Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Dobrodružný

Recenze (1 196)

120 BPM (2017)

brilantne natočená sociálna dráma bez náznaku citového vydierania, čo pri téme AIDS ľúbi byť veľmi tenký ľad. jeden z najlepších LGBTIQ filmov poslednej dekády.

Dej mi své jméno (2017)

Prehypovaná, prachom zasypaná romanca, ktorej gule dodáva naozaj skvelá kamera a Timothée Chalamet. Nic víc, nic mín.

Nikdys nebyl (2017)

Lynne Ramsay ma velmi zaujala už pri We Need To Talk About Kevin. Myšlienka, že by mala robiť revenge film s Joaquinom Phoenixom ma zaujala už od momentu kedy bol film iba v pre-produkcii. Film má charakter noiroveho komiksu, dokonca si viem predstaviť že by to bolo celé animované. Ramsay natočila zvláštne nemanželské dieťa Scorseseho Taxikára, Drive a Ghost Dog. Za mňa absolútny masterpiece. Po dlhej dobe nastúpila orginálna režisérka s orginálnou víziou.

Tvář vody (2017)

Film smrdí Del Torom od začiatku do konca. Štruktúra aj dramaturgia veľmi podobná Faunovmu labyrintu, rozhodne by som sa nebránil keby princíp fikcie a reality fungoval aj tu. Fungovalo to po všetkých stránkach, hudba, scenár, cronenbergovsky čierny humor a skvelý démonický Shannon.

plakát

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Takto si predstavujem prácu s kultom. Podobne nadšenie bolo naposledy pri novom Blade Runnerovi. Excelentná robota. Star Wars is dead long live Star Wars

Liga spravedlnosti (2017)

neuprataný bordel, scenár postráda akékoľvek logické motivácie (logické aj v rámci žánru) a celé to pôsobí viac ako reklama než kompaktný film. absolutne nefunkčný záporák, celá línia so Supermanom absolútne odfláknutá.. come on, dostaneš 300 melónov a this is all you can do? cez to všetko, pár vydarený fórov- Flash má naozaj skvelý potenciál, milo ma prekvapil Aquaman. plusové body za Elfmanov návrat k motívu z Burtona, to boli príjemné zimomriavky.

Logan: Wolverine (2017)

plnokrvný, poctivý, old-school western. prisahámbohu mi tam chýbal už len Morricone.

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman je najrizikovejší materiál od DC- žena, ktorá má superpowers v doplnkoch, lase a ktorá vyzerá ako americká vlajka? bitch please. a potom prišla Gal Gadot a v tichosti som držal hubu. parádna jazda.

Dunkerk (2017)

TROŠKU SPOILER vojna nie je o hrdinoch, ani víťazoch, ani porazeních, vojna je skrátka zlo, ktoré sa nemá diať. to čo vytvoril Nolan nemá v žánri obdobu- vojnový film, prvýkrát bez hrdinov, to čo pozorujeme sú následky vojny. zmätení vojaci pobehujúci sem a tam, zimmerom umocnená úzkosť a strach z toho či niekto príde alebo nie a až na konci sa postavy pred nami ,,pomenúvajú". žasnem. žánrovo film roka a Nolanov prvý oscar za réžiu. howgh.