide squad!

• 21.3.2016  10:29

rozprávačsky jeden z najzmätenejších filmov aké som kedy videl, možno zmätenejší než samotná Hepnarová. režisér chce najskôr robiť psychologicku ,,hanekeovsku" sondu, na to je film však príliš chladný, neskôr chce vlastne hovoriť o prvých rokoch normalizácie, na to sú však postavy a scenár príliš introvertné, jednu chvíľu chce režisér hrdinku obhajovať ale práve v tích scénach vyznieva Hepnarová ako hlúpa attention whore a neskôr jej záverečný rádoby poľahčujúci ,,schizo" obrat pôsobí asi tak dôveryhodne ako predabovaná poľská herečka v hlavnej úlohe. materiál je to skvelý, vizuálne to na európu nie je nič výnimočné ale na český film budiš. klamal by som ak by som povedal že to vo mne nič nezanechalo, ale očakával som oveľa väčšiu mordu. toto je materiál pre Cronenberga, Hanekeho alebo Von Triera.

• 18.1.2016  15:35
    Carol (2015)

chladné? nemyslím si, je to správne namiešaný Haynesov cocktail, na môj vkus to bolo trochu moc slušné ale koho to má chytiť za srdce toho chytí. 4* za skvelú scénu s listom, to ma dostalo. ale na Ďaleko od neba sa to nechytá

• 17.1.2016  16:23
    Spectre (2015)

Craig ako Bond je značka kvality. A buď ste to už pochopili alebo vám to dôjde až keď ho preobsadia. A najlepšie obsadená časť (Bellucci ako Bond girl bolo čisté porno)

• 16.1.2016  15:32
    Marťan (2015)

na celé 2 minúty som mu držal palce, na to že ten film má 134 minút celkom málo. na túto tému je oveľa lepší Moon.

• 16.1.2016  15:30
    Eva Nová (2015)

film na ktorý sme čakali od roku 1989. bravo

• 16.1.2016  15:20

málokedy sa mi stane že od filmu neodtrhnem oči, som už z tej kasty divákov čo videli všetko a nič ich neprekvapí- či už je to násilie, krv, také tempo, onaké tempo. z tejto rutiny ma pravidelne vie dostať jedine David Cronenberg alebo Pedro Almodovár, naposledy to bol Innarituov Birdman. Revenant je viac než len survival film, možno to bolo tou absolútne DOKONALOU kamerou (ktorá prosto musí dostať oscara) alebo neskutočnou hudbou, alebo faktom že ten chlap prosto nechal first classovú celebritu DRŽAŤ HUBU a krok až do finále ktoré sa podľa mňa bude pamätať rovnako ako dnes pamätáme finále Vtedy na Západe. úplne celé dobré, také silné kino tu dlho nebolo a dlho nebude.

• 14.1.2016  00:58

absolútne exkluzívna filmárska lahôdka. počnúc prvými zábermi s dokonalým Morriconem, až po do dokonalosť dotiahnuté Gaunerovské finále, na ktoré sa Tarantino chystal od tej geniálnej scény v Bastardoch. maestro dospieva a je to vidno nielen v trpezlivejšom tempe ale aj v postavách. od určitého momentu sa od toho prosto nedajú odtrhnúť oči.

• 14.11.2015  10:37
    Slídil (2014)

excelentná práca, moje cinefilské ja len tíško masturbuje nad predstavou čo by z toho spravil Lynch alebo Cronenberg.

• 25.10.2015  14:34
    Love (2015)

asi iba Gaspar Noé a Lars von Trier dokážu pracovať s týmito témami TAKTO. trochu pokulhávalo herecké obsadenie , ale koncept, hudba prosto všetko úplne luxusné. treba si to dať.

• 25.10.2015  14:31

ja mám fakt rád Ozonovu poetiku, ako používa hudbu, ako sníma ženy (záber s Durisom v márnici je čistý cinema porn) a veľmi mám rád aj keď sa niekto naozaj nebojí pracovať s témou poriadne, ale Ozon predsalen vie končiť príbehy údernejšie a oveľa menej moralistickejšie než takto. nebyť toho konca tak je to za 4 a možno aj za 5.

• 17.10.2015  11:44
    Čistič (2015)

dlho sa na slovensku neobjavil taký zaujímavý námet, nesúhlasím že ostal nevyužitý, skôr sa výprava zacyklila v celej snahe byť ,,temný a drsný a urbánny", každopádne oceňujem vynikajúci casting (Rebeka Poláková podala výkon na svetovej úrovni), skvelú hudbu a záverečnú trojbodku.

• 17.10.2015  11:42
    Mládí (2015)

pomalý rozbeh ale akonáhle Sorrentino trochu viac odkryje karty aj svojej réžie aj postáv totálne ma to strhlo. scenár miestami osciluje na samej hranici gýču ale je to celé tak dobre natočené že to vlastne vôbec nevadí. za záverečnú katarziu dávam duchovnp 5*

• 31.8.2015  08:15
    Lidský hlas (2014)

toľko emócii na ploche 25tich minút.. to dokážu len taliani a Jean Cocteau. Sophia Loren dokonalá!

• 28.8.2015  23:25
    Hannibal (TV seriál) (2013)

dlho som tomu seriálu neveril, bol som odchovaný na Hopkinsovi, pôvodnom Mlčaní etc.. napokon som tomu šancu dal a úplne bez hanby hovorím, že tento seriál absolútne redefinuje význam slova reboot, resp. remake. presne takto, by sa malo pristupovať k pôvodnemu materiálu- tvorcovia idú absolútne svojou cestou, vytvárajú vlastnú interpretáciu postáv, vlastnú verziu príbehu, vlastné konce. to ako uchopil Mads Mikkelsen Hannibala je totálne odlišné od Hopkinsovej verzie a je scestné ich herecké výkony porovnávať- obidvaja sú ako Hannibal fenomenálny, každý vo svojej verzii. Mikkelsen prináša príbeh vnútorne rozorvaného intelektuála, ktorého jediný problém je jeho samota, zatiaľ čo Hopkins stelesňuje absolútnu esenciu zla v človeku. Dancy ma úprimne prekvapil- scenár Grahama napísal ako Grahamovo alter ego, resp. odraz v zrkadle. Scenár perfektne nadväzuje zo sezóny na sezónu- keďže poznám aj knižné predlohy, niekedy je dej príliš umelo preťahovaný, nevedel som sa zbaviť predstavy že by z toho miesto trojserióveho seriáloveho opusu spravili dva a pol hodinový psychologický thriller, ale možno by človek potom nemal šancu tak preniknúť do tích postáv ako teraz. a záver tretej série je na oscara. po breaking bad rozhodne najlepší seriál aký som doteraz videl.

• 3.8.2015  12:13
    Mláďata (1979)

po dlhej dobe sa vraciam k objavovaniu mojej starej lásky ku Cronenbergovi. The Brood bol pre mňa nesmierne podmanivý, intenzívny zážitok (najmä atmosféra pozerať tento film v prázdnej nemocnici s mesiacom v miestnosti je fakt sila), to akým spôsobom dokázal už ako ,,mlaďas" pracovať so psychofyzickým terorom je fascinujúca, hoci nie celkom môj šálok kávy, ale cez to všetko jeden z najosobitejších hororov vôbec.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40